logo
Loading

آشپزخانه‌ی هوشمند

06 آوریل 22 - 07:28 ق.ظ

شاید تا چند سال پیش داشتن یک خانه هوشمند یا آشپزخانه هوشمند واقعا در حد رویا و تخیلات ذهنی بود اما این روزها با نگاهی به دور و اطرافمان کاملا واضح است که زندگی در یک خانه هوشمند با تجهیزات هوشمند اصلا دور از دسترس و لاکچری نیست و کم کم تمامی خانه های معمولی به یک خانه هوشمند تبدیل می‌شوند‌. همان طور که این روزها کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که گوشی هوشمند در دستش نباشد‌.

اما مگر می شود در یک خانه هوشمند زندگی کرد اما همچنان از لوازم آشپزخانه قدیمی استفاده کنیم‌؟

قطعا نه.

چون همه ما این روزها دوست داریم خانه یا آشپزخانه خودمان را از راه دور و از طریق گوشی مان کنترل کنیم و بسیاری از کارهای روزمره و تکراری خانه از جمله آشپزی و پخت و پز و تمیز کاری را در آشپزخانه از راه دور و با لمس یک دکمه از روی گوشی همراهمان انجام دهیم‌. چون در زندگی مدرن آنقدر وقت کم می‌آوریم و پر از مشغله هستیم که راهی به جز هوشمند سازی خانه و تجهیزات و وسایل خانه نداریم‌.

برای این که بهتر بتوانید یک خانه هوشمند یا یک آشپزخانه هوشمند را به راحتی در ذهن تان تصور کنید باید تک تک وسایل و تجهیزات خانه هوشمند و گجت های هوشمند را بشناسید. در اینجا بیایید با چند مدل از گجت‌های هوشمند مربوط به آشپزخانه هوشمند آشنا شویم و بدانیم که به زودی در آشپزخانه خانه مان می‌توانیم آن‌ها را داشته باشیم:

 

1- با ترازوی هوشمند در آشپزخانه هوشمند بی درد سر و در چند دقیقه یک کیک خوشمزه بپزید!

یکی از جالب‌ترین گجت‌های هوشمند که باعث می‌شود شما بتوانید حتی بدون تجربه زیاد در آشپزی، بهترین غذاها و کیک‌ها را بپزید، ترازوی هوشمند است‌. همه ما حتما به خاطر داریم که برای وزن کردن مواد اولیه غذاها یا کیک‌ها تا همین چند وقت پیش مجبور بودیم از فنجان‌ها یا پیمانه‌ها استفاده کنیم که معمولا هم اصلا دقیق انجام نمی‌شد‌. در صورتی که با استفاده از این ترازوی آشپزخانه هوشمند و اپ نصب شده روی تلفن هوشمندتان به محض اینکه به میزان تعیین شده در دستگاه از مواد اولیه مانند آرد‌، نشاسته و … در ترازو بریزید می‌توانید دقیقا در اپ ببینید و با دقت بسیار بالا وزن کنید‌. به این شکل هم در زمان شما به میزان زیادی صرف جویی می‌شود و هم می‌توانید با دقت بالایی کیک و شرینی‌های خوشمزه بپزید‌.

 

با ماهی تابه هوشمند در آشپزخانه هوشمند از راه دور یک غذای خوشمزه بپزید بدون اینکه نگران سوختن آن باشید

شاید بتوانیم بگوییم آشپزخانه هوشمند یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیز ترین بخش‌های یک خانه هوشمند است که گجت‌ها و ابزارک های هوشمند زیادی می‌توانید در آن به کار ببرید تا آشپزی راحت‌تر و ساده‌تر و در عین حال لذت بخش‌تری داشته باشید.

 

ظروف هوشمند یا ماهی تابه هوشمند برای یک آشپزی امروزی و مدرن بسیار مناسب هستند‌. در یک ماهی تابه هوشمند شما به راحتی می‌توانید زمان پخت مواد غذایی مختلف مانند مرغ‌، ماهی یا گوشت را تعیین کرده و مطمئن باشید که بدون اینکه غذای شما بسوزد به صورت کامل پخته می‌شود‌. این ماهی تابه یا ظروف هوشمند می‌تواند برای کسانی که به تازگی آشپزی را شروع کرده‌اند و هیچ تجربه‌ای در زمان پخت مواد غذایی مختلف ندارند یا اینکه آنقدر مشغول کار و درگیری‌های روزانه هستند که همیشه غذای آن‌ها می‌سوزد بسیار مفید باشد.

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ