logo
Loading

با نصب خانه هوشمند می‌توانید هزینه های کمتری داشته باشید و پول بیشتری پس انداز کنید!

03 آوریل 22 - 07:14 ق.ظ

شاید برای بسیاری از افراد که علاقه خاصی به تصمیم‌های اقتصادی و صرفه جویی در هزینه‌ها دارند، زندگی در یک خانه سبز یا دوستدار محیط زیست بودن آن خانه و یا حتی انجام دادن کارهای روزانه با سرعت و راحتی بیشتر، جذابیت زیادی نداشته باشد و علاقه‌ای به هوشمند کردن خانه خود نداشته باشند‌. اما اگر این افراد بدانند در طول یک سال پس از هوشمند سازی خانه و نصب تجهیزات هوشمند می‌توانند به چه میزان در هزینه‌ها صرفه جویی کنند، قطعا همین امروز خانه خود را هوشمند می‌کنند‌!

 

طبق تحقیقات متعددی که انجام شده است، هوشمند سازی خانه و اختصاصا ترموستات هوشمند، می‌تواند حداقل بین 10 تا 30  درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کند که اگر به صورت ماهانه هزینه این میزان مصرف انرژی از قبض‌های ماهانه کم شود، در طول یک سال مبلغ زیاد و قابل توجهی خواهد شد. همین طور استفاده از سنسورها و تایمرها و مانیتورها با این هدف که تجهیزات هوشمند فقط زمانی روشن و فعال شوند که کاربر نیاز به آن‌ها دارد، باعث کاهش مصرف انرژی بیشتری می‌شود‌.

 

و اگر حذف هزینه‌های جانبی دیگر مانند زمانی که به علت حضور قفل‌های کلیدی، پشت در مانده‌اید و مجبورید هزینه کلید ساز بدهید تا بتوانید درب را باز کنید و یا هزینه زیادی که صرف خرید گل و گیاه برای خانه یا باغچه کرده‌اید و بعد از مدتی آن‌ها به علت عدم رسیدگی نابود می‌شوند و… را هم در نظر بگیرید که به راحتی با نصب یک قفل دیجیتال اثر انگشتی یا تشخیص چهره هوشمند و یا سیستم آبیاری هوشمند حذف می‌شوند، صرفه جویی زیادی در هزینه‌های ماهانه و سالانه شما در زندگی هوشمند می‌شود.

 

در یک خانه هوشمند شما از ایمنی و امنیت خانه مطمئن هستید

اگر جنبه لوکس بودن خانه هوشمند را کنار بگذاریم، مشخصا یکی از مهم‌ترین مزایای خانه هوشمند افزایش ایمنی و امنیت زندگی در آن‌ها است‌. آتش سوزی و نشت گاز یکی از پرخطرترین حوادثی است که سالانه تلفات زیادی می‌‌گیرد‌. اما در یک خانه هوشمند به علت حضور سنسورهای دود و حرارت به محض اینکه قسمتی از خانه دچار آتش سوزی یا نشت گاز می‌شود، به سرعت به ساکنین و نزدیک‌ترین ایستگاه آتش نشانی اطلاع داده می‌شود‌.

در زمانی که شما سفر هستید با نصب آیفون تصویری هوشمند می‌توانید رفت و آمد افراد را کنترل کنید‌. با نصب سنسور درب و پنجره هوشمند می‌توانید در صورتی که سارقین قصد داشته باشند از طریق شکستن پنجره وارد خانه شوند مطلع شوید‌‌. از باز بودن درب و پنجره خانه مطلع شوید و در صورت باز بودن از راه دور اقدام به بستن خودکار درب ها بکنید‌. و خلاصه انواع و اقسام روش‌ها در سیستم هوشمند خانه به کار گرفته می‌شود تا شما در هر جایی که هستید با اطمینان خاطر بیشتر لحظات زندگی خودتان را سپری کنید و در امنیت بیشتر زندگی کنید‌.

 

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ