logo
Loading

خانه‌های هوشمند و محافظت از عزیزانتان

29 سپتامبر 21 - 01:16 ب.ظ

خانه‌های هوشمند از عزیزانتان محافظت می‌کنند

سیستم‌های هوشمند کارایی بیش از یک وسیله‌ی لوکس دارد. این سیستم‌ها برای افراد مسن آزادی به وجود می‌آورند. با پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر در صنعت هوشمندسازی خانه‌‌ها رخ داده است. احساس امنیت در خانه بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. زمانی که عملکرد‌های روزانه‌ وارد سیستم‌های خودکار می‌شوند، لذت زندگی راحت در خانه دو چندان می‌شود. سیستم‌های امنیتی مختلف مثل در‌های مجهز به حسگر و دوربین‌های امنیتی آنلاین به شما برای حفظ امنیت خانه و عزیزانتان کمک شایانی می‌کنند.

همچنین خانه‌های هوشمند با استفاده از حسگر‌های محیطی مثل حسگر دی‌اکسید‌کربن و یا اجاق‌گاز‌های هوشمند، می‌توانند در مواقع مورد نیاز، شما را از خطرات احتمالی با خبر کنند. و امکان عکس‌العمل به موقع و سریع را فراهم کنند.

 

دوربین‌های امنیتی تحت وب و سیستم‌های امنیتی

امروزه تعداد زیادی دوربین‌های امنیتی مجهز به سیستم WiFi طراحی شده‌اند که هدف اصلی طراحان آن‌ها، ایجاد امنیت برای افراد مسن بوده است. این سیستم‌های پیشرفته می‌توانند به صورت هوشمند فعالیت‌های افراد را بررسی کرده و خلاصه‌ای از آن‌ها را در اختیار شما قرار دهند.

شما می‌توانید بنا بر نیاز‌‌های خود این سیستم‌ها را به اپراتور پیام رسان یا ایمیل خود متصل کنید. از این طریق سیستم‌های امنیتی می‌توانند اطلاعات حیاتی را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهند.

با نصب سیستم‌های اتوماسیون امنیتی شما می‌توانید خانه‌ی خود را به تعدادی دوربین یا حسگر‌های حرکتی مجهز کنید. تا زمانی که دری باز مانده یا پنجره‌ای بسته شده در کمترین زمان ممکن با خبر شوید. این امکان وجود دارد که هشدار‌های ارسالی توسط سیستم به تعداد مختلفی از افراد ارسال شود. تا همه‌ی خانواده از شرایط خانه مطلع شوند.

 

نورپردازی متصل به دستیار صوتی

زمانی که صحبت به سلامتی افراد مسن می‌رسد، یکی از بزرگ‌ترین و شایع‌ترین خطرات، زمین خوردن است. مطالعات بر روی حرکت‌های فیزیکی خانواده‌های آمریکایی نشان داده که چیزی در حدود ۹۰ درصد از شکستگی‌های خطر ناک در زمان زمین خوردن به وجود می‌آیند.

از بین بردن صد درصدی احتمال زمین خوردن تقریبا غیر ممکن است. اما تعداد زیادی از متخصصین بر این باورند که با ایجاد روشنایی مناسب در خانه، ریسک زمین خوردن به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

متاسفانه نورپردازی‌های مرسوم که کنترل آن‌ها برای افراد مسن نسبتا سخت بوده و کلید روشن و خاموش کرده آن‌ها از ورودی اتاق فاصله‌ی زیادی دارد. درست به همان قدری که خطر‌ها را از بین می‌برند، خطرناک هستند. کاهش توانایی چشم‌های افراد مسن به این موضوع دامن زده و آن‌ها را بیش از پیش خطر‌ناک‌تر می‌کند.

تحقیقات علمی مراکز نابینایی نشان داده است که افراد مسن با دید کم‌تر به روشنایی سه تا چهار برابر افراد معمولی برای دیدن اطراف خود نیاز دارند. آن‌ها برای مطالعه، خیاطی و نوشتن به روشنایی قدرتمند‌تری احتیاج دارند. با استفاده از سیستم‌های نورپردازی مدرن که از لامپ‌های LED پیشرفته برای روشنایی استفاده می‌‌کنند. می‌توانید شرایط مطلوب زندگی را برای عزیزانتان فراهم کنید. همچنین می‌توانید با تجهیز این سیستم به کنترل صوتی، استفاده از آن را بیش از پیش ساده کنید. با چند کار ساده دوران بازنشستگی را برای پدر و مادرتان به دورانی شاد و دور از زحمت تبدیل کنید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ