logo
Loading

روند خانه‌های هوشمند: اکنون چه داریم و در آینده چه خواهیم داشت؟

05 ژانویه 22 - 02:26 ب.ظ

آخرین اخبار خانه‌های هوشمند نشان می دهد که مصرف کنندگان برای استفاده از این فناوری آماده هستند، اما این آمادگی همراه با هشدار هایی برای سازندگان تجهیزات اصلی  در صنعت خانه های هوشمند است.

امنیت، عملکرد، سهولت استفاده، اتصال، حفظ حریم خصوصی داده‌ها و طول عمر برای مصرف کننده مدرن ضروری است. فناوری خانه هوشمند زندگی روزمره را با حداقل موانع برای ورود به عرصه زندگی جمعی بهبود می بخشد.

اما شاید بزرگترین چالش همه سازندگان این است که دریابند چگونه می توان تمام قطعات مختلف را به طور یکپارچه با هم ترکیب کرد، در حالی که آن را مقرون به صرفه و برای کاربرانش ارزشمند می کند.

 

آیا ویژگی‌های دستگاه‌های خانه هوشمند شما به آسان‌تر شدن تصمیم‌گیری، حل چالش‌های روزانه یا سالم‌تر و ایمن‌تر کردن زندگی کمک می‌کند؟

مزایای واقعی برای مصرف کنندگان چیست؟

دستگاه‌های خانه هوشمند موجود و نگرانی‌های رو به افزایش در مورد حفظ حریم خصوصی و استفاده از داده‌ها به این معنی است که برندهای خانه هوشمند باید در مورد نحوه بسته‌بندی و تحویل دستگاه‌های IoT متفاوت فکر کنند.

 

در نظرسنجی‌های تکمیلی در سال 2018، سؤالاتی در مورد پذیرش فناوری، فرصت‌ها و چالش‌های دستگاه‌های هوشمند پرسیدیم، که بینش‌هایی را در مورد وضعیت فعلی صنعت خانه‌های هوشمند و لوازم خانگی نشان می دهد.

 

در اینجا بزرگترین روندهای فناوری خانه هوشمند بر اساس نظرسنجی آمده است:

1- بازار جهانی خانه هوشمند پر از فرصت است:

یک گزارش جهانی اخیرا رشد بازار جهانی خانه های هوشمند را از 78.3 میلیارد دلار در سال 2020 به 135.3 میلیارد دلار در سال 2025 پیش بینی می کند. مطابق با این تحقیق و سایر تحقیقات صنعتی، 57 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، روند توسعه خانه های هوشمند را تنها در دو سال بیش از دو برابر کرده اند.

 

خبر امیدوارکننده این است که پاسخ دهندگان فرصت ها را در همه انواع راه حل خانه های هوشمند می بینند. با توجه به اینکه مصرف کنندگان، تقاضا برای فناوری و اتوماسیون خانه های هوشمند را جریان بخشی می کنند، رشد تولید و توسعه دستگاه بین سال های 2018 تا 2020 شاخص خوبی از توسعه برای رقابت در بازار آینده است.

 

بدون شک، برای همه انواع راه حل های خانه هوشمند فرصت هایی وجود دارد. همه چیز از امنیت خانه و کنترل دسترسی، فناوری های ساختمان هوشمند، بهره وری انرژی، لوازم هوشمند، سرگرمی، حسگرهای تشخیص حضور، دستگاه های مدیریت سلامت و کنترل کننده هایی مانند دستیار صوتی. اما وقتی در مورد بزرگترین فرصت و شانس موجود سوال میشود، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان لوازم هوشمند را انتخاب می کنند.

 

چالش برای تولیدکنندگان لوازم خانه های هوشمند، استفاده درست از این فرصت هاست. جهش از تولید به سمت سودآوری، بر تولیدکنندگان فشار وارد می‌کند تا راه‌حل‌هایی برای خانه هوشمند طراحی کنند که سادگی، هوشمندی و یکپارچگی را ارائه می‌کنند. صرف نظر از دسته بندی، همه برندهای خانه هوشمند به دنبال یک ویژگی متمایز کننده با قیمت مناسب برای همه نوع مصرف کننده هستند.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ