logo
Loading

سرمایه‌گذاری آمازون روی یک یخچال هوشمند

05 اکتبر 21 - 01:56 ب.ظ

سرمایه‌گذاری آمازون روی یک یخچال هوشمند

شرکت آمازون هم اکنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سخت افزار در صنعت تولید سیستم‌های هوشمند محسوب می‌شود. از تبلت‌های هوشمند و مجهز به دستیار صوتی الکسا گرفته تا رباتی که شما را در خانه دنبال می‌‌کند، محصولات هوشمند شرکت آمازون بیش از پیش در حال رشد و توسعه هستند. به تازگی اخباری درز کرده که شرکت آمازون در حال آزمایش یک یخچال هوشمند و مدرن است که به صورت پیش‌فرض از دستیار صوتی الکسا پشتیبانی می‌کند. اگر این اخبار صحت داشته باشد، این یخچال هوشمند، پروژه‌ی بزرگ بعدی آمازون برای هوشمندی صد درصدی است.

 

دستیارصوتی آمازون

این موضوع کاملا مشخص است که شرکت آمازون قصد دارد تا دستیار صوتی خود را بیش‌تر از گذشته وارد زندگی روزمره کند و آن را قادر به انجام فعالیت‌های روزانه کند. یکی از بزرگ‌ترین و پر هزینه‌ترین قدم‌های این شرکت در این راه، هوشمند سازی یک یخچال خواهد بود.

بنا بر اخبار درز کرده، شرکت آمازون در حال استفاده‌ از فناوری استفاده شده در مرکز خرید‌های تمام خودکار خود برای این پروژه است. همان‌طور که مطلع هستید، شرکت آمازون در حال زنجیره‌ای کردن فروشگاه تازه تاسیس خود است که با فناوری‌های هوشمند و دوربین‌های متعدد اداره شده و هیچ کس برای حساب کردن خرید‌های شما در آن حضور ندارد. به نظر می‌رسد که این شرکت در تلاش است که با توسعه‌ی این فناوری، آن را به یک دستگاه مفید در خانه‌ها نیز تبدیل کند.

آمازون قصد دارد تا یخچالی بسازد که توانایی تحلیل خرید‌های شما را در زمانی که آن‌ها را در یخچال قرار می‌دهید داشته باشد. با تحلیل آن‌ها و نظارت بر محتویات، یخچال قادر خواهد بود زمانی که ذخیره‌ی شما رو به اتمام است، به صورت خودکار برای شما مواد غذایی را سفارش دهد. از این طریق خرید‌های روزمره‌ی شما به سادگی یک تایید درخواست خواهد بود.

سیستم تحویل آمازون

این یخچال هوشمند با هماهنگی سیستم تحویل آمازون کار خواهد کرد. زنجیره‌ای از عملکرد‌ها و صنایع مختلف با هم هماهنگ شده‌‌اند تا یک فعالیت روزانه به طور کاملا هوشمند و خودکار شود. شرکت آمازون پس از بازگشایی سوپرمارکت اورگانیک در سال ۲۰۱۷، این سیستم حمل و نقل را خریداری کرد و به نظر می‌رسد که با برنامه‌ای بلند مدت این تصمیم را گرفته و آن را برای یک هدف دیگر در نظر داشته است.

همان‌طورکه مشاهده می‌کنید، شرکت‌های بزرگ و مختلف در سراسر دنیا در حال سرمایه‌گذاری‌های عمده بر روی خانه‌های هوشمند و توسعه‌ی فناوری‌ها، سیستم‌ها و کارایی‌های این خانه‌ها هستند. این موضوع به خودی خود، آینده‌دار بودن این صنعت و توسعه‌ی پایدار آن را تضمین می‌کند.

دور از انتظار نیست که آینده‌ای را برای خود و نسل بعدی متصور باشیم که در آن دیگر کسی وقت خود را برای انجام کار‌ای متفرقه و روزمره تلف نمی‌کند. وقتی که انسان تنها یک بار فرصت استفاده از آن را دارد. شاید کمی جاه طلبانه به نظر برسد اما این موضوع که خانه‌های هوشمند بهره‌وری از زمان را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهند، یک واقعیت ثابت شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ