logo
Loading

موسیقی درتمام نقاط خانه

07 اکتبر 21 - 02:02 ب.ظ

موسیقی درتمام نقاط خانه

خانه‌های هوشمند اکنون به فناوری‌ای مجهز شده‌اند که تا چند سال قبل حتی نمی‌توانستیم آن را تصور کنیم. موسیقی درتمام نقاط خانه به عنوان یکی از جذاب‌ترین سیستم‌های موجود برای تجهیز خانه‌های هوشمند شناخته می‌شود. در این مورد هیچ شکی وجود ندارد که سیستم صوتی مناسب، یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که یک خانه به آن نیاز دارد.

 

این فناوری از کجا شکل گرفت؟

رشد و توسعه‌ی سیستم موسیقی در تمام خانه یا multi room audio برای صنعت خانه‌های هوشمند چه معنی دارد؟

علاقه به ایجاد قابلیت پخش موسیقی در تمامی نقاط خانه تقریبا به زمان ضبط شدن اولین قطعه‌ی موسیقی بر‌می‌گردد. مردم می‌خواستند که از موسیقی مورد علاقه‌ی خود، در تمامی نقاط خانه لذت ببرند.

در طول سال‌های گذشته، اولین نسل از این سیستم به عنوان رادیو یا دستگاه پخش در بازار عرضه شد. این محصول به سرعت در تمامی نقاط جهان به فروش رسید و در هر خانه‌ای دیده می‌شد. رادیو و دستگاه پخش کاست به عنوان یک وسیله‌ی سرگرمی تقریبا ارزان قیمت و در دسترس، با استقبال خوبی از طرف مردم رو به رو شد و نظر صنعت را به خود جلب کرد.

بعد از کاست نوبت به CD ها رسید. وسیله‌ای کوچک، ساده و با قابلیت ذخیره‌ی بیشتر نسبت به نسل قبلی که تقریبا توسط هر دستگاهی قابل پخش بود. این فناوری با کاهش هزینه‌ها به طرفداران موسیقی کمک کرد تا به راحتی بتوانند از تفریح مورد علاقه‌ی خود لذت ببرند.

ظهور پخش کننده های iPod

بعد از CD نوبت به MP3 رسید. بعد رونمایی از سری اول iPod و پخش‌کننده‌های MP3، این فناوری به سرعت همه‌گیر شد و در سراسر جهان با استقبال چشمگیری رو به رو شد. این فناوری به مخاطب اجازه می‌داد که با استفاده از وسیله‌ای کوچک و قابل حمل، در هر مکان و زمانی بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به موسیقی گوش دهد. البته باید گفت که پروسه‌ی فشرده‌سازی فایل‌ها اندکی از کیفیت موسیقی و جزئیات آن کم می‌کرد ولی زمانی که با هدفون به آن گوش می‌دادید مشخص نبود.

اما پس از مدتی مشکل کاهش کیفیت خود را نشان داد و مخاطبان به دنبال راهی برای به دست آوردن کیفیت اصلی موسیقی و طریقی که هنر‌مند آن را در سر داشته و خلق کرده بودند. ساده‌ترین راه، گوش دادن به موسیقی از طریق بلند‌گو درخانه بود. اما این راه‌حل هم کاستی‌هایی داشت. یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکل‌های آن، محدود بودن کیفیت صدا به یک نقطه یا اتاق خاص بود.

امروزه با توسعه‌ی شیوه‌های ارتباطی و از جمله ارتباطات بی‌سیم، این امکان به وجود آمده که تنها با استفاده از یک دستگاه پخش کننده، موسیقی را در تمام نقاط خانه و با کیفیتی منحصر به فرد پخش کنیم. سیستم‌های MULTI ROOM AUDIO به شما این قابلیت را می‌دهند که به سادگی لمس یک نمایشگر موسیقی محبوب خود را نه تنها در تمام نقاط خانه پخش کنید، بلکه این امکان را ایجاد می‌کند که صدا و حتی نوع موسیقی در هر اتاق را از طریق یک کنترل مرکزی تنظیم کنید. شما حتی می‌‌توانید با استفاده از یک نرم افزار بر روی تلفن همراه، به این سیستم دسترسی داشته باشید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ