logo
Loading

نسل جدید خریداران و خانه‌های هوشمند

03 اکتبر 21 - 01:46 ب.ظ

نسل جدید خریداران و خانه‌های هوشمند

قرن بیستم با رشد بی سابقه‌ی فناوری همراه بود که این موضوع تقریبا همه چیز را تغییر داد و شاهد ظهور نسل جدید خریداران و خانه‌های هوشمند هستیم. از شیوه‌های ارتباطی گرفته تا انجام کار‌‌ها و فعالیت‌های روزمره، همگی دستخوش تغییر شدند. این موضوع بر روی نسلی که در این هیاهو بزرگ شده بود تاثیر گذاشت و علایق و سلیقه‌ی آن‌ها را با خود هماهنگ کرد.

نسل جدید که با توسعه‌ی فناوری وفق گرفته و دنیای بدون ارتباطات اینترنتی را حتی تصور نمی‌کند، نیاز‌های متفاوتی نسبت به گذشته را برای زندگی روزمره‌ی خود متصور است. این درصد رو به رشد از جمعیت که اکنون قسمت بزرگی از خریداران مسکن را تشکیل می‌دهد، امنیت و داشتن فضای شخصی را اولویت بالا‌تری از راحتی و آسایش می‌داند.

 

تحقیقات بازار خانه های هوشمند

بنا بر تحقیقات انجام شده بر روی جامعه‌ی خریدار، مشخص شده که فاکتور‌های مورد نظر نسل جدید برای یافتن یک خانه‌ی مناسب، به ترتیب اولویت شامل هوشمندی، امنیت، صرفه‌جویی در هزینه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌باشد. جالب است که بدانید تنها ۲۸ درصد از این جامعه‌ی آماری راحتی را یکی از فاکتور‌های اصلی در زمان خرید خانه‌های هوشمند می‌دانند.

شما به راحتی می‌‌توانید با مطالعه‌ی این نتایج، یک دید کلی نسبت به نیاز‌‌های اساسی نسل جدید و اولیت‌های آن‌ها برای پرداخت هزینه داشته باشید. کاملا روشن است که اگر نسل جدید بداند که این امکان وجود دارد تا دستگاه‌های هوشمند خود را به خانه‌ی خود متصل کند، بهای آن را هر قدر هم که باشد می‌پردازد.

با تمام این تفاسیر این گونه می‌توان نتیجه گیری کرد که شما می‌توانید به راحتی با اضافه کردن چند سیستم هوشمند به خانه‌ی خود، برای مثال سیستم‌های امنیتی و کنترل مرکزی روشنایی، نه تنها بازار بهتری برای ملک خود ایجاد کنید، بلکه ارزش آن را بالا‌تر برده و از معامله‌های خود سود بیشتری ببرید.

 

چند مزیت دیگر از هوشمندسازی

امروزه فناوری‌های جدید برای ایجاد سیستم‌های محافظت از سلامتی در خانه نیز توسعه یافته است. برای مثال می‌توان به حسگر دی ‌اکسید‌کربن اشاره کرد. این حسگر می‌تواند به صورت مداوم درصد دی اسیدکربن موجود در هوا را اندازه‌گیری کرده و در صورت بروز خطر، با روش‌های گوناگون شما را مطلع کند.

این قابلیت، خانه‌های هوشمند را برای افراد مسن و یا کسانی که به مراقبت نیاز دارند نیز مناسب می‌کند. شما می‌توانید با نصب دوربین‌های امنیتی، حسگر‌های حرکتی یا حسگر‌های تشخیص دود، بر خانه‌ی مادر و پر سالخورده‌ی خود نظارت کنید. این سیستم‌ها با پشتیبانی از اتصال بر خط، به شما این قابلیت را می‌دهند که از راه دور و در هر زمانی از امنیت و سلامت عزیزانتان اطمینان حاصل کنید.

یک ویژگی‌ مثبت دیگر که خانه‌های هوشمند را برای خریداران جذاب می‌کند، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. به تازگی سیستم‌هایی طراحی شده که نه تنها به صورت خودکار و در زمان مناسب سیستم گرمایش و سرمایش را کنترل می‌کنند، بلکه این قابلیت را دارند که میزان مصرف انرژی توسط دستگاه‌های مختلف را با جزئیات و رسم نمودار‌های مختلف در اختیار شما قرار دهند. اینگونه شما می‌توانید با توجه به میزان مصرف و هزینه‌های فعالیت هر دستگاه در خانه، تصمیم‌های دقیق‌تری بگیرید و در طولانی مدت از هدر رفت بی دلیل انرژی جلوگیری کنید. این قابلیت از راه‌دور و از طریق تلفن همراه نیز در اختیار شما گذاشته می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ