logo
Loading

نوکیا به بازار هوشمندسازی وارد می‌شود

15 مارس 22 - 10:46 ق.ظ

نوکیا به کمک SmartLabs ، طیف وسیعی از محصولات روشنایی هوشمند را به بازار عرضه کرده است.

به‌جای لامپ‌های رایج، نوارهای نور و چراغ‌های فضای باز، غول فنلاندی روی هسته آن‌ها تمرکز می‌کند. مجموعه‌ای از کلیدهای چراغ هوشمند که اتصالات موجود شما را از معمولی به هوشمند تبدیل می‌کند.

با خط جدید نورپردازی هوشمند نوکیا شامل سوئیچ پدال و دیمر، صفحه کلید چهار دکمه ای چند منظوره، پریز و پل، کاربران می‌توانند تمام تنظیمات روشنایی منزل خود را تغییر دهند. به طور کلی، هنگامی که یکی از این سوئیچ‌های هوشمند راه اندازی شد، کنترل از طریق برنامه روشنایی هوشمند نوکیا نیز در دسترس خواهد بود و به منظور تکمیل حلقه هوشمند، با الکسا و دستیار صوتی گوگل نیز سازگار هستند.

به گفته نوکیا، چیزی در اطراف برای جایگزینی انواع مختلف سوئیچ‌ها وجود دارد بنابراین، خواه یک سوئیچ اتاق نشیمن یک قطبی، یک جفت لامپ اتاق خواب و یا یک سوئیچ چهار قطبی راهرو باشد، شما تحت پوشش شبکه هوشمند نوکیا هستید.

آنچه در مورد سیستم روشنایی هوشمند نوکیا قابل توجه است این است که به لطف SmartLabs قادر است بر روی یک شبکه دو مش اجرا شود. با استفاده از فرکانس رادیویی و اتصالات پاور لاین برای کمک به روشن کردن سوئیچ ها حتی زمانی که Wi-Fi قطع است یا اگر کلید برق خاموش است. این امر منجر به اتصالات بسیار سازگارتر و قابل اعتمادتر می‌شود. اضافه کردن پل روشنایی هوشمند نوکیا نیز کنترل آفلاین بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

با توجه به اینکه محدوده قیمت در سطح بالایی قرار دارد، اگرچه با چهار سوئیچ هوشمند، صفحه کلید و پریزهای بین 54.99 تا 59.99 دلار  شاید بهتر باشد در هزینه خود صرفه جویی کنید مگر اینکه واقعا هوس ویژگی های پل را کرده باشید. این محدوده اکنون در وب سایت نوکیا در دسترس است. متأسفانه، هنوز هیچ خبری در مورد عرضه بین المللی این‌ها وجود ندارد، اما با توجه به اینکه این یک سرمایه گذاری کاملا جدید برای این شرکت است، اصلا تعجب آور نیست. با این حال، اگر در این حوزه نوکیا موفق شود، مطمئن هستیم که مدت زیادی طول نخواهد کشید تا بتوانیم سهم منحصر به فرد نوکیا را در خانه‌های هوشمند بررسی کنیم.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ