logo
Loading

همه چیز درباره خانه هوشمند در Google I/O 2021

21 نوامبر 21 - 09:35 ب.ظ

خانه هوشمند در Google I/O 2021

متاسفانه در سال 2020 به دلیل نگرانی‌های ناشی از همه‌گیری ویرویس کرونا گوگل کنفرانس سالانه I/O را لغو کرد اما در سال 2021 این کنفرانس بازگشت باشکوهی داشت. این کنفرانس با حداقل افراد در فضای باز برگزار شد که در این رویداد مدیران گوگل، توسعه‌دهندگان و سایر اعضای این صنعت حضور داشتند و در این کنفرانس از دستاوردهای گوگل از جمله خانه هوشمند در Google I/O 2021 رونمایی شد. بیشترین تاکید گوگل براندروید 12 و بهبود دستیار گوگل و غیره بود.

LaMDA و آینده دستیار صوتی گوگل

بخش برجسته این کنفرانس رونمایی گوگل از LaMDA بود. یک پلتفرم زبان که گوگل بسیار برای معرفی آن هیجان زده بود. معرفی ابزاری جدید با دو شبیه‌ساز گفتگو، یکی با کاربر و سیاره پلوتو و دیگری با یک هواپیمای کاغذی.مهندسی LaMDA این دو هویت بصری را شخصا تعریف کرد.این مکالمه بسیار جذاب و گیرا و طبیعی بود.یک به روزرسانی عظیم برای هوش‌های مصنوعی و رقیبی جدی برای الکسای آمازون و هوم‌کیت.تاکنون پلتفرم LaMDA روی هیچ سخت افزار شرکت گوگل قابل استفاده نیست اما گوگل برنامه‌های بزرگی برای ارایه پروتکل برای دستیار صوتی‌اش، موتور جستجوگرش، فضای کاری و سایر ابزارهای موردنظرش می باشد.

کنترل های اندروید بهبودیافته

از گم کردن کنترل تلویزیون خسته شدید؟ به عنوان بخشی از آخرین نوآوری های اندروید، کاربران می‌توانند از اپلیکیشنی برای کنترل و مدیریت محتوا در تلویزیون های اندرویدی استفاده کنند.در حالی که جزئیات کمتری منتشر شده‌است اما انتظار می‌رود جهش بزرگی در تجربه سینمای خانگی باشد.
کلیدهای دیجیتال خودرو نیز به زودی روانه بازار می‌شوند. برخی گوشی های سامسونگ و گوگل توانایی این را دارند تا با کمک اندروید 12 به عنوان کلیدهای دیجیتال خودرو نیز از آن‌ها استفاده شود.

تشخیص وضعیت پوست، تنها با یک عکس!
درباره جوش‌ها و برجستگی پوستتان نگران هستید؟

گوگل در حال کار روی ابزاریست تا شما بتوانید از ناحیه مشکل‌دار بدنتان عکس بگیرید و پس از چند پرسش و پاسخ درباره علایمتان،تصویر و پاسخ‌های شما مورد تجزیه و تحلیل گوگل قرار می‌گیرد و پس از آن به شما یک تشخیص تخمینی از وضعیت پوستی‌تان و نکاتی درباره نحوه درمان آن به شما می‌دهد.

Starline و آینده تماس‌های تصویریدر اولین نمایش خیره کننده یک ویژگی ویدیوی سه بعدی جدید به نام Project Starline، گوگل یک چت دو طرفه را به نمایش گذاشت که هر دو طرف از کمر به پایین توسط یک دیوار نصفه پوشیده شده بودند.

تصویر هولوگرافیک

چیزی که کاربران را شگفت زده می‌کرد تصویر هولوگرافیک از شخصی بود که با او صحبت می‌کرد. این تصویر به شدت شبیه به واقعیت بود بدون اینکه تماس گیرنده حضور فیزیکی داشته باشد! این کار با استفاده از تجهیزاتی چون دوربین‌ها، حسگر‌های عمق‌سنج، نورهای تخصصی و سایر برنامه‌ها و تجهیزات و سخت‌افزاری که گوگل برای این کنفرانس تدارک دیده بود صورت گرفت.

امکانات Starline بی‌پایانند مخصوصا اگر گوگل بتواند این تجهیزات مورد نیاز برای تماس‌های ویدیویی شبه واقعی را به حداقل برساند.یک رونمایی جذاب برای زمانی که این‌روزها ملاقات فیزیکی و چهره به چهره از همیشه سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر شده است،گوگل می‌تواند دوباره به راهی آسان‌تر برای ارتباط داشتن ما با عزیزان و دوستانی که نمی‌توانیم به طور فیزیکی آن‌ها را ملاقات کنیم و با آن‌ها در تماس باشیم فکر کند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ