logo
Loading

هنر طراحی یک خانه‌ی لوکس

01 اکتبر 21 - 01:31 ب.ظ

هنر طراحی یک خانه‌ی لوکس

طراحی یک خانه‌ی لوکس هنر و کاری چالش‌بر انگیزاست. زیبایی و جذابیت یک خانه به فاکتور‌های مختلفی وابسته است که برای مثال می‌توان به مبلمان خاص، دکور منحصر به فرد و قطعات هنری زیبا اشاره کرد. اما در سال‌های اخیر یک مورد دیگر به این لیست اضافه شده است. یک سیستم مدیریتی هوشمند و پیشرفته!

امروزه با پیشرفت لحظه‌ای فناوری‌های مختلف، داشتن یک سیستم اتوماسیون قابل اتکا و مدرن برای خانه، یک انتخاب دشوار است. که اگر درست انجام شود زیبایی خاصی به خانه‌ی شما می‌بخشد. زمانی که مهمانان زیادی را به خانه دعوت کرده‌اید. تغییر همزمان رنگ و شدت نور روشنایی و تنظیم موقعیت پرده‌ها با تنها لمس کردن یک نمایشگر. قطعا میهمانان را به وجد خواهد آورد.

 

توسعه فناوری

رویای داشتن خانه‌ای مدرن و پیشرفته به سال‌ها قبل باز می‌گردد. امروزه با توسعه‌ی فناوری ارتباطات بی‌سیم این رویا به حقیت نزدیک‌تر شده است. امروزه شما می‌توانید از فاصله‌های چند هزار کیلومتری با استفاده از یک نرم‌افزار بر روی تلفن هوشمندتان، نه تنها از طریق دوربین‌های امنیتی به خانه‌ی خود نظارت کنید. بلکه این امکان به وجود آمده که حتی نورپردازی‌ها و پرده‌های خانه را کنترل کرده و بنا بر نیاز، آن‌ها را تنظیم کنید. تمامی این امکانات به سادگی لمس چند گزینه‌ بر روی تلفن همراهتان در اختیار شماست.

این قابلیت را می‌توان برای مسائل ایمنی نیز به کار برد. به تازگی سیستمی طراحی شده است که می‌تواند در زمانی که شما در سفر هستید، حضورتان را در خانه شبیه‌سازی کند. شاید این مورد برایتان پیش آمده که برای امنیت بیشتر خانه به هنگام سفر، یک یا چند چراغ را روشن بگذارید. سیستم‌های مدرن اتوماسیون خانه می‌تواند با ایجاد امکان دسترسی به سیستم نورپردازی و پرده‌های خانه از راه دور، این قابلیت را برای شما ساده‌تر از گذشته کند.

 

شبیه‌سازی حضور

اما موضوع به این مورد منتهی نمی‌شود. خانه‌های هوشمند مدرن با یک عملکرد به نام ( شبیه‌سازی حضور) مجهز شده‌اند. شما با فعال سازی این عملکرد و تنظیم زمان بندی اختیار روشن و خاموش کردن چرا‌غ‌ها را به سیستم‌های هوشمند می‌سپارید. این سیستم تا زمانی که شما آن را غیر فعال نکرده‌اید به صورت تصادفی در زمان تعیین شده. چراغ‌ها را روشن و خاموش می‌کند.

حتی این امکان وجود دارد که با اتصال حسگر‌های نوری، این عملکرد را به موقعیت خورشید و به طلوع و غروب وابسته کنید. نسخه‌های پیشرفته‌ی این سیستم به عملکرد هشدار دسترسی غیر مجاز نیز مجهز شده‌اند. این عملکرد با استفاده از دوربین‌ها و حسگر‌های حرکتی حضور افراد را تشخیص داده. و در صورت غیر مجاز بودن آن، هشدار‌های مختلفی را صادر می‌کند. این هشدار‌ها انواع مختلفی دارند. در یک روش فیلم ورود غیر مجاز و هشدار مربوط به آن به تلفن همراه یا ایمیل مالک ساختمان ارسال می‌شود. روشی دیگر این هشدار‌ها را در اختیار پلیس محلی قرار داده و اعلام سرقت می‌کند. در روشی دیگر، سیستم اتوماسیون خانه تمامی چراغ‌ها را به صورت چشمک‌زن روشن و خاموش می‌کند. گاهی ممکن است این عملکرد به یک آژیر صوتی نیز مجهز شده باشد. با این‌ کار همسایه‌ها متوجه خطر شده و سارقین مجبور به فرار می‌شوند.

تمامی این عملکرد‌ها را می‌توانید با هوشمندسازی خانه‌ی خود در اختیار داشته باشید. و امنیت خود و خانواده‌ی خود را وارد مرحله‌ی دیگر کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ