logo
Loading

اطمینان از ناشناس ماندن هویت در داده های هوشمند

21 اکتبر 21 - 03:05 ب.ظ

چگونه مطمئن باشیم هویت ما ناشناس میماند در حالیکه از ساختمان­های هوشمند استفاده میکنیم؟

به راستی اطمینان از ناشناس ماندن هویت در داده های هوشمند چگونه امکان پذیر است؟  فناوری ساختمان هوشمند به سازمان‌ها کمک می­کند تا محیط‌های کاری کارآمدتری ایجاد کنند که با نیازهای کارکنان بهتر سازگار باشد. از کمک به آنها برای درک نحوه استفاده از امکانات و اتاق‌ها تا تنظیمات تاثیرگذار سیستم‌های گرمایش و سرمایش، فناوری ساختمان هوشمند انقلابی در محیط کار مدرن ایجاد می­کند. اما مسئله ای وجود دارد که هم سازنده و هم استفاده کننده را دچار نگرانی میکند: حریم خصوصی و ناشناس بودن.

اگر ساختمان تجاری شما از سیستم‌های نظارتی پیچیده ای استفاده می کند، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که داده‌هایی که جمع آوری می شود مطابق با قانون است و باعث نمی شود افراد شما احساس کنند از آنها جاسوسی میشود؟

 

اصول کلی که هنگام جمع آوری داده‌های هوشمند باید رعایت شود:

حجم عظیمی از داده‌ها را می توان از محل کار جمع آوری کرد، خواه از رفتار کارکنان باشد یا از الگوهای کاری آنها . با این حال، برخی قوانین مهم وجود دارد که باید قبل از شروع استفاده از این سیستم از آنها آگاه باشید:

 

1-به اطلاعات شخصی احترام بگذارید: هرگز اطلاعات شخصی را جمع آوری نکنید و قبل از ذخیره، از ناشناس سازی آنها اطمینان حاصل کنید.

 

2- از این تکنولوژی برای جاسوسی کارمندان خود استفاده نکنید: شما نمیتوانید رفتار بعضی کارمندان خاص خود را تحت نظر داشته باشید و جاسوسی آنها را کنید.

 

3- به دستورالعمل‌ها پایبند باشید.

 

4-از داده‌هایی که از قبل دارید به عنوان اهرم فشار استفاده نکنید: آنچه را که نیاز ندارید جمع آوری نکنید. به احتمال زیاد شما مقدار مشخصی از داده را در اختیار دارید، بنابراین مطمئن شوید که ابتدا از نحوه استفاده از این اطلاعات آگاهی دارید.

 

5-کنترل داده‌های خود را از دست ندهید: اگر اطلاعات شما به صورت فیزیکی ضبط نمیشود و آنها را در فضای ابری ذخیره میکنید، اطمینان حاصل کنید بستری را برای حفظ امنیت این داده ها فراهم میکنید و این بیش از هر امر دیگری ضروری است که شما بدانید این داده‌ها را در چه فضایی و چگونه نگهداری میکنید.

 

6-تصمیم بگیرید که چه کسی می تواند به داده‌ها دسترسی داشته باشد: هیچ کس نباید به همه داده‌هایی که شما جمع آوری می­کنید دسترسی داشته باشد. با این حساب دسترسی به داده‌ها بسته به نقش افراد داخل یا خارج از سازمان، متفاوت است.

 

7-شفاف باشید: به طور مداوم دلایل جمع‌آوری داده‌ها و نتایج داده‌ها را با همه شرکا در میان بگذارید و آنها را مطلع سازید.

 

8- در انتخاب نیروی کمکی برای جمع‌آوری این داده‌ها، سختگیر باشید: افراد بسیاری از سیستم های هوشمند سازی در ساختمان‌ها استفاده میکنند. پس این امری ضروری است که دستیار شما برای جمع­آوری داده‌ها فردی امین و قابل اعتماد باشد.

 

برای حفظ ایمنی داده های هوشمند از چه روش‌هایی استفاده نکنیم؟

توصیه اکید کارشناسان، عدم استفاده از سیستم‌ها و نرم افزارهای تخصصی تشخیص چهره در ساختمان هاست. این کار درصد اعتماد پذیری افراد ساکن را به شدت پایین می آورد.

چه روش‌هایی را پیشنهاد میکنیم؟

از سنسور های تشخیص حضور افراد، در اتاق های ملاقات با ظرفیت بالای سه نفر استفاده کنید.

دستشویی‌ها، به طور کل از حساسیت بالایی در زمینه حریم شخصی برخوردارند اما این موضوع که بهداشت آن مکان‌ها نیز قابل اهمیت هست را نمیتوان نادیده گرفت. استفاده از سیستم هوشمند ناشناس، در اینجا نقش کلیدی خود را نشان میدهد که ضمن رعایت حریم شخصی افراد، از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری میکند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ