logo
Loading

چرا باید از اینترنت اشیاء برای مدیریت داده‌های انرژی و آب استفاده کرد؟

18 فوریه 22 - 02:44 ب.ظ

اینترنت اشیاء، یک اصطلاح جمعی مربوط به سنسورها و دستگاه‌های متصل به اینترنت، همچنان جهان را به روش‌هایی که هرگز تصور نمی‌کردیم به هم متصل می‌کند. اینترنت اشیاء دید در زمان واقعی را به ارمغان می آورد و کاربران را قادر می سازد تا دارایی های فیزیکی را نظارت و کنترل کنند. کاهش اندازه و هزینه سنسورها امکان نظارت و کنترل را در مقیاس بزرگتر فراهم می‌کند. یک مطالعه نشان می دهد که تا سال 2025، این فناوری می‌تواند به یک بازار عظیم 11 تریلیون دلاری تبدیل شود. چنین وعده اقتصادی باورنکردنی بر اهمیت درک تغییرات عملی اینترنت اشیاء که می‌تواند به شرکت شما ارائه دهد تأکید می‌کند.

سیستم‌های اتوماسیون ساختمان و ابتکارات پایداری نشان‌دهنده تمرکز بزرگ اینترنت اشیاء در بازار تجاری است. بنابراین، کجا می‌توانید انتظار داشته باشید که اینترنت اشیاء سریع‌ترین تأثیر را داشته باشد؟ به احتمال زیاد در نحوه مدیریت استفاده از این ابزار است. دستگاه‌های متصل به اینترنت و شبکه‌های حسگر بی‌سیم به طور قابل توجهی در دسترس بودن داده‌ها را افزایش داده اند. صاحبان ساختمان و مدیران تأسیسات اکنون می‌توانند خوشحال شوند زیرا آنها کلید کارایی و بهینه سازی ساختمان را دریافت کرده اند. همانطور که گفته می شود، شما نمی توانید آنچه را که نمی توانید اندازه گیری کنید، مدیریت کنید.

تصور کنید دقیقا بدانید که یک لوله چه زمانی می‌ترکد تا بتوانید آب ساختمان را قطع کنید. آیا کارکنان ساختمان شما نمی‌خواهند بدانند که مصرف برق فعلی شما افزایش 20 درصدی بودجه ماهانه پیش بینی شده شما را نشان می‌دهد؟ واقعیت مدیریت تاسیسات مدرن را در نظر بگیرید که می‌تواند برنامه سیستم تهویه مطبوع شما را برای هماهنگی بهتر با برنامه های اشغال تنظیم کند. تاثیر بالقوه را تصور کنید.

 

بیایید کمی بیشتر بررسی کنیم و به چند روش اینترنت اشیاء و داده های ابزار ابری که می‌توانند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کنند نگاهی بیاندازیم.

 

مدیریت انرژی

چارچوب‌های اندازه‌گیری سنتی امروزه توانایی محدودی دارند. مدیریت تأسیسات مدرسه قدیمی بر گزارش‌های ماهانه مصرف انرژی متکی است. تصور کنید سعی می‌کنید مصرف انرژی را بر اساس صورتحساب شرکت آب و برق یا یک گزارش قدیمی که از آن صورت حساب شما به دست می‌آید، مدیریت کنید. تجزیه و تحلیل و درک داده های قدیمی به دلیل حافظه مبهم شما و یادآوری وقایع ماه گذشته یک کار تقریبا غیرممکن است.

 

هیچ‌کس نمی‌خواهد دائما در مورد مصرف فعلی انرژی حساب کتاب کند، به‌ویژه زمانی که با فشار مداوم محدودیت‌های بودجه مواجه هستیم.

واضح است که اندازه گیری سنتی بی اثر است. بسیاری درخواست ابزارهای جدیدی برای کمک به کاهش هزینه های عملیاتی و بهبود بهره وری انرژی کرده‌اند. مدیریت انرژی مدرن نمی‌تواند بر وضعیت موجود سیستم‌های اندازه گیری قدیمی تکیه کند.

داده های سریع و لحظه‌ای تعدادی فرصت را برای افزایش اثربخشی طرح های مدیریت انرژی و صرفه جویی در هزینه ها فراهم می کند مانند: استفاده از تخفیفات و برنامه های تشویقی، بهبود عملیات ساختمان برای کاهش مصرف انرژی در زمان اشغال کم، تشخیص ناهنجاری در مصرف انرژی به دلیل عملکرد نادرست تجهیزات HVAC، زیرمتراژ مستاجران برای درک بهتر استفاده و صدور صورت حساب مناسب و منصفانه و…

مدیریت آب

با وقوع خشکسالی سالانه و افزایش 41 درصدی قیمت آب از سال 2010 ، نحوه مدیریت مصرف آب ساختمان خود در آینده اهمیت زیادی پیدا خواهدکرد. مانند انرژی، آب نیز بخش مهمی از عملیات ساختن یک ساختمان از لوله کشی تا مصرف را نشان می‌دهد.

اندازه گیری سنتی آب نمی تواند میزان مصرف در زمان حال را ارائه دهد.

داده‌های فوری دارای چندین مزیت هستند که می‌تواند تأثیر بزرگی داشته باشد. برخی از پیروزی های مدیریت تسهیلات زیر را در نظر بگیرید، مانند:

شناسایی و تعمیر نشتی‌های آب که برای کاهش آسیب و ناراحتی آب برای مستاجرین شما رخ می‌دهند، زیرمتر برای تخصیص دقیق‌تر هزینه‌های آب در بین مستاجران مختلف، افزایش کارایی مدیریت تسهیلات با خواندن کنتور آب از راه دور، شناسایی ناهنجاری‌های عملکردی در پمپ‌ها و سایر منابع آب قبل از ایجاد مشکلات تعمیر و نگهداری، نظارت بر مصرف آب برج‌های خنک کننده برای اطمینان در برابر حوادث فاجعه بار مصرف آب.

با نصب شبکه سنسورهای مناسب، می‌توانید برق، آب و گاز خود را در یک سیستم واحد مدیریت کنید. واضح است که اعلان‌ها برای همه دارایی‌ها و ابزارهای شما از طریق تلفن‌های هوشمندتان نشان‌دهنده یک گام بزرگ رو به جلو است.

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ