logo
Loading

کاربرد رله هوشمند در ساختمان

15 آوریل 22 - 07:36 ق.ظ

رله هوشمند ساختمانی از جمله تجهیزاتی است که به صورت گسترده در خانه هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رله‌ها با قطع و وصل کردن جریان برق (مانند یک فیوز) لوازم برقی را خاموش و روشن می‌کنند. برای تغییر وضعیت رله، کافی است اپلیکیشن خانه هوشمند خود را باز کنید و آیکون مربوط به رله را یکبار لمس کنید. نقش رله‌ها در کارایی و عملکرد خانه هوشمند بسیار پر رنگ است.

رله هوشمند را می‌توان به منظور کنترل کلیه دستگاه‌هایی که با قطع و وصل جریان برق روشن و خاموش می‌شوند مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثالی ساده از این تجهیزات می‌توان به لامپ‌‌های روشنایی اشاره کرد. کلید کنترل روشنایی با تغییر وضعیت یک اتصال این کار را انجام می‌دهد. کلیدهای هوشمند کنترل روشنایی عموما این کار را توسط رله‌ها انجام می‌دهند. اگرچه برای کنترل روشنایی هم می‌توان از رله هوشمند ساختمانی استفاده کرد، اما این تجهیزات قابلیت‌های جذابتری دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

با موبایل چای بخورید !!!

یکی از کاربردهای جذاب رله هوشمند کنترل چای ساز است. با اتصال رله هوشمند به چای ساز، می‌توانید با موبایل چای درست کنید. وارد اپلیکیشن شوید و آیکون مربوط به رله هوشمند متصل به چای ساز را لمس کنید. چند دقیقه بعد چای شما آماده است. جهت استفاده از این قابلیت فوق‌العاده کافی است کلید روشن / خاموش چای ساز را در حالت روشن قرار دهید و دوشاخه را به برق متصل کنید. از این پس می‌توانید با رله هوشمند ساختمانی چای ساز خود را کنترل کنید. از این قابلیت برای دستگاه قهوه ساز و … هم می‌توان استفاده کرد. صبح که از خواب بیدار می‌شوید یا زمانی که از محل کار به خانه بر می‌گردید، یک فنجان چای مهمان خانه هوشمند خود باشید!

 

نگران آبیاری باغچه نباشید

کاربرد جذاب دیگر رله هوشمند ساختمانی، آبیاری باغچه است. با نصب یک شیر برقی در مسیر آب و اتصال یک رله هوشمند به آن، امکان آبیاری باغچه با موبایل فراهم می‌شود. با استفاده از این قابلیت زمان‌هایی که در سفر هستید یا مشغله کاری زیادی دارید، بدون صرف زمان باغچه خود را آبیاری کنید. برخی از انواع رله هوشمند امکان زمان بندی و تعیین تقویم زمانی را برای کاربر فراهم می‌کنند. با این قابلیت کافی است برنامه آبیاری باغچه را یک بار ثبت کنید و برای همیشه راحت باشید.

 

رله هوشمند ساختمانی غذای شما را گرم می‌کند

جالب است بدانید به کمک رله هوشمند می‌توانید غذا گرم کنید. کافی است یک رله هوشمند در مسیر جریان مایکروفر بگذارید. در هر زمان و در هر جایی از کره زمین باشید، وارد اپلیکیشن شوید و آیکون مایکروفر را لمس کنید. به همین راحتی غذای شما گرم می‌شود. زمانی که قصد دیدن فیلم دارید، غذای شما هم می‌تواند در حال آماده شدن باشد. از این امکان برای کنترل برخی از پلوپزها و اجاق‌های برقی هم می‌توانید استفاده کنید.

 

گرمایش و سرمایش با موبایل !!!

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به دلیل سفر یا … مدت طولانی در منزل نباشید. پس از بازگشت از سفر گرم یا سرد بودن هوای خانه آزار دهنده است. گاهی برای رهایی از این شرایط، هنگام خروج از منزل سیستم گرمایشی یا سرمایش را خاموش نمی‌کنیم. این راهکار نه چندان مناسب، سبب افزایش هزینه برق مصرفی و همچنین مستهلک شدن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌شود.

 

روش مناسب برای حل این مسئله، استفاده از رله هوشمند ساختمانی است. به کمک این تجهیزات کاربردی می‌توانید در زمان مناسب و از طریق تلفن همراه، سیستم‌های گرمایش و سرمایش را روشن یا خاموش کنید. حتی برای شرکت و یا مکان‌های تجاری نیز می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. برخی از سیستم‌های سرمایش و گرمایش مانند داکت اسپیلت و فن کویل امکان کنترل از طریق ترموستات هوشمند را نیز دارند. با استفاده از ترموستات هوشمند قادر خواهید بود دمای مطلوب خود را در محیط تنظیم کنید.

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ