logo
Loading

کدام لوازم هوشمند ممکن‌است در دراز مدت بی‌ارزش شوند؟

26 فوریه 22 - 09:36 ق.ظ

لوازم هوشمندی که می‌توانند از راه دور کنترل شوند و در صورت وجود نقص یا مشکل به شما اطلاع می‌دهند، ممکن است ارزش پرداخت هزینه اضافی را نداشته باشند، مگر اینکه سازندگان متعهد شوند که نرم افزار را به روز نگه دارند.

گروه Who می‌گوید که یخچال‌های هوشمند، ماشین‌های ظرفشویی و خشک‌کن‌ها صدها پوند بیشتر از همتایان معمولی خود قیمت دارند اما در برخی موارد ممکن است پس از دو سال منسوخ شوند.

این شرکت، تولیدکنندگان بزرگ را در مورد برنامه‌هایشان برای صدور به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری مورد نیاز برای حفظ کارکرد محصولات مورد بررسی قرار داد. مشخص شد که اکثر تولیدکنندگان گفته‌اند که به‌روزرسانی‌هایی را برای عمر محصول ارائه می‌کنند، اما مشخص نکردند که این مدت چقدر است.

سامسونگ به این سازمان گفت که این امر حداقل برای دو سال امکان‌پذیر است در حالی که بکو می‌گوید تا حداکثر 10 سال این امکان وجود دارد.

سایر شرکت‌های بزرگ زمانی که از آنها خواسته شد، دوره زمانی خاصی را ارائه دهند اعلام نکردند. BSH که لوازم خانگی بوش، نف و زیمنس را تولید می‌کند گفت که به روزرسانی‌هایی را برای طول عمر محصول ارائه می‌دهد.

در این مورد نیز اتحادیه Who قادر به تعیین معنای طول عمر در عمل نبود.

Who می‌گوید که هزینه اقلام هوشمند بسیار بالاتر از محصولات استاندارد است. به طوری که مصرف‌کنندگان به طور متوسط ​​855 پوند بیشتر برای یخچال فریزر هوشمند، 259 پوند بیشتر برای ماشین ظرفشویی هوشمند و 190 پوند بیشتر برای خشک‌کن هوشمند می‌پردازند.

معمولا ماشین‌های ظرفشویی و ماشین‌های لباسشویی قبل از تعویض به دلیل نقص یا عملکرد ضعیف 10 سال کار می‌کنند، در حالی که یخچال فریزر و خشک‌کن ها 11 سال کار می‌کنند. بسیاری از محصولات همچنان بدون ویژگی‌های هوشمند خود کار خواهند کرد، اما همه آن‌ها نه.

Who گفت: دستورالعمل جدید فروش کالا از اتحادیه اروپا، تولیدکنندگان را مجبور می‌کند تا از قبل اعلام کنند که محصولات برای چه مدت به‌روزرسانی می‌شوند، اما مشخص نیست چه زمانی این محصولات در بریتانیا معرفی می‌شوند و مشخص نمی‌کند که این دوره چقدر باید باشد.

 

ناتالی هیچینز رئیس محصولات و خدمات خانگی شرکت Who می‌گوید: تا زمانی که تولیدکنندگان در مورد مدت زمانی که از این محصولات پشتیبانی می‌کنند واضح و صریح نباشند، مصرف‌کنندگان بهتر است از وسایل هوشمندی که ممکن است پس از یک مدت بی‌استفاده شوند، اجتناب کنند.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ