logo
Loading

کلید و پریزهای هوشمند

09 آوریل 22 - 07:28 ق.ظ

از جمله تجهیزات و ابزارک‌های جدیدی که در زمینه صنعت ساختمان به شدت مورد استقبال واقع شده‌اند، می‌توان به کلید و پریز لمسی اشاره کرد. این تجهیزات مدرن، در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز تولید می‌شوند. استفاده از این تجهیزات سبک زندگی شما را متحول می‌کند و دریچه‌ای رو به دنیای تکنولوژی برای شما باز می‌کند.

 

کلید و پریز لمسی

دلیل نامگذاری این تجهیزات استفاده از تکنولوژی صفحات لمسی در تولید آن هاست. در کلیدهای مکانیکی از یک اتصال ساده برای تغییر وضعیت خروجی استفاده می‌شود. تغییر وضعیت کنتاکت با نیروی فشاری که کاربر بر روی اهرم کلید وارد می‌کند اتفاق می‌افتد. اما در کلید لمسی داستان کاملا متفاوتی را شاهد هستیم. این کلیدها از مدارات الکترونیکی به منظور تغییر وضعیت خروجی بهره می‌برند.

ساختار کلیدهای لمسی متشکل از یک مدار قدرت و یک مدار فرمان است. مدار فرمان وظیفه دریافت دستورات کاربر و ارسال آن برای مدار قدرت را بر عهده دارد. مدار قدرت نیز بخشی از کلید لمسی است که وظیفه کنترل جریان برق را بر عهده دارد. کلید و پریز لمسی از تکنولوژی صفحات لمسی در مدار فرمان خود بهره می‌برند و به همین نام نیز شناخته می‌شوند.

ذکر این نکته ضروری است که عموما در طراحی پریزها به دلیل نحوه عملکردشان از صفحات لمسی استفاده نمی‌شود. بنابراین منظور از پریز لمسی، پریزهایی است که رویه و شکل آن‌ها مشابه کلیدهای لمسی است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که عدم هماهنگی پریزها و کلیدها در یک ساختمان، زیبایی و هماهنگی آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

جنس رویه

بیشترین چیزی که در هماهنگی کلید و پریزها تاثیرگذار است، جنس رویه آن هاست. مواد مختلفی به عنوان رویه کلید لمسی مورد استفاده قرار می‌گیرند که از آن جمله می‌توان به شیشه، چوب و پلکسی اشاره کرد. به عنوان مثال کلید لمسی با رویه کریستال تولید می‌شود.

 

ارتفاع از سطح دیوار

عامل مهم دیگری که در هماهنگی کلید و پریز لمسی تاثیرگذار است، ارتفاع آن از سطح دیوار است. کلید و پریزهای نصب شده با دیوار هم سطح نیستند. تفاوت در ارتفاع کلیدها و پریزها از سطح دیوار سبب ایجاد ناهماهنگی شده و بر زیبایی محیط تاثیر نامطلوبی می‌گذارد. در طراحی پریزهای گلدور این نکته مورد توجه قرار گرفته است. کلیدها و پریزهای گلدور با ارتفاع کاملا یکسان از سطح دیوار تولید می‌شوند.

 

تنوع محصول

کلیدهای لمسی در انوع بسیار متنوعی تولید می‌شوند. علاوه بر تنوع رنگ و جنس رویه، تعداد پل کلیدها نیز دارای تنوع زیادی است. به عنوان مثال کلید لمسی گلدور در انواع یک پل تا 10 پل تولید و روانه بازار شده است. از سوی دیگر پریزها نیز تنوع های متفاوتی دارند.

از جمله انواع مختلف پریز مورد استفاده در پروژه‌های ساختمانی می‌توان به پریز تلفن، پریز، پریز شبکه، پریز آنتن و … اشاره کرد. با انتخاب کلید و پریز لمسی گلدور خیال شما از پوشش کامل همه نیازهایتان راحت خواهد بود.

 

جمع بندی

اگر قصد خرید کلید و پریز لمسی دارید، لازم است به چند نکته مهم توجه کنید. همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، پریز لمسی عملا وجود خارجی ندارد و به دلیل هماهنگی با کلید لمسی با این نام شناخته می‌شود. به منظور هماهنگی بهتر کلیدها با پریزها، توجه به چند نکته ضروری است.

تشابه جنس رویه کلید و پریز، ارتفاع یکسان کلید و پریز از سطح دیوار پس از نصب شدن و تامین همه نیازهای پروژه (انواع پریز مورد استفاده) از جمله نکات مهمی است که در هنگام انتخاب کلید و پریز لمسی باید مورد توجه قرار بگیرند.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ