logo
Loading

3 وسیله هوشمند در خانه هوشمند

29 ژوئن 21 - 01:09 ق.ظ

3 وسیله هوشمند در خانه هوشمند

در این مطلب می‌خواهیم 3 وسیله هوشمند در خانه هوشمند را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را در میان تجهیزات هوشمند سازی ساختمان داشته باشید. با ما همراه باشید.

‌1– تنظیم دما در خانه هوشمند

وقتی زمستان به همراه سرمایش از راه می رسد، تنظیم دما, هوای  خانه بسیار امری مهم است زیرا استفاده بیش از اندازه، نه تنها باعث اتلاف انرژی، بلکه باعث بین رفتن پولتان نیز می شود.

ترموستات های هوشمند قابل برنامه ریزی یکی از روش های قدیمی برای خانه ها است که توسط آن به میزان زیادی در استفاده انرژی و هدر رفتن سرمایه شما در سال تاثیر گذار هستند، اما دستگاه تنظیم دمای هوشمند هنگامی که کسی وارد خانه شود به طور خودکار روشن می شوند و هنگامی که خانه خالی باشد ، خاموش می شود و به این ترتیب از اتلاف انرژی و پول هنگفتی که صرف قبض های انرژی می شود جلوگیری می کند.

ترموستات هوشمند در خانه هوشمند

ترموستات هوشمند در خانه هوشمند

دستگاه های تنظیم دمای هوشمند این روز ها پیشرفت کرده، به این صورت که دستگاه با استفاده از جی.پی.اس موجود در موبایل شما و اعضای خانواده شما ( دستگاه می تواند تا ۶ نفر را ردیابی کند ) استفاده می کند تا متوجه شود فردی در خانه است یا خیر.

این دستگاه های تنظیم دمای هوشمند می تواند بهگجت های هوشمند دیگر اتصال  می شود و با صوت دستور بگیرد، پس به نظر می اید شما نیز بدتان نمی اید که از این دستگاه استفاده کنید.

یکی دیگر از انواع ترموستات های هوشمند دستگاهایی است که به صورت وایرلس کار می کند که می تواند به دستگاهای اپل، سامسونگ و یا دیگر سیستم ها وصل و با صوت کنترل شوند. این دستگاه به سنسور هایی وصل می شود و دما را تنظیم کند. به طور میانگین این دستگاه ۲۳% از هزینه مصرفی برای انرژی را کاهش می دهد.

‌2- لامپ های دارای حسگر حرکت در خانه هوشمند

روشن ماندن بیهوده چراغ اتاق های خالی ( به دلایل مختلف مانند فراموش کردن خاموش کردن چراغ ها و … ) باعث می شود تا انرژی و پول زیادی بیهوده مصرف شود.

چراغ ها روشن هستند ولی کسی در خانه نیست ! مطمئنن این چیزی نیست که شما از آن خوشتان بیاید ! چراغ های هوشمند که به اینترنت وای-فای شما وصل می شوند می توانند توسط گوشی های هوشمند ( موبایل ) شما از هر جایی که هستید کنترل شوند.

از همین حالا از خودتان شروع کنید و زندگی را برای خود راحت کنید ! با استفاده از لامپ هایی که به وسیله حسگر حرکتی می فهمند که باید روشن و خاموش شوند مقدار زیادی از پول خود را ذخیره کنید!

لامپ های هوشمند در خانه هوشمند

لامپ های هوشمند در خانه هوشمند

نمونه ای از موارد مصرفی این دستگاه: هنگامی که با دست های پر وارد اتاق می شوید، لامپ به طور خودکار روشن می شود و هنگام خروج خاموش می شود.

بعضی لامپ های هوشمند به سوکت های موجود می تواند متصل شود و با هر دو نوع لامپ های فلوئورسنت و رشته ای کار می کند.

بعضی دیگر از لامپ هوشمند شخیص می دهد که چه مقدار نور در اتاق وجود دارد و هنگامی که نور به اندازه کافی باشد ، حتی اگر فردی داخل اتاق باشد، خاموش می شود.

این چراغ ها بسته به برندشان، به گوشی های هوشمند متفاوتی از جمله سامسونگ، اپل و … وصل می شوند.

چراغ های هوشمند

چراغ های هوشمند همچنین می توانند انرژی مصرفی را به صورت موثری کنترل کنند بنابراین شما می توانید مقداری از انرژی و پول خود را ذخیره کنید.

برخی ازچراغ های هوشمند می تواند نورهای مختلفی را پخش کند و برای روشنایی استفاده می شود . همچنین این چراغ ها قابل برنامه ریزی هستند ، یعنی شما می توانید تعیین کنید که سر چه ساعتی روشن و سر چه ساعتی خاموش شود.

در برخی موارد ممکن است سه لامپ مختلف با هم کار می کنند در کنار یکدیگر قرار بگیرد که بتوانند حالت های نوری مختلفی را فراهم کنند . به عنوان مثال هر سه لامپ می توانند روی یک نقطه متمرکز شوند یا می توانند به طور یکسان کل اتاق را روشن کنند. این لامپ ها همچنین می توانند با موزیک همگام سازی شوند و نور خود را همراه با موزیک کم و زیاد و یا رنگ نور را تغییر دهند.

یک راه سریع برای کاهش هزینه ی مصرفی برای روشنایی، استفاده از چراغ های جیبی می باشد که دارای ال.ای.دی های هوشمند است و به طور میانگین نسبت به لامپ های معمولی، ۸۰% انرژی کمتری مصرف می کند! این لامپ نیز می تواند توسط گوشی های هوشمند کنترل شود.

شما برای کنترل کردن لامپ ها توسط صوت، می توانید از  wireless lighting control system استفاده کنید. این سیستم می تواند به وای-فای خانه شما متصل شود بنابراین شما هر کجا که باشید به راحتی با استفاده از اینترنت می توانید لامپ های خود را خاموش/روشن کنید.

‌3– شیرهای هوشمند در خانه هوشمند

بستن شیر آب هنگام مسواک زدن اولین روش ذخیره اب است و در یک سال به ازای هر خانواده به طور میانگین از هدر رفتن  ۱۱۵۰۰ لیتر اب جلوگیری می کند !

شیر آب هوشمند در خانه هوشمند

شیر آب هوشمند در خانه هوشمند

شیر های هوشمند به وسیله سنسور هایش، فقط هنگامی که دست فردی را تشخیص دهند باز می شوند و بدین وسیله از هدر رفتن مقدار زیادی اب جلوگیری می کنند.

این شیرها با برق کار می کنند که می تواند به پریز وصل شود یا با باطری کار کند. این شیر ها بر روی هر گونه سینکی نصب می شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ