logo
Loading

4 حوزه متفاوت که راه حل خانه‌های هوشمند را براساس هزینه ارائه می‌کنند

04 فوریه 22 - 12:34 ب.ظ

ابتدا باید اهدافی را که می‌خواهید از راه حل مشکل ساختمان هوشمندتان به دست آورید، بدانید. آیا به دنبال کاهش مصرف انرژی کسب و کار خود، بهبود مدیریت نگهداری تجهیزات، ارزیابی استفاده از ساختمان خود یا تغییر محیط کار برای بهبود رفاه کارکنان هستید؟ هنگامی که هدف خود را مشخص کردید، می‌توانید یک راه حل برای مشکل ساختمان هوشمند مورد نظر را انتخاب کنید که به شما در دستیابی به آن کمک می‌کند. بسته به هدفی که برای دستیابی به آن تعیین‌کرده‌اید، به لطف بهبود کارایی، تأثیر مثبتی بر کاهش هزینه ها خواهد گذاشت.

 

کاهش هزینه های املاک و مستغلات

شبکه ملی راه حل ساختمان‌های هوشمند مبتنی بر حسگرهای اشغال را اجرا کرد. این به آنها اجازه داد تا ببینند که چگونه از فضا استفاده می شود و داده ها را برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد، نیاز به گسترش یا کاهش فضای اداری تجزیه و تحلیل کنند. شبکه ملی توانست با بهینه سازی فضایی که قبلا در اختیار داشت و از پتانسیل کامل خود استفاده نمی‌کرد، سالانه 8 میلیون پوند صرفه جویی کند. پس از همه‌گیری ویروس کرونا، کارمندان بیشتری بدون شک می‌خواهند در منزلشان کار کنند، حالا که رفت و آمد را حذف کرده‌اند و متوجه شده‌اند که می‌توانند به همان اندازه سازنده باشند. این بدان معناست که کارکنان کمتری در دفتر خواهند بود و به فضای اداری کمتری نیاز دارند. به عنوان مثال اگر سازمان شما در سه طبقه فعالیت می کند، شاید بتوانید آن را به دو طبقه کاهش دهید. اگر پنج اتاق جلسه دارید اما اکنون به دلیل جلسات مجازی تنها به سه اتاق نیاز است، آیا می توان این فضا را بهینه کرد؟

 

کاهش هزینه های مربوط به کارکنان

با توجه به اینکه هزینه ارائه خدمت برای مشاغلی که محیط های کاری ناخوشایند دارند دو تا سه برابر بیشتر از هزینه های مستقیم مراقبت‌های بهداشتی تخمین زده می‌شود، ارزش تمرکز بر بهبود دما، روشنایی و تمیزی ساختمان را دارد. استفاده از یک راه حل برای ساختمان هوشمند جهت کنترل سیستم تهویه مطبوع، روشنایی یا نظافت حمام، میزهای گرم و فضاهای آشپزخانه می تواند به بهبود خلوص هوا و بهداشت محل کار شما کمک کند و در عین حال بیماری کارکنان را کاهش دهد. کاهش بیماری کارکنان شما زمانی به تسهیل بازگشت کارکنان خود به محل کار پس از قرنطینه کمک می‌کند که بسیار رایج تر شده ‌باشد. آنها باید مطمئن باشند که مکان های شلوغ ساختمان، بهداشتی و ایمن برای استفاده در همه زمان ها هستند. بیماری نه تنها برای کسب و کار شما هزینه دارد، بلکه نرخ بهره وری پایین نیز هزینه دارد.

یک علت رایج این است که کارکنان شما مجبورند به دنبال یک میز یا اتاق جلسه در دسترس باشند. با فاصله گذاری اجتماعی که هنگام بازگشت به دفتر مورد نیاز است، این می تواند دشوارتر شود. کارکنان باید از محدودیت‌های اشغال اتاق‌های جلسه و ایمن بودن فضای بین میزها اطلاع داشته باشند. اگر این واضح نیست، آنها می‌توانند وقت خود را صرف یافتن فضای کمتر شلوغ یا بزرگتر کنند که برای استفاده مطلوب‌تر است. استفاده از یک راه حل ساختمان هوشمند که شامل سنسورهای اشغال برای نشان دادن محل کار یک کارمند است، میزان عدم اطمینان در مورد اتاق جلسه و در دسترس بودن میز را کاهش می‌دهد.

 

هزینه های نگهداری کمتر

استفاده از راه حل ساختمان هوشمند، مانند یک سیستم مدیریت یکپارچه محل کار که بر بهبود دارایی و تعمیر و نگهداری ساختمان متمرکز است، می تواند با بهینه سازی برنامه خدمات شما در هزینه شما صرفه جویی کند.

با یک راه حل برای ساختمان هوشمند، می توانید داده‌هایی را به دست آورید که نشان می‌دهد آیا تعمیر و نگهداری غیر ضروری را انجام می‌دهید، فقط به این دلیل که آنها به طور معمول برنامه ریزی شده اند، نه برای استفاده از آن‌ها. استفاده از حسگرهایی که تعداد دفعات استفاده از آن را تشخیص می‌دهند، یا عوامل مرتبط با عملکرد مانند سطح سیال، جریان الکتریکی، صدا یا دماسنج‌ها، همچنین می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی یک قطعه از تجهیزات شروع به شکستن کرده و نیاز به به‌روزرسانی یا تعمیر دارد. این به شما این امکان را می‌دهد تا یک ارائه‌دهنده بلندمدت پیدا کنید تا آنها را در زمان مقرر تعمیر یا به‌روزرسانی کند و به جای اتخاذ رویکرد واکنشی، کار خدمات پیش‌بینی‌کننده را انجام دهید. کار به روش واکنشی تا 9 برابر گران‌تر از روش پیش‌بینی است. راه حل ساختمان هوشمند به شما امکان می دهد جریان نقدی خود را برنامه ریزی کنید و از پرداخت های درخواستی بالاتر برای رفع خرابی‌های غیرمنتظره خودداری کنید.

 

هزینه تسهیلات تجاری کمتر

امکانات رفاهی مانند روشنایی و سیستم تهویه مطبوع، در صورت فعال ماندن، می تواند به طور متوسط ​​700 پوند هزینه در سال برای کسب و کار شما داشته باشد. سیستم های روشنایی و خنک کننده اغلب هنگام خروج از اتاق  جلسه یا دفتر نادیده گرفته می‌شوند، حتی اگر دفتر برای یک ساعت در وعده ناهار یا 15 دقیقه بین جلسات اشغال نشود. اگر وقتی حسگرها تشخیص دادند اتاق اشغال نشده است، امکانات رفاهی خاموش شوند، می‌توان در هزینه صرفه‌جویی کرد. بهینه سازی نحوه استفاده از فضای اداری شما همچنین می تواند هزینه های رفاهی یک طبقه کامل را کاهش دهد. اگر سه طبقه دارید که هر کدام 20 کارمند را در خود جای می‌دهد، اما فقط 10 کارمند از طبقه یک و دو استفاده می کنند، می توانید با پر کردن تدریجی ظرفیت از پایین به بالا و قطع برق در طبقاتی که دیگر مورد نیاز نیستند، آنها را تثبیت کنید. استفاده از راه حل ساختمان هوشمند، مانند اتوماسیون ساختمان که از سنسورهای اشغال بلادرنگ برای ارسال داده ها به هابی که سیستم های رفاهی را کنترل می‌کند، استفاده می کنند، با خاموش کردن خودکار امکانات کارهایی که مورد نیاز نیستند، هزینه ها را کاهش می دهند.

به راه حل ساختمان هوشمند ما نگاهی بیندازید تا دریابید که چگونه می تواند با کاهش هزینه های مربوط به کارکنان، امکانات تجاری و املاک و مستغلات، بازگشت سرمایه را برای شما فراهم کند.

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ