logo
Loading

5G و اینترنت اشیاء بر چالش‌های رایج کارخانه‌ها غلبه می‌کنند

02 فوریه 22 - 12:24 ب.ظ

اینترنت اشیاء دیگر یک رویا نیست. میلیاردها دستگاه متصلی که در سرتاسر جهان مستقر شده‌اند، و ما شاهد مدرن شدن دنیای اطرافمان هستیم. با این وجود یکی از نقاطی که هوشمندسازی در آن صورت می‌پذیرد کارخانه‌هاست. چالش ها در تنظیمات کارخانه‌ها بسیار هستند. هزینه های بالا، تکنیک‌های قدیمی، زنجیره تامین شکسته، عدم دید تولید و عدم یکپارچگی باعث ناکارآمدی در آن‌ها می شود.

 

بسیاری از کارخانه‌ها با اتصال سیمی مشکل دارند، زیرا فناوری‌های بی‌سیم قبلی به سادگی قادر به ارائه پهنای باند با سرعت بالا و نفوذ به ساختمان‌ها نبودند. کمبود کلی رابط‌های نرم‌افزاری رایج، فرمت‌های استاندارد داده و پروتکل‌های اتصال رایج این مشکلات ارتباطی را نشان می‌دهند. علاوه بر این‌ها، مسائل امنیتی رایج است. مشکلات امنیتی رایج شامل سن و تنوع دستگاه ها در شبکه است. آسیب‌پذیری‌ها و نقص‌ها در سیستم‌عامل‌ها و بدافزارها  و تازه داستان شروع شده است. مقیاس شبکه و حجم زیاد دستگاه های متصل را نیز فراموش نکنید.

تکه تکه شدن به ضرر کارخانه‌هاست زیرا هزینه های بالا، افزایش ریسک و زمان طولانی تر، برای بازار و منابع از دست رفته است. در مورد منابع صحبت می‌کنیم، داده ها با ارزش ترین منبع یک شرکت هستند، چه اطلاعات اختصاصی یا حساس دیگر. مدیریت داده های گفته شده به طور موثری می‌تواند دشواری کار را اثبات کند.

جدای از حفاظت صحیح از داده‌های اختصاصی، افزایش استفاده از ویدئوها و حسگرها باعث رشد داده‌ها می‌شود و به عنوان انگیزه‌ای برای کارخانه‌ها به منظور بررسی عمیق تر روندها، فرآیندها و پروتکل ها عمل می‌کنند.

ارتباطات کارخانه به مثلث جادویی قابل اطمینان بودن، امنیت و تاخیر نیاز دارد.5G و اینترنت اشیاء بی‌سیم، کارخانه‌های هوشمند را فعال می‌کنند و با راه‌حل‌های اتصال مدرن، بر چالش‌های رایج این صنعت غلبه می‌کنند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ