logo
Loading

6 توصیه برای انجام کار به صورت هوشمند

18 دسامبر 21 - 11:12 ب.ظ

6 توصیه برای انجام کار به صورت هوشمند

در این مطلب می‌خواهیم به بررسی 6 توصیه برای انجام کار به صورت هوشمند بپردازیم با ما همراه باشید. فرح مجاهد، کارآموز فارغ التحصیل در امارات متحده عربی از اردن. می خواهد با به اشتراک گذاشتن شش نکته طلایی به فارغ التحصیلان جوان در سراسر جهان کمک کند تا به آنها کمک کند هوشمندانه کار کنند و در حرفه خود پیشرفت کنند.

 

1.اشتیاق خود را پیدا کنید

شغل خود را  مانند یک ماجراجویی برای آشنایی با خودتان در نظر بگیرید. هدف از شاغل بودن، رشد به عنوان یک انسان است، برای کشف اینکه در چه کارهایی مهارت دارید، چه کارهایی را دوست دارید انجام دهید و چه کارهایی را دوست ندارید. محرک خود را کشف کنید و این گونه خوشحال‌تر و در مورد کار و زندگی خود پرشورتر خواهید شد.

 

2.همه چیز یک تجربه یادگیری است

به یاد داشته باشید که هر لحظه فرصتی است برای یادگیری از همه اطرافیان، بدون توجه به عنوان آنها. مهم است که وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود، توجه کنید و زمانی که این طور نیست، توجه بیشتری داشته باشید. نکته کلیدی، برقراری ارتباط با افرادی است که با مشکلاتی روبرو هستند که راه حل آنها خودشانند.

 

3.از مهارت ها و استعدادهای تیم خود استفاده کنید

من فکر می‌کنم خیلی مهم است که از جانب همکاران یا مدیریت بالادست خود احساس ترس نکنید. زیرا زمانی که آنها هم شغل خود را شروع کردند، جای ما بودند. از دانش و تجربه آن‌ها استفاده کنید و راه‌هایی بیابید تا آنچه را که برای آن‌ها مفید و برای شما مناسب است را استفاده کنید. آموختن از تجربیات دیگران می تواند شما را از بسیاری از مسائل آزاردهنده در اوایل کار خود نجات دهد.

 

4.از اشتباهات خود فرار نکنید

اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، سؤال بپرسید یا اعلام کنید که به کمک نیاز دارید. علاوه بر این، اگر اشتباهی مرتکب شدید، مهم است که مسئولیت آن را به عهده بگیرید. مدیران و تیم ها برای کسی که مایل به یادگیری است ارزش قائل هستند. و مهم است که توجه داشته باشیم که همه ما این کار را به روش های مختلف انجام می دهیم.

اگر بخواهید در مورد اشتباهات خود صادق باشید. مدیر و تیم شما بسیار بیشتر به شما احترام می گذارند زیرا ما به همان اندازه که از موفقیت های خود یاد می گیریم از اشتباهات خود درس می گیریم.

 

5.شبکه ارتباطی، کلیدی است

هنگام پیوستن به یک شرکت جدید و یادگیری اصول اولیه، مهم است که ارزش شبکه سازی و ایجاد روابط را به خاطر بسپارید. بله، دیجیتال‌سازی و اتوماسیون جایی است که ما در آن قرار داریم، اما هسته اصلی هر کسب و کار و رشد شغلی، روابط قوی است.

اگرچه بسیاری فکر می کنند که کلید شبکه ارتباط با افراد هم فکر در زمینه های مشابه است. اما من احساس می کنم مهم است که با افراد حرفه ای در سراسر شرکت و سایر زمینه ها نیز ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم بیشتر بیاموزیم،

دیدگاه متفاوتی داشته باشیم و تبادل نظر کنیم.

به یاد داشته باشید، بزرگترین دارایی شما به عنوان یک فارغ التحصیل، شبکه ارتباطی شماست.

 

6.احترام، پایه و اساس یک شغل موفق است

روز خود را با یک نکته مثبت شروع کنید. مطمئن شوید که با کسانی که هر روز می بینید صحبت می کنید.

هنگام عبور از کنار دفاتر یا تیم‌ها، حتماً به رئیس و همسالان خود صبح بخیر بگویید. به سرایداران و نظافتچی‌ها در دفترتان لبخند بزنید.

من احساس می‌کنم مهم است که آنقدر روی پیشرفت و انجام کار متمرکز نباشیم که احساس کنیم روابط همیشه کاری است. برخورد محترمانه با افرادی که از ما حمایت می کنند و هر روز به ما کمک می کنند، بسیار مهم است.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ