logo
Loading

چند مثال از امکانات خانه هوشمند

11 ژوئن 21 - 10:38 ب.ظ

چند مثال از امکانات خانه هوشمند

در این مطلب قصد داریم چند مثال از امکانات خانه هوشمند و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

امکانات خانه هوشمند برای ساکنین ساختمان

کنترل روشنایی در خانه هوشمند

یکی از امکانات خانه هوشمند که مورد توجه است این است که در یک خانه هوشمند ، شما به کمک تعریف سناریو های مختلف مانند سناریوی صبح ، سناریوی میهمانی ، سناریوی شام و…می توانید میزان روشنایی چراغ ها و لوسترها را تنظیم کنید . همین طور به کمک سایبان ها و پرده های برقی میتوانید از طریق تنظیمات در سیستم مرکزی، در ساعات خاصی از روز پرده ها را با ریموت کنترل یا حتی با یک برنامه ریزی زمانی کنار بزنید و به این شکل از نور طبیعی برای افزایش روشنایی در محیط خانه استفاده کنید . کنار زدن پرده ها در ساعات مشخصی از روز، به علت پخش شدن نور طبیعی در خانه هم باعث افزایش شادابی ساکنین خانه می شود و هم در مصرف انرژی صرفه جویی می شود .

کنترل دما در خانه هوشمند

یکی دیگر از امکانات خانه هوشمند کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانه هوشمند است. مانند  کنترل سیستم روشنایی در یک خانه هوشمند با تعریف سناریوهای مختلف می توان سیستم سرمایشی و گرمایش خانه را نیز کنترل و مطابق نیاز ساکنین تنظیم کرد.

 

از جمله دیگر امکانات خانه هوشمند در تنظیم سیستم سرمایشی و گرمایشی خانه این است که با خروج فرد از خانه، سیستم سرمایشی یا گرمایشی خاموش میشود و به این شکل از هدر رفتن انرژی جلوگیری میشود. همینطور با تعریف سناریو های مختلف دمای محیط بهینه تنظیم میشود به صورتی که هم افراد ساکن در خانه هوشمند احساس گرما یا سرما نکنند و هم انرژی بیش از حد مصرف نشود.

کنترل سیستم تصویری و صوتی در خانه هوشمند

از دیگر امکانات خانه هوشمند، کنترل تلویزیون و سیستم های صوتی خانه است. به این شکل، با تنظیم سناریوهای مختلف در هر زمانی که بخواهید آهنگ مورد نظر شما روی بلندگوهای سقفی و دیواری خانه پخش میشود و می توانید از پخش موسیقی مورد علاقه تان در هنگام کار یا استراحت در خانه هوشمندتان لذت ببرید.

همین طور در خانه هوشمند در صورت تمایل می توانید یک سینمای خانگی ایجاد کنید و از دیدن فیلم در کنار اعضای خانواده در فضای شبیه سازی شده با سینما لذت ببرید. با تعریف سناریوی سینما در خانه هوشمند، با تنظیم صدا و تصویر سینمایی و همین طور خاموش کردن هالوژن ها و چراغ ها به صورت اتومات می توانید خود را در فضای یک سینمای لوکس تصور کنید.

سیستم در بازکن هوشمند و تصویری در خانه هوشمند

یکی از امکانات خانه هوشمند که جالب توجه است و کارایی بالایی نیز دارد، نصب درب بازکن های هوشمند است . از قابلیت های این دربازکن های هوشمند این است که شما تصویر فردی که پشت درب هست را می توانید در پنل لمسی یا روی گوشی خودتان ببینید و در صورت تایید شما ، از طریق لمس یک دکمه روی گوشی تان درب باز میشود . در صورتی هم که شما در خانه نباشید دوربین نصب شده روی این درب بازکن هوشمند ، تصویر فرد را ضبط می کند و شما در هر جایی و در هر فاصله ای از خانه که هستید میتوانید از وضعیت تردد و حضور افراد مختلف درب خانه یا محل کارتان مطلع شوید .

همچنین از دیگر امکانات خانه هوشمند این است که می توانید باز و بسته شدن درب پارکینگ و همین طور رفت و آمد افراد از درب ورودی را هم کنترل کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ