logo
Loading

گذری بر مزایای خانه‌های هوشمند که شاید به آن‌ها فکر نکرده باشید

21 مارس 22 - 06:35 ق.ظ

انجام خودکار کارهای روزانه و تکراری خانه بدون نیاز به حضور فیزیکی شما

اگر در خانه فردی سالمند یا معلول و کم توان دارید و همیشه نگران هستید که آن‌ها را در خانه تنها بگذارید چرا که شاید نتوانند حتی ساده ترین کارهای روزمره را انجام دهند، قطعا شما به یک خانه هوشمند نیاز دارید‌!

 

‌در یک خانه هوشمند بسیاری از کارهای روزمره خانه توسط سیستم‌های هوشمند به صورت خودکار قابل انجام بوده و نیاز نیست شما شخصا برای انجام این کارها حضور فیزیکی داشته باشید‌. مثلا با نصب یک پرده برقی هوشمند نیاز نیست فرد سالمند یا کم توان از جای خودش بلند شود‌، بلکه با نصب یک دکمه می‌تواند پرده‌های اتاق یا سالن را کنار زده و از نور طبیعی لذت ببرد‌.

 

اگر شما فردی هستید که این روزها به شدت سرتان شلوغ است و حتی فرصت نمی‌کنید هرچند روز یک بار به گل و گیاه و گلدان‌های خانه‌ی خود آب دهید‌، باز هم با داشتن یک خانه هوشمند، شما نیاز ندارید که حتما شیلنگ یا آب پاش به دست، در کنار گلدان یا باغچه خانه‌تان بایستید و به آن‌ها آب بدهید. فقط کافی است آبیاری هوشمند را در سیستم هوشمند خانه‌تان برنامه ریزی و فعال کنید‌. به این صورت در زمان‌های مشخص و بر حسب نیاز گیاه آبیاری به صورت خودکار انجام می‌شود‌.

پس یکی از مزایای خانه هوشمند دسترسی بهتر و انجام راحت‌تر کارهای روزانه و تکراری در خانه، برای اعضای خانواده است‌.

مشخصا هوشمند‌ سازی منازل تنها برای افزایش راحتی و سرعت در انجام کارها نیست و می‌توانیم بگوییم که یکی از اهداف اصلی آن که این روزها بسیار هم مورد توجه دوستداران محیط زیست قرار گرفته است، استفاده از انرژی سبز و به دنبال آن کاهش مصرف انرژی است‌. اگر شما در یک خانه هوشمند زندگی کنید، شاید با دیدن قبض‌های انرژی ماهانه کمی تعجب کنید و افسوس بخورید که کاش زودتر اقدام به نصب خانه هوشمند می‌کردید.

 

چرا؟

چون در یک خانه هوشمند با نصب شوفاژ هوشمند‌، موتور خانه هوشمند‌، کرکره و پرده برقی هوشمند‌، ترموستات هوشمند و هوشمند سازی سیستم سرمایشی و گرمایشی و تجهیز خانه به سیستم گرمایش از کف هوشمند، می‌توانید به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید‌. به این شکل که سیستم سرمایشی و گرمایشی فقط در زمانی روشن و فعال هستند که‌ باید باشند و دقیقا مطابق با نیاز ساکنین خانه هماهنگ می‌شوند، نه بیشتر و نه کمتر. به این ترتیب هم در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود و هم ساکنین خانه از هوای مطبوع داخل خانه لذت می‌برند‌. علاوه بر انرژی‌های سوختی‌، در یک خانه هوشمند با نصب شیر روشویی هوشمند و یا دوش حمام هوشمند در مصرف آب هم به میزان زیادی صرفه جویی می‌شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ