logo
Loading

هوش مصنوعی چیست؟

16 جولای 21 - 09:13 ب.ظ

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی چیست؟ اصطلاح هوش مصنوعی چه کاربردهایی دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

هوش مصنوعی یا  Artificial Intelligence که در برخی منابع و مطالب “هوش ماشینی” نیز نامیده می‌گردد، به هوشمندی تعریف و پردازش شده توسط ماشین‌ها که در شرایط مختلف از خود بروز میدهند اطلاق می‌گردد. این هوشمندی (AI)، که در برابر هوش طبیعی در انسان‌ها قرار میگیرد یک سیستم پیچیده است که توسط برنامه نویسی های محتلف و استفاده از مفاهیمی مانند یادگیری های ماشینی، محاسبات ابری و داده های بزرگ ایجاد میگردد است. به عبارت دیگر “هوش مصنوعی” به سامانه‌هایی اطلاق می‌گردد که توانایی ارائه واکنش‌هایی شبیه به رفتارهای هوشمندی که انسان ها در شرایط مختلف از خود بروز میدهند را داشته باشند.

این واکنش ها از جمله درک شرایط پیچیده و بغرنج، شبیه‌سازی فرایندهای ادراک و تفکر و روش ‌های استدلالی انسانی و پاسخ گویی موفق به آنها، توانایی یادگیری و همچنین توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسئله های مختلف میباشد در بیشتر نوشته‌ها و مقالهات مرتبط با هوش مصنوعی،از  آن به عنوان (دانش شناخت و طراحی عامل‌ های هوشمند) تعریف یاد کرده اند.

به عبارت دیگر هوش مصنوعی سیستمی است که در آن ماشین ها که شامل انواع سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری میگردد، توانایی ادراک، سنجش، تفکر و تصمیم گیری را دارا خواهند شد.

موارد استفاده هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مانند تمام ساختارهای تکنولوژی عصر جدید در تمامی جنبه های زندگی کاربرد دارد. از صنایع مختلف تا کشاورزی، طراحی و ساخت قطعات، آنالیز های مختلف داده های شهری، آب و هوایی و … پردازش اطلاعات مختلف تا شناسایی و بررسی تمامی سیستم ها و عوامل مختلف. هوش مصنوعی در بیشتر جنبه ها مانند صنعت، کشاورزی، صنایع نظامی، هواشناسی و … کاربرد دارد.


یک نظر
  1. سوله
    آگوست 5, 2021 در 6:41 ق.ظ

    با اجازتون بازنشر شد سوله

دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ