logo
Loading

هزینه های هوشمندسازی ساختمان

05 جولای 21 - 06:35 ب.ظ

هزینه های هوشمندسازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان  در یک خانه هوشمند که حرف ما را متوجه میشود و مطابق امر و فرمان ما همه کارها را در چند ثانیه انجام میدهد ، انقدر جذابیت دارد که هر روز به تعداد افرادی که قصد دارند که خانه خود را هوشمند کنند افزوده میشود . مشخصا در میان نسل جدید کمتر فردی را می توان پیدا کرد که علاقه ای به هوشمند سازی ساختمان و خانه خود نداشته باشد . شاید تنها چیزی که مانع شده است در حال حاضر همه خانه ها هوشمند باشند هزینه های هوشمندسازی ساختمان در سالهای قبل بود.

هر تکنولوژی ای که به بازار عرضه میشود در ابتدای ورود به بازار هزینه بالایی دارد ، دقیقا مانند گوشی های هوشمند . اما بعد از گذشت چند سال با تولیدات بیشتر و افزایش رقبا عرضه کنندگان قیمت ها را کاهش می دهند و در این شرایط است که حتی گروه متوسط اقتصادی جامعه هم می توانند از این تکنولوژی ها استفاده کنند.

هوشمند سازی ساختمان هم دوران اولیه ورود خود به بازار و انحصاری بودن در میان قشر مرفه جامعه را گذرانده است و در حال حاضر قیمت هوشمند سازی ساختمان به نحوی قیمت گذاری میشود که تعداد بیشتری از خانواده ها می توانند حتی خانه قدیمی خود را نیز هوشمند کنند و مفهوم رفاه و آسایش ، ایمنی و امنیت را در یک زندگی لوکس و مدرن تجربه کنند.

اگر شما تصمیم گرفته اید خانه هوشمند داشته باشید و در مرحله انتخاب برند ارائه دهنده تجهیزات خانه هوشمند و جستجوی اطلاعات اولیه هستید ، قطعا سوالات زیادی در حال حاضر در ذهن شما هست، از جمله :

انتخاب برند

 • قیمت هوشمند سازی ساختمان قدیمی با ساختمان های نوساز چه تفاوتی دارد ؟
 • هزینه هوشمند سازی ساختمان به چه نحوی محاسبه میشود ؟ آیا بر اساس متر مربع ساختمان محاسبه میشود  یا واحدی یا بر حسب تعداد تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به کار رفته؟
 • قیمت هوشمند سازی ساختمان پایه و ساده چه قدر است ؟
 • چگونه یک خانه هوشمند با هزینه مناسب و کم بسازیم ؟
 • چه تعداد تجهیزات خانه هوشمند انتخاب کنیم که هم کارایی لازم را داشته باشند و هم هزینه زیادی صرف نشود ؟
 • چرا باید به فکر هوشمند سازی باشیم ؟
 •  خانه هوشمند چیست؟
 •   مزایای خانه هوشمند چیست ؟
 •   امکانات خانه هوشمند چه تفاوتی با یک خانه معمولی دارد ؟
 • با این هزینه ای که برای هوشمند سازی ساختمان صرف می کنیم آیا با ورود تکنولوژی جدیدتر در طی چند سال آینده می توانیم خانه هوشمند خود را بدون صرف هزینه بیشتر به روز کنیم ؟
 • و….

برای پاسخ به این سوالها ابتدا با باید بدانیم چه فاکتورهایی در تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان موثر هستند.

 

فاکتورهای موثر در تعیین هزینه های هوشمند سازی ساختمان

 

تعیین قیمت هوشمند سازی با توجه به سطح هوشمند سازی مورد نظر

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت هوشمند سازی ساختمان این است که در ابتدا برای خودمان تعیین کنیم از چه سطحی از هوشمند سازی می خواهیم استفاده کنیم. سطح پایه، سطح نرمال، سطح پیشرفته و یا سطح سفارشی و خاص. مشخصا با تعیین سطح و اعلام آن به کارشناسان فروش به راحتی می توانید در کمترین زمان، محدوده قیمت هوشمند سازی ساختمان دستتان بیاید و تصمیم قطعی برای شما راحت تر باشد.

بهتر است قبل از ادامه بحث، با هم یک مثال در مورد سطوح هوشمند سازی ساختمان را مرور کنیم:

فرض کنید شما تصمیم دارید سیستم روشنایی خانه خود را هوشمند کنید. مشخصا هوشمند سازی سیستم روشنایی هم مانند سایر قسمت ها دارای سطوح مختلف است. ما برای مثال این سطوح را برای یک واحد آپارتمانی حدودا 100 متر و دو خوابه به این شکل تعریف کرده ایم:

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد بسیار ساده

1عدد دستگاه سوئیچ کنترل روشنایی

1عدد دستگاه دیمر

پنل کنترل لمسی

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد نرمال و معمولی

2عدد دستگاه سوئیچ کنترل روشنایی

2 عدد دستگاه دیمر

1 عدد دستگاه کنترلر نورهای رنگی

یک عدد کنترلر کولر

1 عدد پنل کنترل مرکزی LCD کاراکتری

2 عدد پنل کنترل لمسی

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حد پیشرفته

3 عدد دستگاه سوئیچ کنترل روشنایی با کانال های متنوع

3 عدد دستگاه دیمر

2 عدد دستگاه کنترلر نورهای رنگی

1عدد سوئیچ تاسیسات برای کنترل تجهیزاتی مانند فن و هود آشپزخانه

1عدد فرستنده IR برای کنترل ریموت تلویزیون و سیستم های صوتی

1 عدد کنترلر کولر

1 عدد پنل کنترل مرکزی رنگی با قابلیت نمایش آب و هوا، آلبوم دیجیتال و پخش موزیک

3 عدد پنل کنترل لمسی

مبدل شبکه

ریموت کنترل

و در نهایت هم تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به صورت سفارشی و خاص که کاملا مطابق نظر و سلیقه مشتری می تواند جمع شود و قیمت گذاری شود.با همین مثال ساده کاملا مشخص است که در همه این موارد، هوشمند سازی ساختمان انجام شده است اما در سطوح مختلف و با هزینه هوشمند سازی متفاوت . مثلا اگر برای سطح ساده n تومان هزینه تعیین شود مشخصا برای سطح پیشرفته باید حداقل n*3 هزینه هوشمند سازی را پیش بینی کرد.

تعیین هزینه هوشمند سازی برای خانه قدیمی یا نوساز

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان این است که آیا هوشمند سازی قرار است در یک ساختمان نوساز و مراحل پایانی پروژه انجام شود و یا در یک ساختمان قدیمی و بازسازی شده . مشخصا قیمت هوشمند سازی در هر کدام از این حالت ها متفاوت است. چون در یک ساختمان قدیمی به علت سیسم کشی های کهنه و قدیمی نیاز است مجدد در هنگام بازسازی ساختمان، سیم کشی ها دوباره احیا شود که این خود منجر به کمی افزایش هزینه میشود .

تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان با توجه به متراژ ساختمان

هزینه هوشمند سازی ساختمان همچنین به متراژ ساختمانی که قرار است هوشمند شود نیز بستگی دارد. مشخصا هزینه هوشمند سازی برای یک واحد آپارتمان 70 متری یک خوابه با یک واحد آپارتمان 250 متری سه خوابه یکسان نیست. و تعداد تجهیزات هوشمند سازی که برای هر کدام از این واحدها با متراژهای مختلف نیاز است کاملا متفاوت است.

هزینه هوشمند سازی ساختمان می تواند بر حسب سلیقه و قوانین شرکت ارائه دهنده برحسب متر مربع محاسبه شود و یا اینکه به صورت بسته ای و پروژه ای با توجه به تعداد تجهیزاتی که در هر پروژه هوشمند سازی به کار گرفته میشود.

تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان بر اساس رزومه و اعتبار شرکت ارائه دهنده

در مورد هر کالا و خدماتی مشخصا یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت ، میزان اعتبار برند ارائه دهنده و تولید کننده آن کالا یا خدمات است. در مورد تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان هم یک فاکتور مهم در ارزیابی قیمت ، رزومه و اعتبار برند یا شرکت ارائه دهنده تجهیزات هوشمند سازی ساختمان است.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ