logo
Loading

همه چیز درباره بیمارستان‌های هوشمند

09 ژانویه 22 - 02:26 ب.ظ

بیمارستان های هوشمند سعی نمی کنند همه خدمات را زیر یک سقف ارائه دهند. در عوض، آنها مجموعه محدودتری از خدمات با ارزش بالا را در محیط گسترده‌تری از نهادها ارائه می‌کنند که بسیاری از آنها به طور سنتی با ارائه مراقبت‌های بهداشتی مرتبط نبوده‌اند.

 

در چنین محیطی، خدمات پیشگیرانه و برنامه های مدیریت مراقبت های بهداشتی در کلینیک ها، سالن های ورزشی و حتی در خانه بیماران ارائه می شود. سایر درمان های پزشکی و اقدامات جزئی در مراکز سرپایی ارائه می شود. تست های تشخیصی (تصویربرداری و خدمات آزمایشگاهی) نیز در مراکز مستقل ارائه می شود.

 

بیمارستان ها فقط مسئول جراحی، مراقبت های ویژه، مدیریت ترومای شدید و درمان سایر شرایط حاد، شدید و پیچیده هستند.

بیمارستان‌های هوشمند به‌صورت دیجیتال با بقیه محیط‌ها مرتبط هستند.

بیمارستان‌های هوشمند بخشی از یک اکوسیستم یکپارچه و به هم پیوسته هستند که شامل پلتفرم‌های داده‌های دولتی، آژانس‌های سلامت جمعیت و پرداخت‌کنندگان و همچنین سایر ارائه‌دهندگان است.

اگر این اکوسیستم می‌خواهد اطمینان حاصل کند که بیماران، مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت را به‌طور کارآمد و راحت دریافت می‌کنند، به اشتراک‌گذاری داده‌ها در میان همه نهادها (در حد مجاز برای حفظ حریم خصوصی بیمار) بسیار مهم است.

 

در اینجا چند نمونه از نحوه عملکرد چنین اکوسیستمی وجود دارد:

1-سوابق سلامت شخصی از ارائه دهندگان مراقبت های اولیه و مراکز خدمات به طور مستقل جمع آوری می‌شود. این سوابق به عنوان پایه ای برای سیستم اطلاعاتی عمل می کنند. داده های سیستم های EHR بیمارستان به سوابق سلامت شخصی افراد اضافه می شود.

 

2-سیستم اطلاعاتی، امکان اشتراک گذاری و اتصال بی‌درنگ داده ها را بین بیمارستان و سایر مراکز درمانی فراهم می کند. اگر از نظر قانونی مجاز باشد، داده‌های سلامت را می‌توان با ادعاها و شرایط فعلی بیمار و حتی داده‌های مربوط به رفتارهای بهداشتی بیمار (از سازمان‌های دولتی و شرکت‌های فناوری) ادغام کرد.

برای اطمینان از یکی شدن تمام این داده ها، همه نهادها (از جمله بیمارستان ها) باید در مورد استاندارد و ساختار اطلاعات ارسالی و همچنین قوانین جمع آوری، ذخیره سازی و انتقال داده ها به توافق برسند.

قوانین باید به گونه ای طراحی شوند که اطمینان حاصل شود که داده ها به طور مناسب مورد استفاده قرار می گیرد و ایمن نگه داشته می شود تا از حریم خصوصی بیمار محافظت شود.

در بیمارستان‌ها، بیماران و کارکنانی که درگیر مراقبت مستقیم از بیمار هستند،  برای جمع‌آوری و انتقال داده‌ها در زمان واقعی استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، کارکنان بالینی می توانند از طریق دستگاه های تلفن همراه به داده ها دسترسی داشته باشند تا اقدامات بالینی کارآمدتری را انجام دهند.

به عنوان مثال، بیمارستان Adventist سیدنی در استرالیا، خود را به یک بیمارستان دیجیتال با سیستم پرونده الکترونیکی پزشکی تبدیل کرده است که مراکز داده‌های مجازی که اطلاعات را جمع‌آوری و متمرکز می‌کند و برنامه‌های موبایلی که به کارکنان بالینی و بیماران اجازه می‌دهد در عرض چند ثانیه به داده‌ها دسترسی پیدا کنند، باعث رشد و ارتقای سطح کیفی این مرکز درمانی شده است.

در برخی از سیستم‌های بهداشتی، بیمارستان‌های هوشمند جمع‌آوری‌کننده اطلاعات هستند که مسئول یکپارچه‌سازی داده‌ها، ذخیره‌سازی و در دسترس قرار دادن آن‌ها برای دیگران (در محدوده مورد تایید قانون) هستند.

در سیستم‌های دیگر، پرداخت‌کنندگان یا سازمان‌های دولتی با ‌عنوان جمع‌آوری داده‌ها خدمت می‌کنند.

بیمارستان‌های هوشمند در این سیستم‌ها می‌توانند تداوم کامل مراقبت‌های دریافتی بیماران را در تمام تنظیمات مراقبتی ارزیابی کنند و تحت نظر داشته باشند. این پیوستگی بسیار مهم است زیرا بیمارستان ها باید آنچه را که قبل از بستری شدن در بیمارستان اتفاق افتاده است درک کنند، تمام مراقبت های بستری را مدیریت کنند و بر اتفاقات پس از ترخیص نظارت کنند.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ