logo
Loading

هرچیزی که باید در مورد راهنمای کامل دستورالعمل‌های خانه هوشمند بی‌سیم Thread بدانید

05 نوامبر 21 - 08:21 ب.ظ

خانه هوشمند بی‌سیم Thread

اگرچه تصور اینکه دستگاه‌های موجود در سیستم خانه هوشمند شما همگی به صورت ساده و اعجاب انگیزی به هم متصل شده‌اند جذاب است، اما در واقع پروتکل‌های بی‌سیم دقیقی هستند که جادوی واقعی را انجام می دهند و Thread جدیدترین چیزی است که باید در مورد خانه هوشمند بی سیم داشته باشید.
ما همه چیزهایی را که باید در مورد Thread بدانید توضیح خواهیم داد، اینکه دقیقاً چیست، چگونه خانه هوشمند شما را تحت تأثیر قرار می دهد و تفاوت آن با آنچه تاکنون دیده ایم چیست.

Thread چیست؟

به زبان ساده، Thread یک پروتکل رادیویی بی‌سیم کم مصرف برای خانه‌های هوشمند است که به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد مستقیماً با یکدیگر صحبت کنند.
برخلاف Zigbee و Z-Wave، Thread با تبدیل کردن هر دستگاه موجود در خانه هوشمند شما به یک نقطه دسترسی، یک شبکه در هم تنیده ایجاد می کنید.
بنابراین، به جای اینکه هر دستگاه جداگانه ای نیاز به ارتباط با یک نقطه دسترسی مانند کانون داشته باشد، این مسئولیت را به طور مساوی تقسیم می کند. هر دستگاه دارای Thread در اصل می تواند به عنوان یک کانون مستقل عمل کند، این بدان معناست که شما مجبور نیستید با هاب های نسل سوم مانند Philips Hue Bridge یا نسل چهارم Amazon Echo سروکار داشته باشید.

Thread چگونه خانه هوشمند شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

در مقایسه با سایر پروتکل های بی سیم، Thread مزایای بالقوه ای را ارائه می دهد.
به طور خلاصه، باید بتواند پاسخ‌های سریع‌تر، قابلیت اطمینان و امنیت بهتر را به خانه هوشمند شما ارائه دهد. همه اینها در حالی که انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

با Thread، از آنجایی که هیچ کانون مرکزی متصل به روتر وجود ندارد، اتصال بین دستگاه ها به شما امکان می دهد حتی اگر یکی از آنها پاسخگو نیست، همچنان آنها را کنترل کنید.

بنابراین، هنگام تنظیم روال‌ روزمره، کنترل‌کننده خانه هوشمند معمولی شماکه معمولاً توسط Google Assistant یا Alexa اداره می‌شود، دیگر تمام قدرت را در اختیار ندارد. به عنوان مثال، زنگ درب هوشمند شما همچنان می تواند از طریق پیوند مستقیم آن به چراغ های هوشمند شما فعال بماند.

همچنین بر خلاف بلوتوث،که مثلاً تأخیر پایینی دارد، اغلب می‌تواند به میزان قابل‌توجهی بین دستور شما و عمل فاصله داشته باشد. این بدان معنی است که تبادلات پرسرعت مشابهی را با ZWave و Zigbee ارائه خواهد کرد، با یک تفاوت اساسی، اینکه شرکت اپل از آن پشتیبانی می کند.

سیستم بسیار امن

Thread نیز یک سیستم بسیار امن است. به لطف رمزگذاری AES، گروه Thread نشان می دهد که می تواند معایبی را که در پروتکل های دیگر وجود دارد را اصلاح کند.

Zigbee و Z-Wave نیز از این مورد استفاده می‌کنند، اگرچه Thread از مزیت پشتیبان‌گیری از آن با رمزنگاری استاندارد بانکی برخوردار است. دستگاه‌های موجود در شبکه، اتصالات فردی امنی را با یکدیگر ایجاد می‌کنند، که گروه Thread ادعا می‌کند هک کردن آنها دشوارتر از سایرین است.

با این حال، شایان ذکر است که Z-Wave، به عنوان نمونه، هرگز خارج از محیط آزمایشگاهی هک نشده است.

Thread از چند دستگاه می تواند پشتیبانی کند؟

گروه Thread ادعا می کند که یک شبکه می تواند بیش از 250 دستگاه را پشتیبانی کند، که تعداد بسیار زیادی است، حتی اگر شما یک خانه هوشمند به خوبی توسعه یافته داشته باشید.

کدام دستگاه های خانه هوشمند از Thread پشتیبانی می کنند؟

قابل توجه ترین نمونه ها احتمالاً Apple Home-Pod Mini و Google Nest Hub Max هستند. اگرچه Nanoleaf اعلام کرده است که Thread در همه محصولات آینده وجود خواهد داشت. Eve Energy و Eve Aqua اکنون نیز از پشتیبانی این شرکت برخوردار هستند. اینها شناخته‌شده‌ترین دستگاه‌هایی هستند که از Thread در حال حاضر پشتیبانی می‌کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ