logo
Loading

خانه سبز: ابزاری برای بهبود سلامت و بهره‌ وری کارکنان

21 نوامبر 21 - 10:17 ب.ظ

خانه سبز: ابزاری برای بهبود سلامت و بهره‌ وری کارکنان

مردم به طور متوسط در طول عمر خود حدود 90000 ساعت را در محل کار می گذرانند. تحقیقات نشان داده است که طراحی محل کار تاثیر بسزایی بر سلامت جسمی و روانی، رفاه و بهره وری کارکنان آن دارد.

سلامت روان ضعیف باعث کاهش راندمان و ضرر مالی می شود. به منظور حفظ عملکرد کارکنان و حفظ کارایی عملیاتی تجاری، شرکت‌ها هر ساله منابع زیادی را برای محافظت از سلامت کارکنان سرمایه گذاری کرده اند. شرکت ها تمایل دارند سلامت جسمی کارکنان را بر سلامت روانی آنها اولویت دهند. به عنوان مثال، در بریتانیا، تنها نیمی از شرکت‌ها در سال 2017 سیاست سلامت روان داشتند. این احتمالاً به این دلیل است برای بسیاری از شرکت‌ها مزایای ناشی از بهبود سلامت روان در برابر سلامت جسمانی کم‌اهمیت‌تر جلوه می کند.

مشکلات سلامت روانی

در واقع، مشکلات سلامت روانی به شدت با بهره وری کارکنان مرتبط است. مشکلات سلامت روان می تواند منجر به حضور و غیبت کارکنان در محیط کار خود شود. این به معنای بیمار بودن در محل کار یا عدم عملکرد در سطح نرمال بهره‌وری است.

در هنگ کنگ، یک سوم کارکنان در طول کار خود با مشکلات سلامت روانی مواجه شده اند.

حضور و غیبت ناشی از مشکلات سلامت روان می تواند برای کارفرمایان هنگ کنگ 12.4 میلیارد دلار هنگ کنگ (1.58 میلیارد دلار آمریکا) در سال هزینه داشته باشد که معادل 0.5٪ تولید ناخالص داخلی سالانه هنگ کنگ است. با روند رو به افزایش مسائل بهداشت روانی و جسمی و عواقب ناشی از مشکلات روانی، علاقه و آگاهی از سلامت روان محیط کار به طور همزمان در حال ظهور است.

بنابراین، سلامت روان با توجه به تجزیه و تحلیل ماژول سلامت و رفاه به مهم‌ترین نیاز و هدف بهداشتی کارکنان تبدیل شده است. کارفرمایان برای افزایش بهره وری کارکنان و همچنین جذب و حفظ استعدادها باید مراقبت از سلامت روان را یکی از اولویت های اصلی خود قرار دهند.

چگونه ساختمان سبز می تواند محیط کار سالم تری را شکل دهد؟

با درک رابطه یکپارچه بین محیط داخلی و سلامت کارکنان، مفاهیم ساختمان سبز یک هدف جامع برای بهبود کیفیت محیط داخلی مانند مواردی چون کیفیت هوای داخلی (IAQ)، نور روز و دمای مناسب از طریق افزایش کارایی ساختمان است.

تاثیر کیفیت هوای داخل ساختمان (IAQ) بر بهره وری کارکنان:

مطالعات متعدد نشان داده است که آلاینده های هوا مانند PM10، PM2.5، دی اکسید گوگرد (SO2)، دی اکسید نیتروژن (NO2) و مونوکسید کربن رابطه مثبتی با افسردگی، اضطراب و میزان مرگ و میر خودکشی دارند. تحقیقات نشان می دهد که بهبود بخشی به کیفیت هوا ممکن است به کاهش خطرات بیماری‌های روانی کمک کند و به طور جدی‌تری وضعیت سلامت روان افراد را بهبود بخشد.

به عنوان مثال، گواهی WELL مستلزم داشتن سیستم تهویه مناسب برای رقیق کردن آلاینده‌های هوای داخل ساختمان است. برای تهویه مکانیکی یا طبیعی، طراحی سیستم باید مطابق با ASHRAE 62.1-2010 یا سایر استانداردهای معادل باشد. همچنین، سیستم تهویه باید مطابق با ASHRAE 111 تست و متعادل شود یا هر پنج سال یکبار ارزیابی شود. برای اینکه اطمینان حاصل شود که میزان تهویه با حداقل نیاز محیط مطابقت دارد. علاوه بر تهویه، WELL دارای الزاماتی اعتباری دیگری مانند نظارت بر کیفیت هوا و استفاده از فیلترهای هوای موردنیاز محیط است.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ