logo
Loading

ساخت ‌و ساز خانه‌ها امروزه هوشمندتر شده است

09 نوامبر 21 - 08:30 ب.ظ

ساخت ‌و ساز خانه‌ها امروزه هوشمندتر شده است

انقلاب ساخت خانه‌ ی هوشمند مدتی است که با تمام قوا آغاز شده است. با وجود اینکه صاحبان خانه ی هوشمند با روی باز از این تکنولوژی‌های تازه استقبال کرده اند، هنوز هم بسیاری از سازندگان از هوشمندسازی ساختمان خود امتناع می کنند. شاید همه‌گیری کرونا همان محرکی باشد که همه سازندگان ساختمان‌ها را در مسیر هوشمندسازی قرار دهد.

پاندمی کرونا صنایع بی‌شماری را مختل کرد که خانه‌ ی هوشمند از این قاعده خارج نیست. در مواجهه با چالش‌های نامحدود و جدید این بخش نیز چاره‌ای جز هم‌سو کردن خود با مسیر تکنولوژی و پذیرفتن آن ندارد. ساخت و ساز خانه‌ها به سمت هوشمند شدن حرکت می کند چرا که اگر می خواهد در دوران پسا‌کرونا ادامه‌دار باشد چاره ای جز انجام این کار باقی نمی ماند.

در پی این همه‌گیری، ساخت و ساز خانه‌ها شیوه متفاوتی را از سر می گیرد تا هم اشکالات آن بهبود یابد و هم پاسخگوی نیازهای جدید باشد. در ادامه راه های جدیدی که این تکنولوژی در مسیر بهتر شدن صنعت هوشمند سازی برمی دارد را با هم مرور می کنیم.

بهبودی ضررهایی که کرونا وارد کرد:

مانند بسیاری دیگر از صنایع، صنعت خانه‌سازی خسارت و ضرر قابل توجهی در پی شیوع کرونا دید. نزدیک به 40 درصد از شرکت‌های ساختمانی برای کاهش هزینه‌های خود ناچار به تعدیل نیرو شدند. صنعت خانه‌سازی ملزم به، به‌کارگیری این تکنولوژی‌ها برای جبران این خسارت سهمگین است.

شرکت‌های ساخت و ساز ملزم به جبران سریع مالی این خسارت‌ها هستند و این محدودیت‌های جدید برای آنها تبدیل به چالشی پیش رو شده است. فاصله گذاری اجتماعی مانعی بزرگ برای گرد هم آمدن کارمندان این شرکت‌هاست. در نتیجه صنایع باید این خلاء را به کمک تکنولوژی پر کنند.

ابزارهایی مانند برنامه‌های طراحی هوش مصنوعی می توانند به سرعت بخشی این روند و جبران خسارات در کمترین زمان ممکن کمک کنند.

فناوری هوش مصنوعی میتواند برای ساخت و ویرایش طرح ها و نقشه ها از داده های بسیاری استفاده کند. از آنجایی که سیستم های خودکار در پردازش داده های سنگین بسیار سریع تر از نیروی انسانی هستند می توانند این فرایند را بسیار سریع و در زمان کمتر انجام دهند. این موضوع به سازندگان وقت کافی برای اجرایی کردن برنامه‌ها می دهد.

پیشرفت سریع و مقرون به صرفه:

جبران خسارات وارده تنها دلیلی که صنایع ساختمان سازی را ملزم به سازگاری با تکنولوژی می کند نیست. بسیاری از صاحبان خانه فشار اقتصادی زیادی را در دوران شیوع کرونا تحمل کردند. برخی نیز نگران بروز بحران مسکن در وضعیت کنونی هستند و تقاضا برای یافتن مسکن ارزان و مقرون به صرفه افزایش می یابد. در نتیجه سازندگان باید با سرعت خیلی زیاد و هزینه کم مشغول به کار باشند.

انعطاف‌پذیری:

شرکت‌های ساخت و ساز خانه برای تبدیل شدن به یک صنعت انعطاف‌پذیرتر باید از فناوری جدید استفاده کنند. ابزارهای همکاری دیجیتال مانند نرم افزارهای ویدیو کنفرانس‌ها می توانند به کارکنان کمک کنند در صورت الزام به دورکاری ارتباط با یکدیگر باقی بمانند. اینها همچنین به صنایع کمک می کند تا همکاری بیشتری داشته باشد و به پرورش ایده‌های جدید در آماده‌سازی برای آینده کمک کند.

ارتقای ایمنی کارکنان:

همه‌گیری کرونا سلامت و ایمنی کارکنان را در مرکز توجه قرار داده است. اکنون که صنایع دریافته اند که سلامت کارکنان به سرعت در معرض خطر قرار می گیرد، اقداماتی را در جهت بهبود ارتقای وضعیت ایمنی کارکنان خواهند داشت. تکنولوژی برای این مشکل نیز راه حل خود را دارد.

در جستجوی پایداری:

همانطور که بحران‌های زیست محیطی شدیدتر می شوند، پایداری به یک موضوع مهم برای ساخت و ساز تبدیل می شود. مصرف کنندگان، خانه‌ ی هوشمند سازگار با محیط زیست را از فرآیندهای ساخت و ساز پایدار می خواهند. از آنجایی که صنعت خانه سازی 39 درصد از تولیدات کربن دی اکسید جهانی راه به خود اختصاص داده است، هنوز هم جای بسیاری برای ارتقا و بهبود و ایجاد کمترین آلودگی دارد.

شرکت‌های ساخت و ساز خانه با چالش های جدید و بازار در حال تغییر سازگار هستند. این فناوری‌ها راهی رو به جلو فراهم می‌کنند و به موفقیت صنعت و همچنین به مشتریان در رفع نیازهایشان کمک می‌کنند. اگر کووید-19 جنبه مثبتی دارد، این است که صنعت ساخت و ساز خانه در حال آماده شدن برای حرکت به سوی آینده ای امن‌تر و قابل اعتمادتر است.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ