logo
Loading

راهنمای اتاق به اتاق اتوماسیون خانگی(بخش سوم)

03 ژانویه 22 - 02:10 ب.ظ

7-رخت‌شور خانه:

در ماشین لباسشویی را باز می‌کنید تا لباس جدیدی در آن قرار دهید و بوی لباس‌های مانده هفته قبل به مشامتان می‌خورد: متوجه می‌شوید که کاملا فراموش کرده‌اید خشک کن لباسشویی را به راه اندازید.

اگر این صحنه برای شما آشنا به نظر می رسد، یک ماشین لباسشویی هوشمند می تواند راه حل مناسبی باشد. واشرهای هوشمند نه تنها زمانی که کار لباسشویی به پایان می‌رسد به گوشی هوشمند شما هشدار می‌دهند و به شما یادآوری می‌کنند که آن را به خشک‌کن تغییر دهید، بلکه اندازه لباس‌ها را نیز اندازه‌گیری می‌کنند و سطح مواد شوینده و آب را متناسب با آن را تنظیم می‌کنند.

واشرهای هوشمند دارای ویژگی‌های مفیدتری مانند تنظیمات چرخه و تنظیم سرعت شستشو هستند که فقط 15 دقیقه طول می‌کشد.

 

8-زیرزمین: هر کسی که تا به حال با سیلابی در زیرزمینش به دلیل ترکیدگی لوله یا آبگرمکن خراب مواجه شده است، می داند که رهایی از آن کار آسانی نیست.

سنسورهای نشت آب (که سنسورهای سیل یا سنسورهای رطوبت نیز نامیده می شوند) می توانند به شما کمک کنند کمتر نگران باشید و حتی می توانند مانع از تبدیل یک نشتی ساده به سیل شوند.

رطوبت بیش از حد در خانه نه تنها می تواند منجر به مشکلات زیربنایی شود، بلکه می تواند به کپک زدن محیط نیز کمک کند، که این کپک می تواند باعث بروز مشکلات سلامتی در برخی افراد شود.

حسگرهای رطوبت می توانند به شما در مورد آب راکد و مناطق دائما مرطوب در جاهایی که متوجه آنها نمی شوید مانند داخل دیوارها و بین درز‌ها، هشدار دهند.

 

این حسگرها در نزدیکی زمین قرار می گیرند و می توانند وجود آب را تشخیص دهند و به گوشی شما هشدار دهند. مهم تر این که، می‌توان آن‌ها را به سایر دستگاه‌های هوشمند خانه‌تان متصل کرد و به‌طور خودکار هشداری برای قطع آب در صورت بروز هرگونه نشتی ارسال کرد.

 

همچنین می‌توانید سنسور را به چراغ‌های هوشمند طبقه‌ی بالا متصل کنید و در صورت تشخیص نشتی، آن‌ها را طوری تنظیم کنید که چشمک بزنند، بنابراین حتی اگر نشتی در نیمه‌شب اتفاق بیفتد، به شما هشدار داده می‌شود.

 

9-حیاط پشتی:

آیا چیزی که دیدید دزد بود یا گربه؟ با دوربین‌های امنیتی فضای باز خانه خود را از طریق تبلت یا تلفن هوشمند خود بررسی کنید، بدون بلند شدن از رختخواب. شما همچنین می توانید دوربین های داخلی را به گونه‌ای تنظیم کنید تا زمانی که از خانه خود دور هستید، همچنان بر خانه خود نظارت کافی را داشته باشید.

 

10-پارکینگ: مانند قفل درب ورودی، درب پارکینگ قسمت دیگری از خانه شما است که نمی خواهید در هنگام بیرون رفتن مدام نگران باز یا بسته بودن آن باشید.

یک درب بازکن هوشمند پارکینگ (یا کنترل‌کننده‌ تردد) با اتصال به Wi-Fi به شما امکان می‌دهد ببینید که آیا درب شما باز است یا بسته، و می‌توانید از راه دور با اتصال Wi-Fi از هر نقطه‌ای با آن کار کنید.

همچنین می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هنگام باز و بسته شدن درب به شما هشدار دهد تا از آمدن و رفتن اعضای خانواده خود مطلع شوید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ