logo
Loading

چگونه صنعت مواد غذایی کنترل کیفی را به کمک زنجیره سرمایی هوشمند بهبود می‌بخشد؟

08 فوریه 22 - 12:33 ب.ظ

اینترنت اشیاء در نظارت بر همه چیز، نه تنها دارایی ها و افراد، بلکه همچنین شرایط محیطی بسیار پویا و بهینه تر است. در حالی که قبلا هزینه زیادی در بر نداشت، هزینه‌های سنسور‌ها کاهش می‌یابد و شبکه‌های گسترده کم مصرف اکنون ما را قادر می‌سازد تا داده‌های محیطی را با جزئیات بی‌سابقه‌ای جمع‌آوری کنیم. در صنعت غذا، نظارت بر محیط زیست با استفاده از اینترنت اشیاء در حال حاضر باعث ایجاد زنجیره سرمایی هوشمند شده است.

Witte Spezialitäten ، یک تولید کننده کالاهای پخته‌شده مستقر در نورنبرگ آلمان، نمونه‌ای عالی از این است که چگونه یک کسب و کار سنتی و خانوادگی را برای بهبود تجارت خود و ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان خود به اینترنت اشیاء و زنجیره سرمایی هوشمند تجهیز کرده‌است.

Witte Spezialitäten  که در سال 1935 تأسیس شد، برای نسل‌ها تولیدکننده مشهور نان زنجبیلی سنتی آلمانی بوده است. این شرکت با استفاده از ظرافت‌های دست‌ساز و صنایع دستی مرغوب، تلاش کرده است تا محصولاتی را با بکرترین کیفیت ارائه کند. رقابت فزاینده و چالش‌های کسب‌وکار فصلی اکنون بر این کسب و کار خانوادگی فشار وارد می‌کند.

 

چالش های عملیاتی

هر ساله در نزدیکی کریسمس، صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی به نورنبرگ برای خیابان معروف Christkindlesmarkt سرازیر می‌شوند. در میان دیگر تخصص های منطقه ای نورنبرگ، لبکوخن یک غذای زمستانی است که هم برای گردشگران و هم برای ساکنان محلی باید امتحان شود. با توجه به اینکه Lebkuchen  خط تولید اصلی آن است، اکثر درآمد Witte Spezialitäten تنها در سه ماه نزدیک کریسمس به دست می‌آید.

تحویل به موقع محصول بدون به خطر انداختن کیفیت، ماموریت اصلی شرکت است. مانند سایر محصولات فاسد شدنی، کیفیت و دوام لبکوخن تحت تأثیر شرایط محیطی در زمان نگهداری و توزیع قرار دارد. دمای بالای اتمسفر می‌تواند پوشش شکلاتی آن را ذوب کند، در حالی که یک محیط سرد نامطلوب می‌تواند بافت آن را سفت کند و طعم آن را خراب. به طور مشابه، سطوح رطوبتی بیش از حد باعث رشد کپک و باکتری می‌شود، در حالی که فضای بیش از حد خشک محصول را تهدید می‌کند.

برای جلوگیری از ریزش انبارها در طول فصل تعطیلات، نظارت موثر محیطی، به ویژه در تاسیسات انبار و فروش بسیار مهم است.Witte Spezialitäten  یک سیستم HVAC دارد، اما این سیستم همواره قابل اعتماد نیست.

 

اگر تجهیزات تهویه مطبوع خراب شود یا به سادگی نتوانند دما یا رطوبت مطلوب را حفظ کند چه می‌شود؟ اگر درب یا پنجره ای ناخواسته باز بماند چطور؟

اگر عوامل پنهانی وجود داشته باشند که بر شرایط محیطی تأثیر بگذارند چه؟ این شرکت نمی‌تواند ریسک فروش کالاهای متوسطی را که تجربه مشتری را خراب می‌کند یا به تصویر برند آن آسیب می‌رساند، بپذیرد.

 

مانیتورینگ زنجیره سرمایی را به سطح بعدی  می رساند.

Witte به جای وابستگی واکنشی به سیستم HVAC، تصمیم گرفت زنجیره سرد خود را از طریق تبدیل دیجیتال بهبود بخشد. پیدا کردن یک راه حل همه فن حریف اینترنت اشیاء که می‌تواند با بودجه مناسبی پیاده سازی شود. پس از ارزیابی چندین گزینه، شریک فناوری شرکت، PixelMechanics ، SYTHINGS by BehrTech  را برای نصب آزمایشی تجهیزات پیشنهاد کرد.

آنچه مورد نیاز بود یک راه حل اتصال بود که در محیط های داخلی قابل اعتماد، مقرون به صرفه و قابل نصب و با مدیریتی آسان باشد. با توجه به اندازه کوچک داده‌های دما و رطوبت، شبکه‌های پهنای کم‌توان یک گزینه مناسب هستند.

 

نصب سریع

در ژانویه 2019، یک کیت آغازین MYTHINGS در هر یک از سه مرکز فروش Witte Spezialitäten اجرا شد. نصب با موفقیت در عرض یک روز به پایان رسید. بلافاصله پس از روشن شدن سیستم، سنسورهای چند منظوره داده‌های دما و رطوبت را در اتاق‌های انبار و فروشگاه ثبت می‌کنند. سپس داده ها از طریق MYTHINGS به ایستگاه مادر هر 75 ثانیه ارسال می شود. در ایستگاه مادر، داده‌های دریافتی به پلتفرم PixelMechanics منتقل می‌شوند، جایی که روی یک پنل کاربری تجسم می‌شوند. طراحی این پنل بر اساس نیازهای خاص مدیریت Witte Spezialitäten طراحی شده است و با استفاده از هر دستگاه متصل به اینترنت به صورت شبانه روزی قابل دسترسی است. هنگامی که مقادیر دما و رطوبت از آستانه‌های از پیش تعریف شده فراتر رفت، یک هشدار فوری برای پاسخ های پیشگیرانه فعال می‌شود.

علاوه بر داده های محیطی، سنسورها همچنین به طور مرتب وضعیت باتری خود را به روز می‌کنند. به این ترتیب، تیم فنی می‌تواند مراقب سطح پایین باتری بدون نیاز به بررسی دستی باشد. علاوه بر این، مصرف انرژی بسیار کم اتصال سنسور، دردسر تعویض مکرر باتری را از بین می‌برد.

 

بینش عملی برای تضمین کیفیت محصول

با وجود شبکه MYTHINGS و پلتفرم PixelMechanics IoT، Witte Spezilitäten اکنون شرایط محیطی را در زمان واقعی در تاسیسات خود مشاهده می‌کند. مدیریت می‌تواند به موقع هر گونه تغییرات غیرعادی دما و رطوبت را ریشه‌یابی کرده و بر آن اثر بگذارد.

به عنوان مثال، خرابی تجهیزات تهویه مطبوع یا باز شدن ناخواسته در و پنجره که شرایط محیطی را مختل می‌کند، می تواند زودتر شناسایی شود. به همین ترتیب، الگوهای دمایی غیرمعمول که در طول زمان با وجود عملکرد مناسب HVAC ادامه می‌یابد.

همه این بینش ها برای کمک به Witte Spezialitäten در مدیریت زنجیره سرد ارزشمند هستند. انتظار می‌رود حفظ دما و رطوبت ایده آل در طول ذخیره سازی و توزیع، ضمن بهینه سازی کیفیت و ماندگاری محصول، تعداد کالاهای هدر رفته را به حداقل برساند. این منجر به صرفه جویی در هزینه، تحویل به موقع و رضایت بالای مشتری، به ویژه در فصول پربار می‌شود.

 

فراتر رفتن از زنجیره سرد هوشمند

زنجیره سرد هوشمند تنها برنامه قانع‌کننده‌ای نیست که اتصال و تجزیه و تحلیل اینترنت اشیاء می‌تواند به Witte Spezialitäten ارائه دهد. به دنبال موفقیت این سیستم، MYTHINGS نیز در خط تولید این شرکت برای جمع آوری داده های لرزش و دمای تجهیزات نصب شده است. با استفاده از قابلیت تجزیه و تحلیل PixelMechanics، این داده ها می‌توانند به بینش‌های مفیدی برای نظارت از راه دور و نگهداری قابل کنترل تبدیل شوند. Witte Spezialitäten با داشتن یک راهکار کامل اینترنت اشیاء اثبات شده، اکنون می‌تواند در مسیر تحول دیجیتال خود به جلو حرکت کند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ