logo
Loading

تجهیزات خانه هوشمند چگونه می تواند به من کمک کند؟

23 ژوئن 21 - 12:50 ق.ظ

تجهیزات خانه هوشمند چگونه می تواند به من کمک کند؟

در این مطلب قصد داریم به بررسی پاسخ این سوال که تجهیزات خانه هوشمند چگونه می تواند به من کمک کند؟ بپردازیم. با ما همراه باشید.

زندگی در خانه هوشمند باعث افزایش طول عمر شما میشود!

 

خانه هوشمند برای افراد مسن

بسیاری از افراد سالمند دچار بیماری آلزایمر هستند و نیاز دارند که یک نفر به صورت دائم در کنار آنها باشد که مبادا بدون اطلاع خانه را ترک کنند. یا ممکن است به علت ناتوانی جسمی سارقین در کمین آنها نشسته باشند و در زمانی که این افراد در خانه تنها هستند به خانه وارد شوند و برای آنها درد سر ایجاد کنند.

و موارد و مشکلات بسیار زیادی که ممکن است این روزها برای افراد سالمند در زمانی که در خانه تنها هستند پیش بیاید. اما نکته جالب این است که شاید بسیاری از ما به اندازه ای که در مورد گوشی های هوشمند اطلاعات داریم در مورد خانه هوشمند و هوشمند سازی اطلاعات زیادی نداشته باشیم و ندانیم که به کمک هوشمند سازی خانه و نصب تجهیزات خانه هوشمند چه کارها که نمی توانیم بکنیم!!

از جمله مزایای هوشمند سازی خانه ها این است که می تواند بسیاری از سالمندان را از مرگ حتمی و خطرات غیر قابل جبران نجات بدهد و در کنار آن به این افراد کمک کند بسیاری از کارهای روزمره و تکراری که توان انجام آن را ندارند به راحتی با لمس یک دکمه انجام دهند.

 

خانه هوشمند برای سالمندان چه امکاناتی دارد ؟

در اینجا می خواهیم چند مورد از مزایا و امکانات خانه هوشمند را برای سالمندان و افراد کم توان در کنار هم بررسی کنیم:

 

  • چک کردن سلامت سالمندان در خانه هوشمند به کمک تجهیزات خانه هوشمند

مشخصا یکی از چیزهایی که همه سالمندان و حتی افراد میانسال به آن نیاز دارند این است که به صورت دائم میزان فشار خون ، ضربان قلب ، ریتم تنفسی و… آنها چک شود تا به محض خروج از حالت نرمال خطر به آنها اعلام شود تا زودتر بتوانند اقدام کنند.

چک کردن سلامتی در خانه هوشمند برای سالمندان

به همین خاطر خصوصا برای سالمندانی که تنها زندگی میکنند همیشه این خطر وجود دارد که به خاطر افزایش فشار خون یا موارد دیگر دچار حملات قلبی و مشکلات دیگر شوند.

اما این روزها اگر خانه یا محل زندگی فرد سالمند را هوشمند سازی کنیم با نصب یک سری حس گرها روی تخت خواب فرد سالمند ما از راه دور می توانیم از میزان فشار خون، مدت زمان خوابیدن ، حرکات بدن در حین خواب، ضربان قلب و.. با خبر شویم و به محض احساس خطر اورژانس را خبر کنیم و خودمان را به آنها برسانیم.

  • هشدار مصرف دارو در زمان های تعیین شده در خانه هوشمند

سالمندان معمولا رژیم های دارویی بسیار پیچیده ای دارند که باید در زمان های خاص داروهای خودشان را مصرف کنند. و معمولا به خاطر سن بالا و تعداد زیاد قرص و داروها فراموش میکنند که داروهای شان را مصرف کنند.

اما این روزها در دستگاه دیجیتالی مصرف دارو در بازار موجود می باشد که با خرید این تجهیزات برای افراد سالمند می توانید کار آنها را راحت تر کنید. معمولا این تجهیزات هوشمند می توانند تا 15 قلم دارو را به مدت 90 روز در خودشان نگه دارند و در زمان مشخص به سالمند بدهند.

  • زنگ درب و چشمی درب دیجیتال در خانه هوشمند

یکی از راه های ورودی که می توانند سارقان در پی این باشند که از طریق آنها به خانه یک فرد سالمند وارد شوند درب های ورودی هستند. و اگر درب های ورودی نا ایمن باشند ممکن است خطرات زیادی سالمندان را تهدید کند.

از طرفی بسیاری از سالمندان ممکن است قدرت حرکت کمی داشته باشند و نتوانند حرکت کنند و از طریق آیفون درب را باز کنند بنابراین نصب یک آیفون تصویری هوشمند در خانه و همچنین نصب یک چشمی درب دیجیتال می تواند کمک بسیار بزرگی به فرد سالمند بکند چون به راحتی می تواند درگوشی همراه اش هر کسی که پست درب هست را ببیند و بعد از اطمینان از شناخت فرد مورد نظر درب را برای او با لمس یک دکمه روی گوشی موبالش باز کند. به این شکل هم نیاز به حرکت ندارد و هم امنیت بالایی دارد. و از طرفی هم تمامی رفت و آمدها می تواند توسط فرزندان هم چک شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ