logo
Loading

نحوه انتخاب یک دستگاه تهویه قابل حمل

19 نوامبر 21 - 09:03 ب.ظ

نحوه انتخاب یک دستگاه تهویه قابل حمل

در این مطلب قصد داریم به نحوه انتخاب یک دستگاه تهویه قابل حمل بپردازیم. آیا از گرما و رطوبت تابستان خسته‌اید؟

دستگاه‌های تهویه قابل حمل، وسایل همه‌کاره‌ای می‌باشند که راحت و سریع نصب می‌شوند و در صورت نیاز به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر منتقل می‌شوند.شما می‌توانید دستگاه های تهویه کوچک و شخصی را برای میز کارتان یا به عنوان یک کنار میزی تهیه کنید.

اما بر روی دستگاه های تهویه قابل حملی تمرکز می‌کنیم که قابلیت خنک کردن کل اتاق را دارند. هنگامی که دماسنج بالا می‌رود و رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند یک دستگاه تهویه قابل حمل که می‌تواند به مناطق مختلف محل کار یا خانه‌تان بچرخد که تفاوت میان فضاهای قابل استفاده و غیرقابل استفاده را رقم می‌زند. تنها چیزی که یک دستگاه تهویه قابل حمل به آن احتیاج دارد یک پریز برق و یک دریچه برای تخلیه هوای گرم ناخواسته است.

دستگاه های تهویه قابل حمل حتی برای خانه‌هایی که دارای تهویه مرکزی می‌باشند نیز مناسب است.
به عنوان مثال بسیاری از خانه‌ها هوای درون گاراژ را خنک نمی‌کنند که استفاده از گاراژ را در تابستان ها محدود می‌کند.

تهویه قابل حمل

اگر می‌خواهید از گاراژ خود برای کار روی ماشین، سرگرمی‌ها یا ورزش استفاده کنید، یک تهویه قابل حمل را وصل کنید و شلنگ هواکش را در پنجره یا در بیرونی قرار دهید (با استفاده از براکت‌های هواکش با اندازه مناسب). برای گاراژها در اکثر مناطق، اگر 15 تا 30 دقیقه قبل از شروع استفاده از دستگاه تهویه قابل حمل با ابعاد مناسب را راه اندازی کنید، باید کاملاً راحت باشید.

انتقال یک تهویه مطبوع

انتقال یک تهویه مطبوع قابل حمل به یک اتاق مهمان که به طور معمول خنک نشده است، یک کاربرد رایج در خانه هایی است که واحدهای پنجره ای فقط در چند اتاق نصب شده اند.بسیاری از خانه های بدون تهویه مرکزی از دریچه‌های تهویه پنجره‌ای استفاده می‌کنند، اما دستگاه تهویه قابل حمل جایگزینی بهتر یا تنها انتخاب برای برخی از خانه‌ها است. اگر آپارتمان شما اجازه نمی دهد که واحدهای تهویه سنتی از پنجره بیرون بزنند، یک دستگاه تهویه قابل حمل می تواند این کار را انجام دهد.

دستگاه های قابل حمل

زیرا دستگاه های قابل حمل دریچه هایی دارند که همسطح با باز شدن پنجره هستند. همچنین اگر پنجره‌هایی با بخش‌های شیشه‌ای عمودی دارید، اگر صفحه‌های بیرونی را نمی‌توان برداشت، یا اگر دهانه‌های پنجره‌ها خیلی کوچک هستند، کولرهای معمولی انتخاب معقولی نیستند. اگر واحدهای تهویه قابل حمل پاسخگوی نیازهای راحتی اتاق شما هستند، چگونه می دانید که چگونه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؟ ما ویژگی ها و شاخصه‌های اصلی را که باید هنگام انتخاب و خرید یک دستگاه تهویه قابل حمل به خاطر داشته باشید برایتان مشخص کرده ایم.

ظرفیت خنک کنندگی

انتخاب اندازه مناسب برای اتاق یا محدوده ای که می خواهید خنک کنید، مهمترین عامل در انتخاب یک کولر گازی قابل حمل است. اگر دستگاهی را بخرید که برای اتاقتان خیلی کوچک است، بیشتر و بیشتر کار می کند، که لوازم خانگی را زود فرسوده می کند، هزینه بیشتری نیز برای کارکرد دارد و احتمالاً هرگز فضا را به اندازه لازم خنک نخواهد کرد.

خرید بیش از اندازه بزرگ نیز ایده خوبی نیست زیرا واحدهای بزرگتر برای کارکردن گرانتر هستند و به دلیل اینکه هوای اطراف را خیلی سریع خنک می کنند، زودتر از موعد خاموش می شوند که باعث می شود دستگاه بیشتر از دستگاه های با اندازه مناسب راه اندازی مجدد شود.

ظرفیت خنک کننده دستگاه تهویه قابل حمل، مانند واحدهای پنجره، بر حسب BTU (واحد حرارتی بریتانیا) رتبه بندی می شود BTU ها یک معیار استاندارد برای تغییر حرارت هستند.در دستگاه های تهویه، BTU ها قدرت خنک کننده را نشان می دهند.

اکثر تهویه های قابل حمل حداکثر اندازه اتاق را در لیست ویژگی ها یا جدول مشخصات قرار می دهند. با این حال تغییراتی را در نحوه ارزیابی ظرفیت‌های اتاق توسط تولیدکنندگان مشاهده خواهید کرد که در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد:

راهنمای سریع

5000 تا 6000 BTU – اتاق های کوچک تا متوسط از 100 تا 250 فوت مربع و ارتفاع سقف معمولی
6500 تا 8000 BTU – اتاق های متوسط تا بزرگ از 250 تا 400 فوت مربع و ارتفاع سقف معمولی
8000 تا 12000 BTU – اتاق های متوسط تا بزرگ از 250 تا 400 فوت مربع با سقف های بلند
با این حال، توجه داشته باشید که اتاق‌هایی که در سمت آفتاب‌گیر خانه شما قرار دارند، اتاق‌هایی با پنجره‌های زیاد، اتاق‌هایی با سکنه زیاد و آشپزخانه‌ همگی به قدرت خنک‌کنندگی بیشتری نیاز دارند.

توانایی های چندمنظوره

تهویه های قابل حمل عمدتاً برای خنک کردن استفاده می شوند، اما بسیاری از واحدهای اندازه اتاق نیز می توانند به عنوان فن یا رطوبت گیر بدون تغییر دمای هوا عمل کنند. تهویه در حالی که هوا را خنک می کند رطوبت را حذف می کند، اما در روزهای معتدل بارانی، قابلیت تغییر به حالت “خشک” بدون خنک کردن راحت تر است. به طور مشابه، اگر فقط می‌خواهید هوای یک اتاق را تهویه کنید، تغییر به حالت «فن» می‌تواند این کار را سریع و نسبتاً بی‌صدا انجام دهد.

کنترل و راحتی استفاده

همه دستگاه های تهویه قابل حمل باید دارای کنترل هایی برای انتخاب حالت ها، دمای مورد نظر و سرعت فن بر روی خود دستگاه باشند. بسیاری نیز دارای کنترل از راه دور هستند، بنابراین لازم نیست برای تغییر تنظیمات از جای خود بلند شوید. تایمرهای 24 ساعته و راه اندازی مجدد اتوماتیک پس از قطع برق نیز مرسوم هستند. برای مدیریت نهایی سیستم تهویه مطبوع قابل حمل، به دنبال واحدی باشید که به شبکه Wi-Fi خانگی شما متصل شود تا بتوانید از راه دور با یک برنامه یا از طریق یک دستیار صوتی دیجیتال مانند آمازون الکسا یا دستیار صوتی گوگل به دستگاه دسترسی داشته باشید و آن را کنترل کنید.

سر و صدا

کولرهای گازی پنجره ای می توانند پرصدا باشند، اما بسته به اندازه و طراحی آن‌ها تهویه‌های قابل حمل می توانند صدای بیشتریا کمتر داشته باشند. واحدهای پنجره ای قسمت های اصلی با صدای بلند را به خارج از خانه هدایت می‌کنند، اما دستگاه تهویه قابل حمل کاملاا درون خانه هستند. سیستم های تهویه قابل حمل مرتبا سطح نویز خود را بر حسب دسی‌بل فهرست نمی کنند، اما اگر صدا یک عامل تعیین‌کننده است، به دنبال رتبه بندی دسی‌بل یا ویژگی های کاهش صدا باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ