logo
Loading

آیا دوران طلایی هوش مصنوعی واقعا به پایان رسیده؟

07 دسامبر 21 - 11:05 ب.ظ

آیا دوران طلایی هوش مصنوعی واقعا به پایان رسیده؟

در این مطلب به بررسی پاسخ این سوال که آیا دوران طلایی هوش مصنوعی واقعا به پایان رسیده؟ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سال گذشته، فارستر خاطرنشان کرد: «ماه عسل برای شرکت‌هایی که ساده‌لوحانه وعده‌های درمانی فناوری‌های هوش مصنوعی را جشن می‌گیرند، به پایان رسیده است: …هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های جدید مانند کلان‌داده‌ها و فضاهای ابری هنوز به تلاش سخت نیاز دارند.

با توجه به اینکه 70 درصد شرکت‌ها انتظار دارند امسال هوش مصنوعی را پیاده‌سازی کنند، امروز می خواهیم 3 روش مشخص و روشن را ارائه کنیم که شرکت‌ها می‌توانند ارزش تجاری ای را که معتقدیم هوش مصنوعی وعده می‌دهد، به دست آورند.

 

درس 1: عملگرا باشید:

همان طور که تحلیلگران فارستر اشاره می کنند، یکپارچه‌سازی یک استراتژی هوش مصنوعی می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد، بنابراین توصیه می کنیم هر شرکتی که این ماجرا را آغاز می کند با یک رویکرد عملی و علمی برای پروژه های فردی هوش‌مصنوعی شروع کند.

 

قبل از شروع از خود بپرسید:

“کدام مشکل را می توانم با راه حل دیجیتالی مجهز به هوش مصنوعی حل کنم؟” این سوال همیشه فرآیند تحقیق و توسعه ما را بر آن می دارد تا با در نظر گرفتن چالش مشتری پیشروی کند.به عنوان مثال، زمانی که یک مشتری نفت و گاز به راه بهتری برای مدیریت بهره‌وری و نگهداری پمپ‌های نفت از راه دور نیاز داشت، این رویکرد به خوبی جواب داد.

ما با مایکروسافت کار کردیم تا راه حلی ایجاد کنیم که از تجزیه و تحلیل محلی که توسط یادگیری ماشینی فعال شده است استفاده کند.

 

درس 2: ارزش مدل های کسب و کار دیجیتال جدید فعال شده توسط هوش مصنوعی را ببینید:

برای همه ما، تحول دیجیتال به طور کلی یافتن راه هایی برای ایجاد ارزش تجاری جدید از دیجیتالی شدن است.

ما موافقیم که اغلب برای هر شرکت قدیمی استفاده از فناوری هوش مصنوعی چالش برانگیز است، اما چالش اصلی رد شدن از باورهای قدیمی برای صاحبان مشاغل و کمپانی های قدیمی است. برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی می‌توانند به مشتریان کمک کنند تا درک کنند که واقعاً پیشبرد مدل‌های کسب‌وکار دیجیتال جدید به روشی مخرب و در عین حال سودآور، دقیقا به چه معناست.

 

درس 3: در  تخصص خود، نقاط قوت ایجاد کنید:

داشتن تخصص قوی در این حوزه برای موفقیت پروژه های هوش مصنوعی بسیار مهم است.

هیچ‌گاه ارزش آن را دست کم نگیرید. چرا؟ داده‌های بی مصرف و اضافه یک واقعیت شناخته شده است، بنابراین واضح است که ما به داده های بیشتری نیاز نداریم. آنچه ما به آن نیاز داریم، راه‌های بسیار بهتری برای استفاده از ارزش تجاری آن داده‌ها است.

اکثر شرکت ها متخصص هوش مصنوعی نیستند. همگام‌سازی کردن تخصص، تمام آن چیزی است که پروژه های هوش مصنوعی را به شرکت ها و مشتریانشان مرتبط می کند.

 

این واقعاً همان چیزی است که ما به عنوان ارزش طلایی هوش مصنوعی می بینیم:

تبدیل داده ها به نوعی نگرش.

هدف ما در اینجا ایجاد تیم های پروژه هوش مصنوعی است که شامل یک متخصص هوش مصنوعی، یک دانشمند کامپیوتر و یک متخصص حوزه است.

این درواقع متخصص حوزه است که می‌تواند سؤالات درستی را برای حل کردن هوش مصنوعی بپرسد و مهم‌تر از آن، می‌داند چگونه بهترین پاسخ را به آنچه مدل‌های هوش مصنوعی نشان می‌دهند (مثلاً برنامه‌های تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده) بدهد.

آینده امیدوارکننده هوش مصنوعی این جاست. پس آیا ماه عسل برای هوش مصنوعی به پایان رسیده است؟ با توجه مناسب به مسائل یکپارچه سازی و استقرار، ما معتقدیم که هوش مصنوعی به عنوان موج بعدی نوآوری اینترنت اشیا تازه شروع شده است! با توجه به توضیحات بالا همچنان فکر می کنید آیا دوران طلایی هوش مصنوعی واقعا به پایان رسیده؟

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ