logo
Loading

فناوری Matter، راه حلی برای یکپارچه‌سازی سیستم خانه هوشمند شما در آینده‌ای نه چندان دور

11 نوامبر 21 - 08:35 ب.ظ

فناوری Matter

ساختن یک سیستم خانه هوشمند و تجربه مزایای متعدد آن احساس فوق‌العاده ای است. از کنترل‌های در حال حرکت و خودکارسازی گرفته تا تماشای لحظه به لحظه دوربین‌های امنیتی به صورت زنده. حتی زنگ‌های در، خانه هوشمند شما می‌تواند به‌طور موثری با شما در هر مکانی همراه شود.

تنها مشکل برای کسانی که به دنبال تنوع بخشیدن به سخت افزار هستند. این است که هاتفیلد و مک کویز، و محصولات زیرشاخه این‌ها، به ندرت با یکدیگر ادغام می شوند. این بدان معناست که اگر محیط شما با دستیار Google فعالیت می کند، اضافه کردن دستگاه های Alexa یا HomeKit و همگام سازی آنها با فناوری دستیار شخصی شما می تواند بسیار دردسرساز باشد. البته تا الان.

توسعه‌دهندگان خانه‌های هوشمند

در یک پست در وبلاگ اخیر، گوگل اعلام کرد که بخش‌های اندروید و Nest این شرکت، همراه با تعداد بیشماری از توسعه‌دهندگان خانه‌های هوشمند دیگر، روی پروتکلی برای سیستم‌های خانه هوشمند با نام تجاری Matter با یکدیگر کار می‌کنند. Matter، با ترکیب روش‌ها و فن‌آوری‌های اثبات‌شده مبتنی بر امنیت و اتصال یکپارچه، در نظر گرفته شده است تا تجربه‌ای متقابل را در خانه‌های هوشمند، هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای صاحبان محصول، ارائه دهد.
در همان پست، گوگل ادعا می‌کند که سخت‌افزارهای اندروید و Nest در آینده میزبانی از فناوری Matter را آغاز می‌کنند و راه‌اندازی سریع‌تر دستگاه، سازگاری بین برندها و شبکه گسترده‌تری از برنامه‌های هوشمند تحت کنترل شما را ایجاد می‌کنند.

یک فناوری گوگل به نام Thread که در سال 2014 معرفی شد نیز با مجموعه Matter کار خواهد کرد. Thread and Matter که به عنوان ابزارهایی برای بهبود عملکرد برای فناوری هوشمند Google توسعه یافته است، تمام توان و داده‌های خود را به هم پیوند می دهد تا اتصالات سریعتر و قوی تری را برای کل سیستم خانه هوشمند شما فراهم کنند.

 

بنابراین، این دقیقا چه معنایی برای شما و وسایل شما دارد؟

تا پایان سال، ممکن است بتوانید چندین دستگاه هوشمند را از طریق یک برنامه واحد مدیریت کنید. اساسا سخت‌افزار Alexa، Assistant، HomeKit و SmartThings هستند که همگی با یک ابزار تحت کنترل شما هستند. در حالی که ممکن است تنظیمات خاص هنوز در برنامه های هوشمند فرد اول نیاز به اصلاح داشته باشند. یک پورتال یکپارچه که در آن چندین خانواده فناوری هوشمند با هم زندگی می کنند.

می توانند اطلاعات را به طور یکپارچه تبادل کنند. مطمئناً پیشرفتی در دنیای یک برنامه برای هر برندی است که ما به استفاده از آن عادت کرده ایم. در حال حاضر، استانداردهایی مانند IFTTT ابزارهای مفیدی برای ترغیب برندها به همکاری با پروتکل‌های فعلی هستند.

اما به نظر می‌رسد که Matter مراحل غیرضروری ایجاد برنامه‌نویسی از طریق پلتفرم را صرفاً برای مکالمه دستگاه A با دستگاه B نفی می‌کند. همچنین اجازه پشتیبانی به دستگاه‌های متعددی را از مارکت‌های گوناگون به شما میدهد.
ممکن است مدتی طول بکشد تا Matter به طور کامل راه اندازی شود (گزارش‌ها نشان می دهد که ممکن است تا سال 2022 منتظر بمانیم)، اما وعده دستیابی آسان‌تر در بازار خانه های هوشمند، یک ادغام بسیار بزرگ و هیجان‌انگیز است که باید منتظر رونمایی از آن باشیم.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ