logo
Loading

افسانه‌هایی از جنبه تاریک خانه‌های هوشمند

12 دسامبر 21 - 11:08 ب.ظ

افسانه‌هایی از جنبه تاریک خانه‌های هوشمند

خانه های هوشمند، به معنای واقعی کلمه، یکی از پیشرفت‌های تکنولوژیکی برتر در پنج سال گذشته است که آسایش زیادی را برای مصرف‌کنندگان فراهم کرده و کارایی محیط را افزایش داده است. خانه هوشمند رشد فزاینده‌ای را تجربه کرده است. این رشد تا حد زیادی مدیون راه اندازی دستیارهای دیجیتالی آمازون الکسا و گوگل اسیستنت و بلندگوهای هوشمند در سال های 2014 و 2016 است.

علیرغم خوبی ها و هیجانات خانه هوشمند امروزی، ناامیدی‌های بسیاری نیز برای بعضی از مصرف کنندگان وجود داشته است.

این مشکلات تنها در طول کووید-19 افزایش یافته است زیرا مصرف کنندگان زیادی به دنبال مدرنیزه کردن خانه خود هستند و برنامه های کاربردی خانه های هوشمند بیشتری را امتحان می کنند. بیایید نگاهی گذرا به برخی از این داستان های تاریک بیندازیم، زیرا چیزهایی وجود دارد که می توان از آنها عبرت گرفت!

 

 

افسانه اول: ناپدید شدن لوازم هوشمند خانه

متأسفانه، این وضعیت احتمالاً در عجیب ترین شرایط ممکن برایتان اتفاق می‌افتد. هنگامی که تمام وابستگی و توانایی شما در گرو ابزار هوشمند خانه‌تان باشد، با ناپدید شدن آنها، شما عملا کارایی دیگری نخواهید داشت!

 

 

افسانه دوم: کرونا آمد تا میزان استفاده از ابزاری مانند ویدیو کنفرانس‌ها و ابزار تشخیص چهره هوشمند را به سادگی در بازار محبوب کند

یکی از شایعاتی که برای طولانی مدت پس از رواج گسترده استفاده از لوازم هوشمند به راه افتاد، این بود که پاندمی در واقع سیاست سازندگان ابزار هوشمند در سراسر دنیا برای نوعی عرضه اجباری محصولاتشان به دفاتر کار و محیط های اداری بوده است.

در واقع هرگز نمی توان حقیقتی که در پس این امر پنهان است را فهمید. اما به هر روی باعث شد تا این فناوری‌ها با سرعتی غیر قابل باور وارد خانه های مردم شود. به زودی مردم را به طرز باورنکردنی‌ای نیازمند وجود و عملکرد این ابزار هوشمند کند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ