logo
Loading

مکانیزم امن تبادل داده در اکوسیستم اینترنت اشیا

17 جولای 21 - 07:50 ب.ظ

مکانیزم امن تبادل داده در اکوسیستم اینترنت اشیا

در این مطلب قصد داریم به بررسی مکانیزم امن تبادل داده در اکوسیستم اینترنت اشیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا هوشمند در برابر تهدیدها آسیب‌پذیرترند برای به حداقل رساندن این منافذ امنیتی، استفاده از پروتکل های مناسب ضروری است.

پروتکل های ارتباطی اینترنت اشیا حالت های ارتباطی هستند که امنیت مطلوب داده های رد و بدل شده بین دستگاه های متصل به اینترنت اشیا را تضمین می کنند.

ما می توانیم دستگاه های اینترنت اشیا را از طریق یک شبکه IP یا یک شبکه غیر IP متصل کنیم. اگرچه در دامنه، قدرت و میزان استفاده از آنها تفاوت وجود دارد.

اتصالات از طریق شبکه های IP پیچیده هستند و حافظه و قدرت بالایی را از دستگاه های اینترنت اشیا می گیرند در حالی که دامنه مشکلی ایجاد نمی کند. شبکه های غیر IP مانند بلوتوث به حافظه و قدرت کمتری نیاز دارند اما محدودیت دامنه دارند.

چرا باید به پروتکل های اینترنت اشیا اهمیت دهید؟

اگر فاکتور تمایز کلیدی بین یک دستگاه معمولی و هوشمند را در نظر بگیرید، متوجه می شوید که دستگاه بعدی می تواند با دستگاه های دیگر صحبت کند (صرف نظر از نوع آنها) و برای هر تعامل بین دستگاه ها، نیاز به یک رسانه وجود دارد. ترجیحاً یک زبان مشترک که همه دستگاه های موجود در اکوسیستم اینترنت اشیا قادر به درک آن باشند. پروتکل های اینترنت اشیا این محیط را کاملاً فراهم می کنند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ