logo
Loading

اقدامات شهر هوشمند برای در صدر ماندن

09 دسامبر 21 - 11:02 ب.ظ

اقدامات شهر هوشمند برای در صدر ماندن

شهر های هوشمند یک هم زیستی مسالمت آمیز بین اطلاعات، اینترنت اشیا و فناوری‌ها ایجاد می کنند تا تصمیمات بهتری بگیرند و خدمات به روز و مورد نیاز را ارائه دهند. این شهرها ترجیحات جامعه را برای بهبود خدمات و زیرساخت‌ها از جمله حمل و نقل عمومی، کتابخانه‌ها و پسماند ترسیم می کنند. آنها از سنسورها، بلوتوث و دوربین‌های هوشمند برای دنبال کردن شرایط و فعالیت‌ها و ارسال پیام‌های هشداردهنده قبل از وقوع هرگونه مشکل جدید استفاده می‌کنند. شهرهای هوشمند، کسب‌وکارها را در یک شبکه جهانی در حال گسترش ادغام می‌کنند. آنها ابتکارات چشم انداز را برای ایجاد آینده مطلوب خود توسعه می دهند.

اما ساخت محصولاتی که «دنیا را تغییر می‌دهند» به حفظ اعتبار این شهرها برای ماندن در صدر اخبار کمک می‌کند.

سیستم های هایپرلوپ برای افزایش سرعت و کاهش هزینه سفر مترادف با مبتکران کالیفرنیایی است. عینک‌های واقعیت مجازی که نیاز به کار در رایانه شخصی شما را برطرف می کند، توسعه دهندگان نیویورک را در کانون توجه قرار می دهد. سنگاپور به خاطر اقتصاد دیجیتال و تاکسی های بدون راننده شهرت دارد.

شهرهای هوشمند نمی توانند نسبت به دستاوردهای خود قانع باشند. اگر آنها ثابت بمانند، به زودی توسط نوآوری های بیشتر از آنها پیشی خواهند گرفت. برای مثال شبکه اوبر قصد دارد خودروهای بدون راننده را به پلتفرم خود اضافه کند. ابتکار بعدی، سفر در شهرهای هوشمند به کمک وسایل نقلیه هوایی مثل پهپادها و کوادکوپترها خواهد بود. دبی قصد دارد طی چند ماه آینده پهپادهای مسافربری را راه اندازی کند.

 

چگونه شهرها می توانند در صدر اخبار باقی بمانند؟

شهرداران، مدیران عامل و رهبران یک فرهنگ رو به رشد ایجاد می کنند که کارکنان با استعداد را جذب و حفظ می کند.

سازمان های هوشمند مهارت های کارکنان را بهبود می بخشند و فضاهای شفافی را طراحی می کنند. آنها یک فرهنگ سبک زندگی سالم را ارائه می کنند که از پشتیبانی شهری برخوردار است.

آنها همچنین کارکنان را تشویق می‌کنند تا در مراکز نوآوری، آزمایشگاه‌های شهری، فضاهای سازنده، دانشگاه‌ها و مراکز ثبت‌ایده‌های نو و اجرایی کردن آنها شرکت کنند. شرکت‌های فناوری پیشرفته کالیفرنیا مانند اپل، فیس‌بوک، یاهو، نتفلیکس، eBay، تسلا و موارد مشابه، هر ساله در نمایشگاه CES در لاس وگاس، بازخورد محصول را از مشتریان و سرمایه‌داران نیویورک دریافت می‌کنند.

CES 2017 تلویزیون هایی با صفحه نمایش 2.5 میلی متری که برای تولید صدا می لرزد، نمایشگرهای هولوگرافیک، تلفن‌های ردیابی چشم و یک خودروی الکتریکی که شتاب 0 تا 59 کیلومتر در ساعت را در 2.39 ثانیه به نمایش می گذارد. در حالی که محصولات نمایش داده شده در شهرهای ایالات متحده طراحی شده بودند و سرمایه داران جهانی در سرتاسر دنیا برای اجرایی کردن این ایده‌ها پیش‌قدم شدند.

شهرها همچنین از طریق اقدامات پیشگامان صنعت که تنوع و ثبات نیروی کار محلی را ارتقا می دهند، یک گام از سایر نوآوری‌ها جلوتر می مانند.

شهر های هوشمند ایالات متحده

در سال 2008، شهرهای هوشمند ایالات متحده از حمایت بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، که به اهمیت استخدام خارجی‌ها اظهار داشت، بهره مند شدند.

مایکروسافت، همراه با آمازون و اکسپدیا، بار دیگر در سال 2017 با شهادت دادن علیه طرح ممنوعیت مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، از ایالت واشنگتن حمایت کردند. 16 دادستان کل ایالات متحده در پیامی مشترک از حکومت برای حفاظت روابط جهانی، علیه فرمان اجرایی ریاست جمهوری مبنی بر ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور که اکثریت آنها شامل مسلمانان بودند، مخالفت کردند.

آنها ممنوعیت مهاجرت را به دلیل تضعیف امنیت ملی و ارزش های اصلی آمریکا به عنوان “ملت مهاجر”رد کردند. زمانی که دولت‌های ایالتی برای شهرها قانونی وضع کنند تا چشم‌اندازهای 20 تا 30 ساله را با آینده‌های در حال ظهور خود هماهنگ کنند، شهرهای هوشمند در سراسر دنیا پیشرفت خواهند کرد.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ