logo
Loading

خانه‌های هوشمند نیازمند سرویس‌های هوشمند هستند.

01 نوامبر 21 - 09:47 ب.ظ

خانه‌های هوشمند، هوشمندتر می شوند!

در ابتدای قرن حاضر، آیا می توانستید خانه‌ای را تصور کنید که ده‌‌ها سیستم و دستگاه به هم متصل در آن وجود داشته باشد؟ تحقیقات بازار Zion، پیش‌بینی می کند ارزش بازار صنایع سرویس‌های هوشمند تا 2022 به بیش‌از 50 بیلیون دلار میرسد. دستیارهای فعال صوتی با موفقیت‌های بی‌نظیر مانند الکسا، آمازون اکو، گوگل هوم و سایر موارد در حال افزایش محبوبیت هستند.

هوش مصنوعی یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش چشمگیر محبوبیت خانه‌های هوشمند است، زیرا دستیارهای دیجیتال ما هوشمندتر می‌شوند و ویژگی‌های بیشتری به دستگاه‌ها و سرویس‌های محبوبی مانند Ring اضافه می‌کنند.

لوازم خانگی ما، از آبگرمکن گرفته تا یخچال، یا از تلویزیون‌های هوشمند گرفته تا سیستم‌های امنیتی، روز به روز پیچیده تر می شوند، با ویژگی های بیشتر و این منجر به یک سوال مهم می شود:

چه کسی در زمانی که مصرف کنندگان نیاز به پشتیبانی واقعی دارند قابل اتکا‌تر است؟

بر اساس گفته‌های Zohar Frankor،مدیرعامل شرکت لایت‌هاوس، در دنیای امروز، شرکت‌ها مشغول افزودن سرویس‌های هوش مصنوعی بیشتری به محصولات خود و تیم پشتیبانی فروش خود هستند تا به مشتریان کمک کنند جواب سریع‌تری به سوالات متعدد خوب پیدا کنند.

ربات‌ها و دستیارهای صوتی

فرانکور در وبلاگ اخیر خود گفت: ربات‌ها و دستیارهای صوتی فقط به اندازه داده های شرکت‌های پشتیبانشان خوب هستند. به این معنی که اگر Google Home به Google دسترسی نداشت.

به جای آن از منابع محدودتری استفاده می کرد، پاسخ به سؤالات در این اندازه وسیع و جامع نبود، مشتریان کمتر راضی بودند و Google Home به مراتب دارای موفقیت کمتری بود.

LightHouse

LightHouse این امکان را به کاربران خود می دهد که از طریق ربات‌ها یا فیسبوک، و حتی دستیاران صوتی مانند گوگل‌هوم و آمازون الکسا، اطلاعات خود را از طریق صفحه‌های نمایش یا رابطان صوتی به اشتراک بگذارند.

فرانکور مثال جالبی می زند: تصور کنید زوجی به تازگی یک یخچال هوشمند خریداری کرده اند و خود آن را راه‌اندازی کرده‌اند. در نیمه شب با خطا در سیستم‌های هوشمند یخچالشان رو به رو می شوند.

برای رهایی از این مشکل آنها باید به پشتیبانی شرکت خود زنگ بزنند و تا صبح صبر کنند تا شرکت پشتیبان خود را ارسال کند. درحالی که خودشان عملا آنجا هستند اما کاری از آنها برنمی‌آید.

سلف‌سرویس فوری

لایت‌هاوس سلف‌سرویس فوری را روی وسایل هوشمند اضافه کرده است به این منظور که نیاز به تماس برای کمک را کاهش می‌دهد و پیام‌رسانی را تا تلفن‌های هوشمند گسترش می‌دهد تا در صورت بروز مشکل به مصرف‌کنندگان هشدار داده شود.

برای مثال: در این مورد اطمینان از کارکرد یخچال و خراب نشدن مواد غذایی از جمله هشدارهای لایت‌هاوس است.
مورد استفاده دیگری که توسط فرانکور به اشتراک گذاشته شده است، چیزی به سادگی یک دستگاه فیلتر آب است که داده های مربوط به استفاده و خروجی را جمع آوری می کند و برای محاسبه زمان تقریبی تعویض فیلترها از آن استفاده می شود.

فرانکور گفت: “به طور کلی، فیلترها باید هر سه ماه یکبار یا پس از عبور حدودی 150 لیتر آب تعویض شوند. البته بستگی به این دارد که چند نفر از فیلتر آب استفاده می کنند. همچنین چقدر آب مصرف می کنند.

شرکت‌های نوپا و تازه تاسیس، زمانی برنده این رقابت در بازار کنونی می‌شوند. با مدل‌های نوآورانه خدمات تازه‌ای را به مشتریان خود ارائه کنند، به عنوان مثال: پیامی متنی با دستورالعمل‌هایی درباره زمان و نحوه تعویض فیلتر ارسال می‌کنند. این پیام همچنین می‌تواند شامل یک معامله یا تخفیف ویژه باشد.

پایگاه داده هوشمند

یک پایگاه داده هوشمند با قابلیت ادغام آسان می تواند در بازارهای رقابتی تمایز ایجاد کند. و برای Lighthouse، ترکیب ارتباطات انسانی در زمانی که توسط داده های تولید شده توسط ماشین‌های هوشمند تقویت می شود. اتفاق بزرگ بعدی برای شرکت هایی خواهد بود که لوازم هوشمند را به خانه های هوشمند می فروشند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ