logo
Loading

هتل هوشمند: مزایای آن برای صاحبان هتل و مهمانان آن

19 ژانویه 22 - 04:53 ب.ظ

یکی از مهم ترین روندهای تکنولوژی در صنعت هتلداری امروزه ظهور فناوری هتل های هوشمند است.

این فناوری این ظرفیت را دارد که هم صاحبان هتل و هم میهمانان را به طور یکسان از مزایای خود بهره‌مند سازد و به طور کاربردی از نظر مالی برای صاحبان هتل و از نظر تجربه برای مهمانان هتل، قابل رشد باشد.

در این مقاله، در مورد اینکه هتل هوشمند در واقع چیست و چرا این فناوری تا این حد اهمیت پیدا می‌کند و نکات مثبت این فناوری چه هستند، بیشتر خواهید مطالعه خواهید کرد.

 

هتل هوشمند چیست؟

در اصل، هتل هوشمند هتلی است که از دستگاه های متصل به اینترنت استفاده می کند که قادر به برقراری ارتباط و تعامل با یکدیگر هستند.

گاهی اوقات از آن به عنوان اینترنت اشیا (IoT) یاد می شود و به این معنی است که حتی دستگاه ها یا وسایل معمولی نیز می توانند داده ها را ارسال و یا دریافت کنند و این همان چیزی است که آنها را “هوشمند” می کند.

توانایی این دستگاه‌ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا چندین دستگاه را از یک نقطه کنترل کنند؛ مانند یک وسیله کنترل از راه دور، تلفن هوشمند، تبلت یا اسپیکر هوشمند.

علاوه بر این، دستگاه‌ها اغلب قادر به یافتن و استفاده اطلاعات از اینترنت هستند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به درخواست‌های کاربران آن به شیوه‌ای هوشمندانه پاسخ دهند.

 

چرا هر هتلی باید به یک هتل هوشمند تبدیل شود؟

هیلتون، ماریوت و دیگر برندهای مهم هتلداری در مورد فناوری اتاق هوشمند سریعا به کار گرفته شده اند.

با این حال، در تجربه واقعی زیستی، همه در مدیریت هتل باید تبدیل هتل خود را به یک هتل هوشمند در اولویت قرار دهند، زیرا می‌تواند تجربه مشتریان خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، زندگی کارکنان را آسان‌تر کند و در هزینه مالکان هتل صرفه‌جویی کند.

با استفاده از یک اتاق هوشمند، مهمانان می توانند دستگاه‌های مختلف اتاق  را کنترل کنند و اتاق خود را دقیقا همانطور که دوست دارند و دلخواهشان است دریافت کنند.

این هتل ها همچنین اطلاعات مشتریان خود را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر دریافت و به مرحله اجرا می رسانند. در همین حال ایجاد یک هتل هوشمند می تواند تعداد بسیاری از هزینه های کاربردی را نیز کاهش دهد.

کل مفهوم هتل هوشمند دقیقا به این دلیل پدیدار شده است که مزایایی را هم برای صاحبان هتل و هم برای مهمانان خود ارائه می دهد.

به خصوص، می‌تواند در هزینه‌های انرژی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری  برای صاحبان هتل به مقدار قابل توجهی صرفه‌جویی کند، در حالی که می‌تواند تجربه بهتری برای مشتریان و مهمانان خود فراهم سازد و آن را به طور ویژه اختصاصی سازی کند.

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ