logo
Loading

فناوری هتل هوشمند؛ 3 فناوری برای هوشمندسازی هتل

11 ژانویه 22 - 04:46 ب.ظ

 

هیچ یک از ما نمی خواهیم آسایشی که در خانه خود داریم را رها کنیم.

ما در دنیای فناوری هوشمند زندگی می کنیم و کاملا انتظار داریم در دنیای فناوری هتل هوشمند نیز تعطیلات خود را بگذرانیم به همین دلیل می‌توانیم انتظار داشته باشیم که هتل‌های ما تجربیات ما را از زندگی روزمره بالا ببرند. هتل ها باید نمونه‌های به‌روزی از همه چیزهایی باشند که متناسب با یک اتاق هتل هوشمند است.

 

اتاق هوشمند شامل چه چیزی است؟

اتاق هوشمند هتل چیزی بیش از یک تلویزیون و یک استریو خواهد بود. این اتاق دستگاه‌هایی را در خود جای می‌دهد که به «اینترنت اشیا» متصل هستند.

همه اینها به این معنی است که تلویزیون، رادیو، یخچال و قهوه ساز همگی به اینترنت متصل هستند؛ پیام‌هایی که دریافت و ارسال می‌کنند و به ما اجازه می‌دهند که بدون نیاز به هرگونه لمس، آنها را کنترل کنیم.

کل اصطلاح “هوشمند” از توانایی ماشین‌ها برای همکاری با ما برای ایجاد تجربه‌ای بهتر ناشی می شود. ما دیگر مجبور نیستیم برای خوردن یک قهوه از تخت بلند شویم و آن را آماده کنیم.

در عوض، ما می توانیم از طریق تلفن هوشمند خود به دستگاه قهوه‌ساز دسترسی داشته باشیم و همه چیز را در مورد آن کنترل کنیم.

 

چرا ما تقاضای اتاق های هوشمند هتل را داریم؟

خیلی ساده، چرا این کار را نکنیم؟

اگر می‌توانیم وارد اتاق هتلمان شویم، به چراغ‌ها بگوییم که تا درجه نور دلخواه ما را تنظیم کنند، از بلندگوها بخواهیم موسیقی مورد علاقه‌مان را پخش کنند و قهوه‌ای که از قبل در انتظارمان است بنوشیم، چرا نخواهیم اتاقمان هوشمند باشد؟

 

کنترل مرکزی هوشمند اتاق‌ها:

متداول‌ترین فناوری هوشمندی که در هر اتاق هتل هوشمند یافت می‌شود، تهویه مطبوع و دمای اتاق است. هتل‌های زنجیره‌ای بزرگ، اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های دیجیتالی را راه‌اندازی کرده‌اند که به مشتریان و مهمانان خود اجازه می‌دهد دمای اتاق‌های خود را از راه دور کنترل کنند.

 

تهویه مطبوع متصل به اینترنت اشیا تضمین می کند که یک اتاق همیشه در دمای عالی خواهد بود و هرگز به یک اتاق سرد بازنمی گردید، در عوض اتاق هوشمند شما برای بازگشت شما آماده است و می داند که دوست دارید اتاقتان چه دمایی هنگام ورودتان داشته باشد.

 

دستیار صوتی هوشمند:

همه ما مدت‌ها منتظر روزی بوده‌ایم که بتوانیم به سادگی از یک کامپیوتر بخواهیم هر کاری را انجام دهد و آن بتواند هر چیزی را که ما از آن می‌خواهیم بفهمد. با عرضه شدن سیری، الکسا و گوگل هوم به بازار صنعت و فناوری، صنعت هتلداری هم از این خوش شانسی خود استفاده کرده است.

 

ورود به اتاق و دیدن اینکه اتاق با جدیدترین فناوری هتل هوشمند مبله شده است، به این معنی است که فقط با درخواست آن می توانیم سرویس اتاق را سفارش دهیم. ما می‌توانیم کانال‌های تلویزیونی را که می‌خواهیم با صدای خود روشن کنیم وحتی شدت نور آن را تنظیم کنیم. همه اینها بدون نیاز به بلند کردن انگشت یا فکر کردن به اینکه کنترل تلوزیون کجاست، به سادگی امکان پذیر است.

 

سرعت‌بخشیدن به خدمات مهمانان:

استفاده حداکثری از اتاق هتل ما چیزی فراتر از سرویس اتاق و به دلخواه ما است. کمترین کاری که اتاق هوشمند انجام می دهد این است که به ما امکان می‌دهد جلسات اسپا را رزرو کنیم.

فن‌آوری هوشمند فراتر از خاموش کردن چراغ‌ها است،  بلکه ادامه دارد و تبدیل به دستیار شخصی ما می‌شود و آنچه را که باید انجام دهیم را به ما پیشنهاد می کند.

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ