logo
Loading

ساخت مدارس هوشمند

07 ژانویه 22 - 02:26 ب.ظ

 

مدرسه هوشمند دقیقا چیست؟

مدارس هوشمند بیشتر از مدرسه ای که از تبلت ها یا سیستم یادگیری آنلاین استفاده می کند، فناوری را در هر جنبه ای از آموزش، ارتباطات و مدیریت مدرسه ادغام می کند تا دانش آموزان را برای ورود به جامعه‌ای مبتنی بر فناوری و آینده آماده کند.

شاید به همان اندازه که خود فناوری مهم باشد، مدارس هوشمند تضمین می‌کنند که همه افراد جامعه در مدرسه در مورد نحوه استفاده از این فناوری‌ها آگاه هستند.

برای تبدیل شدن یک مدرسه به مدرسه ای هوشمند، مهم این نیست که از چه فناوری یا ابزارهایی استفاده می کنند، بلکه به این بستگی دارد که چگونه به طور موثر از آن استفاده می کنند تا کلاس های درس خود را به فضایی جذاب تر، فراگیر تر و مشارکتی تر تبدیل کنند و در نتیجه یادگیری دانش آموز را بهبود بخشند.

 

مدارس برای «هوشمند شدن» باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

1.افراد: فناوری جدید باید شامل مدیران مدرسه، معلمان، کارکنان پشتیبانی، والدین و دانش‌آموزان باشد.

 

2.فناوری: مدارس ممکن است فناوری را در هر بخش خود به مرحله اجرا برسانند، از جمله: نحوه ارائه و نمره دادن توسط معلمان، نحوه تکمیل ارزیابی‌های دانش‌آموزان، نحوه پیگیری داده‌ها توسط مدارس، نحوه ارتباط مدارس با همه سایر مدارس و ادارت آموزشی و مواردی از این دسته.

 

3.ابزار آموزشی: این مسئله می تواند شامل سخت افزارهایی مانند تبلت ها و نرم افزارهایی مانند سیستم های مدیریت یادگیری، کتاب های درسی دیجیتال و اشتراک محتوای آموزشی آنلاین باشد.

 

4.فرآیند: فناوری ممکن است بر فرآیندهایی مانند نحوه ارائه امتحانات پایان سال توسط مدارس، نحوه ارتباط معلمان و والدین بسیاری و موارد دیگر تأثیر بگذارد.

 

مزایای مدرسه هوشمند در یک نگاه:

ادغام فناوری در سرتاسر مدرسه کار آسانی نیست. مدیران مدارس باید بدانند که چگونه فناوری مناسب را انتخاب کرده و آموزش مناسب ارائه دهند. معلمان باید بدانند که چگونه از این فناوری استفاده کنند و آن را به دانش آموزان و والدین آموزش دهند. خانواده ها و دانش آموزان باید همراه و مایل به یادگیری باشند.

این یک مسیر بسیار طولانی است اما وقتی به درستی انجام شود، می بینیم که ارزشش را دارد. در اینجا برخی از مزایای هوشمندسازی مدرسه آورده شده است.

 

1-دسترسی آسان تر به اطلاعات: وقتی اینترنت بخشی جدانشدنی از ساختار یک مدرسه است، به این معنی است که بین شما و اطلاعات فقط یک کلیک فاصله است. این می تواند مزایای بی شماری برای مدرسه داشته باشد.

 

2-مدیران مدرسه می توانند در توسعه و رشد مدارس خود سریع تر عمل کنند.

 

3-معلمان و والدین می توانند راحت تر با هم ارتباط برقرار کنند و محیطی مشخص برای به اشتراک گذاری اطلاعیه ها و به روز رسانی ها داشته باشند.

 

4-دانش آموزان به انواع بیشتری از محتوای آموزشی دسترسی دارند.

 

5-آموزش “در فضای ابری” همچنین فرصت های بیشتری را برای دانش آموزانی که می خواهند بیشتر یاد بگیرند باز می کند. همانطور که همه ما در طول همه‌گیری COVID-19 آموختیم، وجود فناوری به مدارس کمک می‌کند در صورت بروز فاجعه، هوشیار بمانند و به تعویق افتادن یادگیری دانش‌آموزان را به حداقل برسانند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ