logo
Loading

سه استراتژی برنده برای طراحی ساختمان هوشمند

13 نوامبر 21 - 08:40 ب.ظ

استراتژی برنده برای طراحی ساختمان هوشمند

امروزه تعداد رو به رشدی از معماران، مزیت برنده شدن در کارهای بیشتر از طریق طراحی ساختمان هوشمند را تشخیص می دهند. طبق اخبار و گزارش‌های به دست آمده، تقریباً نیمی از معماران مطرح، ساختمان‌های هوشمند را به عنوان موضوعی که قصد دارند در سال آینده بر روی آن تحقیق کنند، ذکر کردند.

ساختمان‌های هوشمند از اتوماسیون برای بهینه‌سازی فرآیندهایی که در داخل ساختمان رخ می‌دهند، مانند گرمایش و سرمایش، امنیت، روشنایی، تهویه، مصرف آب و غیره استفاده می‌کنند. این می تواند به نفع محیط زیست، مستاجران ساختمان و مشاغلی باشد که نیازمند شرایط خاصی هستند.
اغلب از معماران و مهندسان خواسته می شود که به آینده نگاه کنند و تغییراتی را برای کمک به حفاظت از محیط زیست و ساخت و ساز پایدارتر در نظر بگیرند. این شامل ساختمان‌هایی می شود که به گونه‌ای طراحی می شوند که پایدارتر، دوستدار محیط زیست و هوشمندتر باشند. از دفاتر کوچک گرفته تا پردیس‌های دانشگاهی بزرگ، ساختمان‌ها در صورتی که از فناوری برای بهبود کارکرد خود استفاده کنند، به عنوان هوشمند طبقه‌بندی می شوند.


در اینجا سه استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای گنجاندن ساختمان‌های هوشمند در ویژگی‌های طراحی بعدی خود استفاده کنید.

1. توصیه‌های ساختمان هوشمند:

برنامه ریزی ساختمان هوشمند شامل شش حوزه کلیدی است: اتصال، سلامت و رفاه، ایمنی، قدرت و انرژی، امنیت سایبری و پایداری. در حالی که جزئیات زیادی وجود دارد که باید در مرحله برنامه‌ریزی به آنها بپردازید، در اینجا چند نکته سریع برای در نظر گرفتن در هر زمینه وجود دارد.

روشنایی هوشمند حسگرها می توانند نور را تشخیص داده و کنترل کنند و می توانند از نور طبیعی روز تقلید کنند. نورهای روشن‌تر بعد از ناهار ممکن است برای کمک به تمرکز کارکنان استفاده شود.

نورهای ملایم در بیمارستان‌ها می‌توانند به آرامش بیماران کمک کنند. یک سیستم هوشمند همچنین می تواند چراغ‌ها را هنگامی که کارمندان ساختمان را ترک می کنند خاموش کند.

نظارت بر کیفیت هوای ساختمان‌ها را می توان برای نظارت و تشخیص کیفیت هوای مضر و تنظیم تهویه در صورت نیاز مجهز کرد. سیستم‌های هوشمند همچنین می‌توانند زمان نیاز به تعویض فیلترها را نظارت کنند.

تنظیم هوای ورودی در فضای باز

حسگرهایی برای تنظیم هوای ورودی در فضای باز داشته باشند و تعادل مناسبی از هوای مطبوع برای حفظ انرژی و هوای تازه برای تهویه را فراهم کنند.
امنیت ساختمان، فناوری امنیت، مدیریت ساختمان‌ها را برای مدیران آسان تر می کند. این شامل سیستم‌های کنترل دسترسی مانند بارکدخوان‌ها یا هشدارهایی می‌شود که شما را مطلع می کند که درهای خاصی باز مانده است.

تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده

تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده: اپراتورهای ساختمان با استفاده از داده‌ها می‌توانند شاخص‌های مشکلات احتمالی را ببینند و قبل از از کار افتادن سیستم‌ها، اقدامات اصلاحی انجام دهند.
سیستم‌های تهویه مطبوع بهینه: یک سیستم بهینه می تواند جریان آب و همچنین سرعت پمپ و فن را کاهش دهد و هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
پارک هوشمند: دوربین‌ها و حسگرها می‌توانند مکان‌های پارک را تشخیص دهند و این اطلاعات را برای رانندگان ارسال کنند و آنها را راهنمایی کنند که به کجا بروند.

2. حامی محیط زیست باشید:

طراحی ساختمان‌های هوشمند با ساختمان‌های سبز تلاقی می‌کند که در آن مدل‌های ساخت‌وساز با منابع کارآمد شامل ویژگی‌های خاصی مانند مصالح پایدار، منابع تجدیدپذیر، سیستم‌های بام سبز و کیفیت هوای تمیز داخل خانه است. هنگام طراحی یک ساختمان هوشمند، جنبه‌های حامی محیط زیست، می‌تواند شامل مفاهیمی مانند تولید صفر ناخالصی باشد که تلاش می‌کند مصرف منابع و تولید را متعادل کند تا اثرات مخرب زیست‌محیطی را کاهش دهد. ساختمان‌های هوشمند می توانند با استفاده از پنل‌های خورشیدی انرژی تولید کنند که تابش خورشید را جذب و به الکتریسیته تبدیل کند.

3. تحقیق درمورد محصول هوشمند:

مواد به گونه‌ای مهندسی می‌شوند که در این سیاره، هوشمندتر، قوی‌تر، چشمگیر‌تر و آسان‌تر باشند. برای حفظ مزیت رقابتی، معماران باید در مورد این نوآوری‌های مواد به‌روز بمانند. ساختمان‌هایی که با مصالح هوشمند و سنجیده ساخته شده‌اند، برای حل چالش‌های جاری، شامل کاهش ردپای کربن و تأثیرگذاری در صنعت، مجهزتر خواهند بود.
فناوری ساختمان‌های هوشمند می تواند تعداد زیادی از مسائل مربوط به سلامت ساختمان را کاهش دهد. از مزایای آن می توان به بهبود کیفیت هوای داخل خانه و کاهش علائم آسم، ناراحتی تنفسی، افسردگی و استرس اشاره کرد. دانش‌آموزان در مدارس ساختمان هوشمند، غیبت کمتری دارند و نمرات آزمون بالاتر و عملکرد کلی تحصیلی بهتری دارند و بیماران نیز در مراکز مراقبت بهداشتی پایدار، بهبودی سریع‌تری دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ