logo
Loading

خانه‌های فوق هوشمند و مهمانان ناخوانده

29 اکتبر 21 - 07:36 ب.ظ

خانه‌های فوق هوشمند و مهمانان ناخوانده

ما در یک نقطه اوج از ورود موج بعدی فناوری به خانه‌هایمان هستیم، با قابلیت‌ها و خطرات احتمالی که در مقیاسی بزرگ‌تر از رایانه شخصی، تلویزیون هوشمند یا حتی iRoomba است. برای اولین استفاده‌کنندگان هر فناوری، همه چیز می تواند در شرایط ایده‌آل‌ باشد، از جمله چراغ های هوشمند، ترموستات ها، زنگ درها و عملاً هر وسیله ای در خانه که می تواند به اینترنت وصل شود و خودکار شود.

بازار خانه‌های هوشمند

در بازار وسیع و گسترده امروزی برای خودکارسازی منازل، بازار خانه‌های هوشمند با فروشندگان شناخته‌شده‌تر که با انبوهی از واردات بی‌نام رقابت می‌کردند، کمی دچار حساسیت بالاتری شده است.

نکته ترسناک در اینجا این است که افراد با سواد فنی بیشتر به احتمال زیاد دستگاه‌های درجه یک را با قیمت‌های عالی خریداری می‌کنند، در حالی که دیگران تصمیم خود را صرفاً محدود به قیمت می‌کنند و محصولی با توصیه‌های امنیتی ناشناخته را به اتاق نشیمن یا اتاق خواب کودک خود می‌آورند.

دستیارهای صوتی

به موضوع دستیارهای صوتی برمی گردیم! حداقل آمازون، گوگل و اپل در حال انجام وظیفه خود برای قفل و ایمن سازی نرم افزارها و برنامه های کاربردی خود هستند، به ویژه آمازون که درس خود را از الکسا آموخته است. با این حال، مانند هر نرم افزاری، این احتمال وجود دارد که آسیب پذیری دیگری در نقطه ای در آینده غیرقابل پیش‌بینی پیدا شود. یکی از گزینه‌ها این است که فروشندگان اعتبارنامه‌های دقیق‌تری برای همکاری خود تنظیم کنند، دقیقاً مانند آنچه در فروشگاه برنامه IOS وجود دارد و مصرف‌کنندگان از آن به عنوان یک منشور امنیتی معتبر استفاده می‌کنند.

احتمال سوء استفاده:

چه اتفاقی می‌افتد وقتی دستگاه‌های داخل خانه هوشمند به ابزاری برای سوءاستفاده تبدیل می‌شوند. نه به دلیل هکرها یا غفلت. بلکه به دلیل مشکل خود دستگاه. نیویورک تایمز اخیراً به وجود احتمال آسیب‌های خانگی ناشی از مشکلات ابزار هوشمند پرداخته است و در بسیاری از مواقع آسیب پذیرترین افراد کسانی هستند که کنترل لازم را بر روی دستگاه هایی که ممکن است توسط سوءاستفاده کنندگان نصب و یا راه‌اندازی شده باشند ندارند.

همانطور که نیویورک تایمز اشاره کرد، این امر منجر به یک وضعیت دشوار می شود. چراکه اگر بخواهید خودتان مجدد آنها را تنظیم کنید، ممکن است با بروز کوچکترین خطا، امکان دسترسی آسان هکر ها را برایشان فراهم کنید.

منشور جدید حفظ حریم خصوصی:

به موازات فروشندگان، قوانین حفظ حریم خصوصی به سختگیری‌های بیشتری نیاز دارند. قانون جدید حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنا، نسخه کمتر سختگیرانه GDPR اتحادیه اروپا، گامی رو به جلو است. اما فقط به داده‌هایی می‌پردازد که از ساکنان کالیفرنیا جمع‌آوری شده است. یک اقدام همزمان مربوط به دستگاه‌های الکترونیکی الزامی است که در آن فروشندگان و سخت‌افزار آنها با نقص‌های امنیتی شناخته شده می‌توانند مسدود شوند.

این یک پیشنهاد بی‌رحمانه نیست. هاوربردها و باتری‌های آن‌ها را در چند سال پیش به یاد دارید و اینکه چگونه آنها را ممنوع کردند؟ یک دستگاه خودکارسازی خانگی خراب یا مخرب به همان اندازه شانس ایجاد آسیب فیزیکی در کل ابزار خانه شما را دارد.

مطمئناً، توصیه‌های بالا یک شبه انجام نمی‌شوند. در برخی موارد ممکن است یک دهه یا بیشتر طول بکشد تا به اجرای کامل برسد. هرگز برای شروع فرایند آموزش دیر نیست. درست مثل اینکه به بچه ها در مورد خطرات شبکه های اجتماعی به درستی هشدار داده می شود. برای اینکه احتمال سوءاستفاده از آنها کاهش بسیاری یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ