logo
Loading

بررسی چندین سناریو در خانه هوشمند

08 ژوئن 21 - 06:42 ب.ظ

بررسی چندین سناریو در خانه هوشمند

در این مطلب قصد داریم به بررسی چندین سناریو در خانه هوشمند بپردازیم. با ما همراه باشید.

مشخصا با شنیدن خانه هوشمند اولین چیزی که به ذهن هر شخصی می رسد زندگی در آسایش و رفاه و به سبک مدرن در یک خانه پر از تجهیزات مدرن است . این خانه و تمامی تجهیزات خانه هوشمند می توانند مانند یک خدمتکار منظم و حرف گوش کن در خدمت ساکنین خانه باشند .

مفهوم سناریو در خانه هوشمند چیست ؟

در یک خانه هوشمند ، نیازی نیست برای انجام مجموعه ای از کارهای دنباله دار و تکراری در هر روز ، هر بار تنظیمات به سیستم مرکزی به صورت دستی وارد شود و از این طریق سیستم هایی فعال یا غیر فعال شوند . در یک خانه هوشمند فقط نیاز است بر اساس نیازهای فرد یا ساکنین خانه مجموعه ای از اتفاقات پشت سرهم را برای سیستم مرکزی تعریف کرد و فقط با لمس یک کلید این برنامه را اجرا کرد .

 

سناریو صبح Good morning Smart life

فرض کنید که شما سناریوی صبح خود را روی ساعت 6 صبح تنظیم کرده اید . به محض اینکه شما چشم تان را باز می کنید ، سناریوی صبح شروع به اجرا شدن میکند . پرده های اتاق کنار میروند تا تابیدن نور خورشید انرژی و انگیزه لازم را برای بلند شدن از رختخواب به شما بدهد . موسیقی مورد علاقه شما پخش میشود . حمام و وان و جکوزی کاملا آماده و پر از آب داغ میشود تا شما یک حمام صبحگاهی لذت بخش را تجربه کنید . بعد از همه این مراحل هم وقتی وارد آشپزخانه میشوید با بوی مطبوع قهوه و چای تازه روبرو میشوید . همه چی آماده شروع یک روز خوب است !

سناریوی میهمانی Party Time

شاید در زندگی شلوغ و پر مشغله مدرن آماده کردن خانه برای یک میهمانی جشن تولد یا حتی دوستانه کار بسیار وقت گیری باشد . اینجاست که سناریوی میهمانی در خانه هوشمند به کمک شما می آید . و فقط لازم است قبل از ورود میهمانان، دکمه لمسی سناریوی میهمان را از پنل کنترل یا موبایل خودتان بزنید و راحت روی مبل بنشینید تا میهمان های شما از راه برسند .

سناریو تماشا Cinema Mode

در سناریوی تماشا در یک خانه هوشمند ، فقط با لمس یک دکمه لمسی روی موبایلتان یا پنل فرمان ، تلویزیون ، اسپیکرها و سیستم پخش کننده DVD روشن میشوند . لوسترها خاموش میشوند و چراغ های هالوژن در کمترین میزان نور خود قرار میگیرند . سینمای خانگی شما در خانه هوشمندتان آماده است . در این زمان می توانید از دیدن فیلم لذت ببرید .

 

سناریوی شام Dinner Time در خانه هوشمند

در خانه هوشمند خوردن شام هم می تواند در فضایی خاص و رمانتیک باشد و فرقی با یک رستوران لوکس نداشته باشد . برای این منظور باید سناریوی شام را برای خانه هوشمند تان تعریف کنید تا در هنگام صرف شام فقط با زدن یک دکمه از گوشی تان ، لوستر بالای میز شام روشن شود ، هالوژن ها به حالت نوردهی در وضعیت 80% تغییر کنند و بقیه چراغ ها همگی خاموش شوند تا یک فضای رمانتیک و آرامش بخش را در هنگام صرف شام تجربه کنید .


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ