logo
Loading

ارتباطات بی سیم

22 جولای 21 - 06:36 ب.ظ

ارتباطات بی سیم

فناوری وجود دارد، که می تواند ارتباطات بی سیم را از طریق فرکانس رادیویی یا WLAN کنترل کند، اما در اتوماسیون ساختمان بندرت مورد استفاده قرار می گیرد. تنها دستگاه نسبتاً متداول با این فناوری، سیستم روشنایی است. مهمترین مزیت استفاده از ارتباط بی سیم این است که سنسورها، سوئیچ ها و غیره را می توان در هر مکانی قرار داد و سیم کشی کمتری لازم است.

در صورت استفاده از فرکانس رادیویی یا WLAN، سیستم ها می توانند انعطاف پذیرتر باشند، به عنوان مثال حسگرها در صورت جاگذاری نامناسب به راحتی قابل جابجایی هستند. از سنسورهای بی سیم همچنین می توان برای برقراری ارتباط با سیستم هایی استفاده کرد که شرایطی وجود داشته باشد که استفاده از کابل ها برای آن ها مناسب نباشد. هزینه های سرمایه گذاری می تواند به علت مصرف نکردن کابل ها و مدت زمان کار کمتر به منطور ایجاد طرح کاهش یابد.

مقاومت در برابر استفاده از فناوری بی سیم

در بسیاری از پروژه ها، مقاومت در برابر استفاده از فناوری بی سیم وجود دارد. یک مانع محدودیت در برد ارسالی است. باید بررسی شود که گره ها کجا قرار بگیرند تا همه دستگاه ها بتوانند به شبکه وصل شوند. برای مثال به منظور بکار گیری از فناوری بی سیم در یک بیمارستان در مقایسه با اداره این مسئله می تواند مشکل تر باشد زیرا ممکن است در دیوارها سرب وجود داشته باشد که ارتباط را قطع کند.

مانع دیگر این است که باتری ها باید عوض شوند. برای بسیاری از وسایل این کار باید هر ده سال یک بار انجام شود. اگرچه این اتفاق اغلب رخ نمی دهد، اما در صورتی که مستندات سیستم به خوبی وجود نداشته باشد، ممکن است نیاز به تلاش قابل توجهی برای ایجاد تغییرات در سیستم باشد.

سیسم اتوماسیون ساختمان

شخصی که کار را انجام می دهد باید بداند که تمام دستگاه ها از چه باتری هایی استفاده می کنند و غیره. ممکن است با داشتن آنتن ها در یک سیستم اتوماسیون ساختمان نیز مشکل امنیتی ایجاد شود. این امکان وجود دارد که یک سیستم اتوماسیون ساختمان هک شود، اما بیشتر به دلیل عدم وجود انگیزه ای برای انجام آن بسیار نادر است. اما اگر شبکه اصلی با یک شبکه ایترنت حاوی اطلاعات حساس (به عنوان مثال گزارش های بیمار) به اشتراک گذاشته شود، موضوع هکرها به یک مشکل جدی تر تبدیل می شود. نگرانی امنیتی برای شبکه های بی سیم میدانی نسبت به شبکه های بی سیم اصلی بسیار کمتر است. این امر به این دلیل است که نفوذهای احتمالی فقط روی قسمت محدود و کمتر آسیب پذیر یک سیستم اتوماسیون ساختمان تأثیر می گذارد.


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ