logo
Loading

چگونه ساختمان‌های هوشمند چهره مراقبت‌های بهداشتی را تغییر می دهند؟

26 نوامبر 21 - 10:30 ب.ظ

چگونه ساختمان‌های هوشمند چهره مراقبت‌های بهداشتی را تغییر می دهند؟

شرکت تحلیل‌گر Market Research Future پیش‌بینی می‌کند که بازار جهانی بیمارستان‌ها و ساختمان‌های هوشمند تا سال 2025 بیش از 77 میلیارد دلار رشد خواهد کرد.  این نرخ رشد سالانه مرکب 21.5٪ در یک دوره 7 ساله از سال 2018 است.

 

سوال این است که چرا این میزان وجود دارد؟

میزان علاقه به بیمارستان‌های هوشمند و ساختمان‌های هوشمندی که فضای محیط را تحت اختیار خود می گیرد؟

در واقع، چهار دلیل وجود دارد.

  • اکثر مدیران مراقبت های بهداشتی می خواهند با ارائه درجه بالاتری از خدمات به ساکنان، تمایز و فضای رقابتی ایجاد کنند. ساختمان‌های بیمارستانی هوشمند زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه خدماتی را فراهم می‌کنند که ایمنی و راحتی کارکنان، بیماران و همراهان بیماران را افزایش می‌دهد.

 

  • صاحبان بیمارستان‌های هوشمند نیز به دنبال بهینه سازی و بهره‌وری عملیاتی هستند. بیمارستان‌های هوشمند سطح جدیدی از فرآیند و داده‌های عملیاتی را از طریق نظارت پیشرفته به دست می‌آورند. به متخصصان پزشکی، مهندسین مراقبت‌های بهداشتی، تکنسین‌ها و پرسنل تاسیسات این امکان را می‌دهد تا در حوزه‌های نفوذ فردی خود، دستاوردهای قابل‌توجهی ایجاد کنند.

 

  • ساختمان‌های هوشمند همچنین انعطاف‌پذیری، سازش پذیری و مقیاس‌پذیری زیرساخت‌های اصلی را بهبود می‌بخشند، که در اصل به سرمایه‌گذاری‌های فناوری زیرساخت‌های آینده کمک می‌کند.

 

  • سیستم‌های زیرساخت هوشمند امکان کنترل دقیق دما، رطوبت، تهویه و کنترل روشنایی را فراهم می‌کنند. بیمارستان را قادر می‌سازد تا به اهداف خود، شامل صرفه‌جویی انرژی و پایداری خود دست یابد.

 

ساختمان بیمارستان هوشمند بر تجربه بیمار تمرکز دارد.

ما در اینجا بیان می کنیم که ساختمان هوشمند بیش از هر چیز یک پلتفرم خدماتی است که برای رسیدگی به چالش‌های فعلی و آتی با استفاده از ابزارهای دیجیتال طراحی، ساخته و بهره برداری می شود.

ساختمان‌های هوشمند به مالکان و ساکنان ارزش می دهند، همان‌طور که یک تلفن هوشمند به فرآیند ارتباطی کلی مالک ارزش می دهد. در مورد گوشی‌های هوشمند، می‌تواند برنامه‌ها و خدمات جدید را در آن جای داد و فراتر از عملکردهای اصلی ارتباطات صوتی، برای مثال شامل دوربین وGPS و… باشد.

همچنین در به روی محیط توسعه‌ای که راه‌های جدیدی برای رسیدگی به نیازها و خواسته های ارتباطی انسانی ابداع می کند، کاملاً باز است. یک ساختمان هوشمند بسیار شبیه یک گوشی هوشمند است، زیرا فلسفه مشابهی برای بهبود مداوم برنامه‌ها و خدمات تنها در مقیاس بسیار بزرگ‌تر را در بر می‌گیرد.

در مورد ساختمان هوشمند، زیرساخت ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که خدمات جدیدی مانند واقعیت مجازی، تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، و مدیریت اتاق به صورت خودکار و با راندمان بالا را در خود جای دهد. علاوه بر این، از آنجایی که مدل ساختمان هوشمند منعطف است و می تواند به راحتی تغییرات را در خود جای دهد، خدمات آینده را می توان به راحتی به ساختمان اضافه کرد.

زمانی که برای تاسیس یک بیمارستان یا سایر مؤسسات مراقبت های بهداشتی اختصاص داده می شود، منطق ساختمان هوشمند یکسان باقی می ماند. با این حال، خدمات بر ارائه پشتیبانی بهتر از کادر پزشکی، بیماران و عزیزان همراه آنها، کارکنان خدمات فنی، مدیریت بیمارستان و تنظیم کننده ها متمرکز است. زیرمجموعه‌های مرتبطی که زیربنای مفهوم بیمارستان هوشمند هستند. شامل سیستم‌های اطلاعات فنی بیمارستان، سیستم‌های مدیریت الکتریکی، سیستم‌های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و سیستم‌های حمل‌ونقل داخل ساختمان (مانند آسانسور و پله برقی) است.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

*

راهکار ها پروژه ها logo خانه سوالات کاتالوگ